vše o tvoření s ke tvoření... kreativní pomůcky a materiál, kurzyod roku 2009

Kontakty

Petra Nemravová

Nemravka.cz - provozovna

Nemravka.cz
(areál Autocentra Vojkov)
K nemocnici 50
251 62 Tehovec-Vojkov
Přečtěte si, jak se k nám dostanete.

e-mail: info@nemravka.cz
+420 602 479 542

Provozní doba:
po 8.30 – 14.00

čt 8.30 –  14.00 

OSOBNÍ VYZVEDNUTÍ OBJEDNÁVEK A NÁKUP U NÁS PO DOMLUVĚ. VOLEJTE, PIŠTE NA NÍŽE UVEDENÉ KONTAKTY.

Informace o objednávkách
objednavky@nemravka.cz
+420 602 479 542

Obecné informace
info@nemravka.cz

Informace ostatní
petra@nemravka.cz

Lamy do ouška

Kdo nás sleduje, si určitě již všiml, že se nám lamy usídlily nejen v oddělení vln, ale také na sítotiscích nebo nažehlovacích obrázcích ;-) Dnes si spolu vyrobíme lamí náušničky a k tomu si můžete uplést třebas hebkou šálu nebo vytvořit originální tričko či tašku!

Pomůcky:

 Postup:

1. Na strojku Imperia si na nastavení 5 zpracujeme plátek bílého Prema.

2. Sítotiskovou šablonu přiložíme na plátek polymerové hmoty a jemně ji hlazením přimáčkneme – je nutné, aby byla šablona dobře přilnula k plátku, jinak se nám sítotisk nepovede.

Tip: Jak sítotisk dělat a čemu se vyhnout, si můžete přečíst i ve starším článku Petry Nemravky

3. Na okraj šablonky nebo na stěrku, kterou budeme roztírat akrylovou barvu, si dáme přiměřené množství černé akrylové barvy a rozetřeme ji po celé ploše. Šablonku odebereme a ihned ji opláchneme od akrylové barvy (nebo jí dáme do nádoby s vodou, aby barva na ní nezaschla a opláchneme ji později). Barvu na plátku necháme zaschnout 5-10 minut. 

4. Pomocí vykrajovátka ze sady F od Melanie Muir o rozměru 2,9 cm x 2,9 cm vykrojíme si část z motivu, která se nám líbí.

5. Na strojku Imperia si na nastavení 2 zpracujeme plátek hnědého Prema. Na hnědý plátek si položíme vykrojené tvary se sítotiskem a jemně je přimáčkneme, aby k sobě vrstvy hmoty  přilnuly.

 

6. Opět pomocí vykrajovátka vykrojíme tvary a otexturujeme je jemným vmáčknutím do texturovače.

 

7. Základ náušnic dáme upéct dle instrukcí výrobce (u Prema 30 minut při max. 130 °). Po upečení necháme tvary vychladnout a můžeme začít malovat :-) K tomu použijeme fixy Touch Twin Marker, které jsou na alkoholové bázi, alkoholové inokousty nebo jejich kombinaci.

Tip: Fixy Touch Twin Marker využijete nejen na polymerových hmotách, ale i v různých scrapbookových projektech, nebo kreslení. Fixy mají z jedné strany úzký hrot a z druhé široký a plochý hrot. Fixy VŽDY skladujte naležato. 

9. Po vymalování základy náušnic zafixujeme lakem proti oděru. Pomocí vrtáčku vyvrtáme dírku pro ketlovací jehlu, kterou před tím namočíme v lepidle. Připevníme afroháčky a náušnice jsou hotové :-)

A jedny náušničky ještě  pro milovníky kaktusů ;-)

Krásné nejen polymerové tvoření!

MaruškaVložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše

Kontaktní formulář
   
   
S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.