vše o tvoření s ke tvoření... kreativní pomůcky a materiál, kurzyod roku 2009

Kontakty

Petra Nemravová

Nemravka.cz - provozovna

Nemravka.cz
(areál Autocentra Vojkov)
K nemocnici 50
251 62 Tehovec-Vojkov
Přečtěte si, jak se k nám dostanete.

e-mail: info@nemravka.cz
+420 602 479 542

Provozní doba:
po 8.30 – 14.00

čt 8.30 –  14.00 

OSOBNÍ VYZVEDNUTÍ OBJEDNÁVEK A NÁKUP U NÁS PO DOMLUVĚ. VOLEJTE, PIŠTE NA NÍŽE UVEDENÉ KONTAKTY.

Informace o objednávkách
objednavky@nemravka.cz
+420 602 479 542

Obecné informace
info@nemravka.cz

Informace ostatní
petra@nemravka.cz

Color Box křídové inkousty

Inkousty jsou kapitola sama o sobě. Vybírat můžete z různých druhů. Každý je svým způsobem originální a s jejich pomocí vytvoříte různé efekty. 

V tomto článku bychom vám rádi ukázali práci s křídovými inkousty Color Box. Křídové inkousty jsou inkousty, které zanechají na projektu matný křídový efekt. Pracuje se s nimi velmi snadno. 

Zde malá ukázka...

  • Pro svůj projekt jsem použila paletku Color Box Blossom Pastels. Tyto velké paletky mají výhodu, že jednotlivé "trojúhelníčky" jdou vyndat a vy tak lehce můžete pracovat s každou barvou zvlášť. Připravila jsem si kartičku, kterou jsem přetřela světle modrým odstínem. Můžete lehce jezdit houbičkou nebo tzv. ťupkat. Moc netlačte, aby se houbička neshrnula. 

   

  • Poté jsem si vzala k ruce krásný motiv šablonky Tima Holtze Bubble a tmavší odstín modré. Některá místa na kartičce jsem přetřela přes šablonku. 

   

  • Skvěle také vytvoříte patinu. Stačí přetřít okraje. Můžete více zajet do prostoru kartičky. Vypadá to pak mnohem efektivněji. Nakonec jsem na kartičku natiskla pomocí cling razítka text "Jsi nejlepší". Nejprve tmavším odstínem modré a poté černým inkoustem Archival. Nebojte se používat černý inkoust. Černá barva všeobecně vytahuje barvy. 

   

A je to! Originální kartička je hotová. Stejným způsobem si můžete vyrobit také např. přání.

  • Vyrobte si základ pro přáníčko. Já jsem použila tonkarton, který jsem pomocí "rybí kosti" zrýhovala. A pak jsem stejným způsobem (jako u kartičky) vyrobila background. 

   

  • Sada kartičky na dárek a přáníčka je hotová. Jednoduchý efektní design se hodí třeba pro naše chlapské polovičky. 

Pomocí křídových inkoustů navodíte také dojem "ušmudlané" tabule (chalkboard effect). Stačí "přešmudlat" inkoustem černý papír. Já jsem kartičku ještě doladila textem, který jsem si napsala bílým gelovým perem

Kreativitě se prostě  meze nekladou...

na první přáníčko byly použity šablony Tima Holtze Bubble a Stripes (vyrobeno Peťou Nemravkou), na druhé přáníčko byla použita sada razítek Aladine kruhy a kružnice

 

Pár rad a tipů pro práci s křídovými inkousty:

  • Při práci s křídovými inkousty platí stejná pravidla jako u jiných druhů inkoustů. Zavírejte víčka krabiček, aby vám rychle nevyschla. Prodloužíte si tak jejich životnost. 
  • Inkoustové krabičky skladujte ve vodorovné poloze. Nikdy ne na "stojáka". Inkoust může lehce vytéct.
  • Při přetírání pomocí inkoustových houbiček netlačte. Můžete si houbičku poškodit. 
  • Při práci se šablonami či razítky je vždy ihned otírejte (stačí vlhčené dětské ubrousky). Křídové inkousty zasychají poměrně rychle. Když inkoust zaschne a nejde setřít, použijte čistič na razítka

Křídové inkousty jsou vhodné také pro práci s polymerovými hmotami. A jak na to se dozvíte v článku - Ťupkování s Color boxem...

Práci s těmito inkousty (ale také s ostatními druhy) si můžete přijít vyzkoušet na květnový kurz - Barvičky, inkousty a razítka.

Tak pěkné "šmudlání"!

Kačka Pupi Vložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše

Kontaktní formulář
   
   
S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.