vše o tvoření s ke tvoření... kreativní pomůcky a materiál, kurzyod roku 2009

Kontakty

Petra Nemravová

Nemravka.cz - provozovna

Nemravka.cz
(areál Autocentra Vojkov)
K nemocnici 50
251 62 Tehovec-Vojkov
Přečtěte si, jak se k nám dostanete.

e-mail: info@nemravka.cz
+420 602 479 542

Provozní doba:
po 8.30 – 14.00

čt 8.30 –  14.00 

OSOBNÍ VYZVEDNUTÍ OBJEDNÁVEK A NÁKUP U NÁS PO DOMLUVĚ. VOLEJTE, PIŠTE NA NÍŽE UVEDENÉ KONTAKTY.

Informace o objednávkách
objednavky@nemravka.cz
+420 602 479 542

Obecné informace
info@nemravka.cz

Informace ostatní
petra@nemravka.cz

Halloweenský náramek

 

English version

Blíží se svátky zemřelých - Dušičky nebo i u nás v Čechách stále oblíbenější Halloween. K této příležotosti vám přináším jeden jednoduchý nápad, jak vyrobit náramek / náušnice / přívěsek / náhrdelník z kostí. Inspirací mi byla návštěva Kostnice u Kutné Hory, kde je z kostí vyzdobený celý kostel. Nejprve mi to připadalo morbidní, ale rychle jsem si zvykla a obdivovala, jak je možné lidské ostatky použít do girland a dalších ozdob a vytvořit tak něco opravdu pěkného.

Budete potřebovat:

Černou hmotu Premo

Sítotiskovou šablonu MOIKO lebky

Akrylovou barvu bílou

Vykrajovátko kost

Kousek látky pro texturování

Dlaždičku a běžné pomůcky pro práci s polymery

Na kompletaci pružné lanko - gumičku

Postup:

1. Na 2. nejširší nastavení strojku si připravte černý plátek

2. Otiskněte na něj sítotiskovou šablonu lebek. Udělala jsem dva plátky tak, aby mi hmota stačila na vytvoření náramku. Pokud budete dělat náušnice nebo přívěsek, bohatě vám stačí jeden plátek. Z jednoho plátku lebek vyrobíte 6 kostí.

3. Mezitím, co bude zasychat akrylová barva, si ještě vyrobte jeden černý plátek na nejširší (2. nejširší) nastavení. Projeďte ho strojkem s látkou, která vytvoří na povrchu texturu (pokud je látka slabá, použijte 2. nejširší nastavení). 

Nyní vezměte vykrajovátko a lícovou stranou (obrázky) k němu přiložte hmotu. Prsty / modelovacím nástrojem začněte hmotu jemně promačkávat tak, aby vznikl dolíček ve tvaru vykrajovátka. Zejména v koncích (apofýze :) :)) kosti si dejte záležet, aby ve výsledku tvar nebyl plochý. Vytváříte tzv. pufíky (puffy beads), které mi kdysi ukázala Donna Kato a já je považovala za magii .

4. Otexturouvanou hmotu přiložte otexturovanou částí k hladké dlaždičce a pořádně přihlaďte válečkem. Nyní vykrajovátko s hmotou do připraveného podkladu otiskněte a vykrojte tvar kosti. Vnitřní část by měla zůstat přilepená na dlaždičce a zbylou hmotu jednoduše odstraníte. 

TIP: Pokud vám hmota zůstává ve vykrajovátku (jako mně - je to způsobeno texturou a tenkým tvarem kosti, hmota se tak dostatečně nepřilepí k dlaždičce), jednoduše kost zafoukejte horkovzduškou a vyndejte. 

TIP 2: Než dáte kosti péct, na koncích udělejte dírky jehlou tak, abyste je mohli navléknout na pružné lanko náramku. Pečte dle instrukcí výrobce hmoty. Pokud máte kosti zafoukané, můžete před pečením aplikovat na vrchní stranu trochu liquidu (viz bod 6).

6. Na přední stranu aplikujte trochu průhledného liquidu a dejte znovu péct. U náramku zejména (kvůli oděru) je dobré akrylovou barvu zafixovat. 

7. Po vychladnutí vezměte ruční vrtáček a provrtejte naznačené dírky, nebo již vytvořené zvětšete na průměr o něco větší, než je lanko - gumička na navlékání.

8. Pokud vlastníte big eye jehlu na navlékání korálku, navlékněte do ní lanko a provlékejte jej konci kostí nejprve na jedné straně a pak i na druhé. Protáhněte lanka všemi kostmi tak, abyste dílky spojili. Pokud použijete silnější lanko, můžete navlékat bez jehly.

9. Na koncích udělejte dvojitý uzel, kterým chvíli pružte tak, aby se uzlík dobře usadil. Ustříhněte zbytek lanka a uzlík vtáhněte dovnitř kosti.


A zde několik tipů, jak kosti poskládat:

Jedna z možností, jak navléknout kosti na náhrdelník.

Co třeba spona do vlasů se 3 kostmi?

...nebo brož.

A znovu náhrdelník.

Hezké podzimní dny, 

Petra NemravkaVložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše

Kontaktní formulář
   
   
S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.