vše o tvoření s ke tvoření... kreativní pomůcky a materiál, kurzyod roku 2009

Kontakty

Petra Nemravová

Nemravka.cz - provozovna

Nemravka.cz
(areál Autocentra Vojkov)
K nemocnici 50
251 62 Tehovec-Vojkov
Přečtěte si, jak se k nám dostanete.

e-mail: info@nemravka.cz
+420 602 479 542

Provozní doba:
po 8.30 – 14.00

čt 8.30 –  14.00 

OSOBNÍ VYZVEDNUTÍ OBJEDNÁVEK A NÁKUP U NÁS PO DOMLUVĚ. VOLEJTE, PIŠTE NA NÍŽE UVEDENÉ KONTAKTY.

Informace o objednávkách
objednavky@nemravka.cz
+420 602 479 542

Obecné informace
info@nemravka.cz

Informace ostatní
petra@nemravka.cz

Pááááni, pastely!

 

(English version)

 Tento zázrak se mi do rukou dostal při našem cestování na Novém Zélandu. Tehdy jsem nemohla vydržet bez točení kličkou, takže jsem z Austrálie objednala všelicos možného pro tvoření z polymerů a mj. i PanPastels. ne že bych tehdy věděla, k čemu je použiji, ale... Musím říct, že i jen pohled na ně je úžasný, a když se vám dostanou pod prsty, to je teprv' paráda. Vážně! PanPastely jsou unikátní na dotyk, konzistencí mi nejvíce připomínají tvářenku...  Jde o vysoce pigmentové pastely, které jsou suché, ale přesto se nedrolí a na dotyk jsou hladké a jemné. Zkrátka a dobře, pracuje se s nimi jedna radost. Ale konec snění a pojďme do práce!

Pro duťásky s PanPastels budete potřebovat

Průhlednou hmotu, cca 1 kostku

Kousek papíru na vytvoření šablony na korálky

Polystyrenové kouličky o průměru 2,5 cm

no a samozřejměěěě... PanPastels v několika barvách

Sítotiskovou šablonu, u mě MOIKO lístečky

Akrylovou (bílou) barvu

a standardní pomůcky pro práci s polymery

Postup:

Nejprve si z papíru vystříhněte šablonu - obdélník na korálky. Kratší strana bude měřit jako průměr polystyrenových korálků (u mě 2,5 cm) a delší strana jako obvod koule, tedy 2,5 x 3,14 (nevím, kde je na klávesnici značka pro "Pí" číslo, tedy 3,14). Zpracujte polymerovou hmotu na 3. nejširší nastavení (u Imperie #4), kratší strana musí být tak dlouhá, jako je delší strana papírové šablony (viz obrázek). Délka plátku závisí na počtu korálků (kolikrát se vám šablona vejde vedle sebe).

Nyní začíná nejzábavnější část - vyberte PanPastels a patlejte, matlejte a bavte se! Všechno je dovoleno a moc si to užijte!  Já přecházela od jedné barvy ke druhé, takže v určité části plátku vždy převládá jedna z barev a přechází v druhou. S pastely nešetřete, hmota vůbec nemusí (a může) prosvítat. Krása, že? 

Pokud chcete, aplikujte ještě sítotisk. Zvolila jsem nové motivy MOIKO šablonek, které se skvěle hodí k nadcházejícímu podzimu. Protože jsou na plátek malé, nejprve jsem udělala krajní otisky a po zaschnutí barvy a omyté šablony otisk střední. Jak vidno ze třetího obrázku, uprostřed vznikla jen velmi malá mezera, která na korálcích nebude vidět.

Připravte si co nejtenčí plátek průhledné hmoty o velikosti obdélníku barevného. Pokud vám strojek nedovolí nejtenčí nastavení, plátek rovnoměrně roztáhněte tahem obou rukou od sebe na krajích plátku. Pak jej přihlaďte od jedné strany ke druhé k barevnému plátku. Projeďte na druhé nejširší nastavení. Při projíždění neotálejte, plátek by mohl mít tendenci se odlepit od spodní vrstvy. Pokud by se tak stalo, plátek vraťte a vrchní vrstvu popudrujte trochou kukuřičného škrobu.

Plátek ze strany zarovnejte a ukrojte dle šablony první obdélník.

Vezměte polystyrenovou kuličku a obalte ji do připraveného plátku. Jehlicí / kovovou tyčkou spojte kraje.

Tlakem palců k sobě nyní zmenšujte okraje plátku tak, aby se tvaroval dle korálku. Nakonec vám zbyde jen malá dírka. Postup opakujte na druhé straně. Korálek poválejte v rukou.

Kulatým vykrajovátkem vykrojte větší dírku - po upečení jí propadne smrštěný polystyren. Pečte dle instrukcí výrobce hmoty. Korálky doporučujeme péct v zakryté misce. 

Korálky vyleštěte, navlékněte - třeba na hedvábnou šňůrku a je hotovo.

Také máte takovou radost jako já? Korálky jsou ještě v troubě, je něco kolem jedné ráno, ale já na ně musím počkat, nemohla bych dospat... 

Krásné dny, 

Petra NemravkaVložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše

Kontaktní formulář
   
   
S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.