Něžná vločka pro maminku

 .....aneb jak vyžehlit špatné vysvědčení....:-)

Tak je to zas tu, milé děti. Doba, která je pro řadu z vás - školou povinných velmi nepříjemná, se nezadržitelně přiblížila... Vysvědčení a s ním i vymýšlení nejlepší strategie, jak obměkčit alespoň trochu rodiče (tedy v tomto případě hlavně maminku.. ) při přinesení těch ne úplně "nej" známek. Ještě ale máte nás! A my vám ukážeme jeden kreativní způsob, který zvládnou i ti menší z vás. A výsledek stojí za to!

Materiál a pomůcky:
1/4 kostičky černé polymerové hmoty (Fimo, KatoPolyclay atd.)
Razítko se zimními motivy – vločky atd.
Kulaté vykrajovátko o průměru cca 3 – 4 cm (dle velikosti motivu razítka)
Embosovací pudry v barvách modré a perleťové (např. Perfect Pearls, Pearl-ex), štětec
Čirý embosovací prášek UTEE, lopatička na nabírání UTEE, nebo zkrátka vlastní prstíky
Strojek na těstoviny / váleček / zavařovací láhev na vyválení plátku
Dlaždička na pečení

Nejprve si z černé hmoty připravte plátek o velikosti cca 5 x 5 cm. Pokud použijete strojek – na nejširší nastavení, pokud budete válet ručně – cca 3 mm široký. Hmota by po zpracování měla být stejnoměrně hladká a lesklá. Plátek přihlaďte k podložce (dlaždici), na které budete péci.

Obtiskněte do hmoty razítko s motivem vločky. Dávejte přitom pozor, aby otisk byl hluboký. To znamená, pořádně se do razítka celou vahou opřete.

Na obrázku vidíte otisk razítka s vločkou:

Nyní dostatečně velkým vykrajovátkem vykrojte kolečko tak, aby byl motiv uprostřed kolečka a zbylou hmotu odstraňte:

Vezměte bílý pudr a vnitřek vločky „nabarvěte“ perleťovým bílým pudrem. Okolo vločky (na okraje) použijte tmavě modrou. Pudru nepotřebujete moc (a moc nedýchejte :o)), jinak bude pudr po celém pokoji.

Nyní ještě kraj můžete ozdobit malými důlky. Na obrázku jsou vtlačované tzv. stylusem, ale dobře poslouží i obyčejná (špatně ořezaná) tužka.

Placičku nyní musíte upéct v troubě. To už asi bez tatínka nepůjde, takže pěkně poproste - a pečte na dlaždičce nejprve 10 minut na 110 °C. (Pokud pečete Kato Polyclay, tak na 150 °C.)

Nyní nechte přívěsek malinko vychladnout. Lopatičkou naberte UTEE a celý povrch kolečka jím zasypte. Pokud se vám bude prášek lépe nabírat prsty, pak jimi kolečko „pocukrujte“, jak je vidět na obrázku. Poté opět "šoupněte" do trouby a pečte dalších 20 minut.

Prášek UTEE se při obou teplotách rozpustí a vytvořil na povrchu průhlednou lesklou vrstvu, která zároveň chrání pudry před „ošoupáním“.

Po upečení vyvrtejte ručním vrtáčkem dírku na zavěšení šlupny. (Dobře, tatínek nebo starší sourozenec bude potřeba ještě asi jednou... :-) - ale řekněte mu, aby vrtal z lesklé strany a malým vrtáčkem, aby vám ta lesklá vrstva nepraskla!)

Do dírky zamáčkněte šlupnu, provlékněte jí nějakou pěknou, barevně ladící šňůrku (gumovou šňůrku, modrou placatou kůži, mašli,...). Konce ukotvěte do koncovek na kůži (dle použitého návleku kulatých spirálek, nebo placičky) a připevněte na jednu stranu karabinku, na druhou kroužek...

...a váš vlastnoruční dáreček pro maminku je na světě :-)

A ještě jinak barevná varianta pro inspiraci:

A na závěr vám přejeme, ať ten váš pololetní "odpustek" nemusí být jen odpustkem.
Ať maminku prostě potěší :-)

Několik tipů pro „vločkový“ projekt:

  • Pokud válíte zavařovačkou, podložte si ji po obou stranách stejnými sešity ze školy, plátek tak bude rovnoměrně široký.
  • Při nanášení jemných pudrů si jich trošku dejte do víčka, ať zbytečně neplýtváte. Pokud nemáte vhodný štětec, stačí pudr nabrat na prst.
  • Když nemáte doma pudry, zkuste oční stíny – pozor ale, aby mamina nic nepoznala – pokud se do jejích stínů dostane kus černého Fima, asi jí radost neuděláte ;).
  • Na místo, kde pudr nanesete, se už „nechytí“ žádný jiný. Těžko tedy jeden přebarvíte druhým. Setřít původní vrstvu můžete vlhčeným ubrouskem (ale jemně prosím :))
  • S práškem UTEE nešetřete, povrch musí být celý pokrytý. Pokud přesto povrch po upečení nebude pokryt, nasypte na něj ještě trochu prášku a znovu dejte roztát do trouby.
  • Pokud nemáte UTEE, je možné použít na zalití pryskyřici, o to ale poproste mámu nebo starší ségru.. ;)


Vložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše

Odběr novinek

Kalendář

/ 22.11.2017 /

A JE TU ZNOVA – PŘECE SPIRÁLA!

Čtyřhodinový kurz tvorby z polymerové hmoty s lektorkou Evou Haškovou s oblíbeným tématem spirály ve dvou nových provedeních.

/ 28.11.2017 /

BUNCH náušnice

Čtyřhodinový kurz tvorby z polymerové hmoty s lektorkou Evou Haškovou s tématem „Bunch“ náušnic.

/ 29.11.2017 /

Vánoční SCRAPBOOKING

Vánoce se kvapem blíží a je tedy nejvyšší čas se alespoň trochu připravit. Pojďte si s námi vánočně scrapbookově zatvořit. Vyrobíte si přáníčka, krabičky, visačky, adventní mini album či jiné mini album jako dárek. 

/ 03.12.2017 /

Skládané korále a spirálkový náramek / náhrdelník

Dopoledne budeme pomocí mé autorské techniky vyrábět spirálky, ze kterých pak může vzniknout náhrdelník nebo náramek (rychlíci zvládnou oboje) a jistě zbyde i na naušnice. Odpoledne pak vytvoříme skládané korále, ke kterým mě inspirovala skvělá origami/polymerová umělkyně Izabela Nowak.  

/ 27.01.2018 /

Kurz Ebru - textil

Techniku malby na vodní hladině jsem studovala v Istanbulu v atelieru Feride Dayanc a Nesime Kantar. Ráda bych se s vámi podělila o mé zkušenosti, které jsem zde získala. V dnešní době má tato technika mnoho podob a vy se s ní můžete seznámit na tomto kurzu Ebru - textil.

/ 28.01.2018 /

Kurz Ebru - textil

Techniku malby na vodní hladině jsem studovala v Istanbulu v atelieru Feride Dayanc a Nesime Kantar. Ráda bych se s vámi podělila o mé zkušenosti, které jsem zde získala. V dnešní době má tato technika mnoho podob a vy se s ní můžete seznámit na tomto kurzu Ebru - textil.  

... celý kalendář zde

Kontakty

 

Nemravka.cz
e-mail: info@nemravka.cz
+420 734 742 604

Přijďte si k nám nakoupit

nebo vyzvednout své objednávky.

Provozní doba:

po, st a pá 8 - 14

Jiné dny dle předchozí domluvy:

objednavky@nemravka.cz

+420 734 742 604

PROVOZOVNA:

nemravka.cz

(areál Autocentra Vojkov)

K nemocnici 50

251 62 Tehovec-Vojkov

Jak se k nám dostanete,

najdete zde

Osobní odběry svých

objednávek si můžete vyzvednout 

také na Blanické 6, Praha2

Více info zde

 

Obecné informace:

info@nemravka.cz

Velkoobchod:

velkoobchod@nemravka.cz

Informace o scrapbookingu:

scrapbooking@nemravka.cz

facebook