vše o tvoření s ke tvoření... kreativní pomůcky a materiál, kurzyod roku 2009

Kontakty

Petra Nemravová

Nemravka.cz - provozovna

Nemravka.cz
(areál Autocentra Vojkov)
K nemocnici 50
251 62 Tehovec-Vojkov
Přečtěte si, jak se k nám dostanete.

e-mail: info@nemravka.cz
+420 602 479 542

Provozní doba:
po 8.30 – 14.00

čt 8.30 –  14.00 

OSOBNÍ VYZVEDNUTÍ OBJEDNÁVEK A NÁKUP U NÁS PO DOMLUVĚ. VOLEJTE, PIŠTE NA NÍŽE UVEDENÉ KONTAKTY.

Informace o objednávkách
objednavky@nemravka.cz
+420 602 479 542

Obecné informace
info@nemravka.cz

Informace ostatní
petra@nemravka.cz

Distress inkousty a inkoustové polštářky

Jako další „inkoustové téma“ jsme vybrali úžasné inkoustové polštářky Distress od společnosti Ranger. A jestli jste už vyzkoušeli pracovat s inkoustovými polštářky, není Distress pro vás žádnou „novinkou“ :-).

Ve světě Scrapbookingu jsou inkousty nepostradatelným pomocníkem. Jejich základní rozdělení a informace o jejich použití naleznete v článcích Inkousty a jejich použití ve světě Scrapbookingu a Pomocníci vhodní pro práci s inkousty.

Distress inkoustové polštářky jsou napuštěné tzv. Distress inkoustem, což je speciální inkoust na bázi vody. Tyto inkousty jsou vhodné hlavně pro práci s papírem. Využít je můžete při Scrapbookingu, Cardmakingu či při jiné papírové tvorbě. Na vašich projektech vytvoří tzv. Vintage efekt neboli působí starším dojmem. Proto když s nimi razítkujete, budou mít motivy razítek zajímavý Vintage vzhled. Distress inkousty jsou také v lahvičkách, které slouží k oživení barev distress inkoustových polštářků či je můžete používat přímo z oněch lahviček.

   

Distress inkousty můžete použít také při práci s polymerovými hmotami, ale pouze k jejich obarvování. Pro razítkování na polymery nejsou vhodné.

Můžete si vybrat z kolekce 48 různých druhů odstínů Distress inkoustových polštářků. S jejich pomocí vytvoříte originální backgroundy svých projektů. Lze je využít při různých technikách a nanášet různými pomůckami.

Základní techniky:

· Nanášení houbičkou – pomocí nanášecí houbičky na inkousty krouživými pohyby či "ťupkáním" nanášejte inkousty na svůj projekt. Prolínejte různé barvy inkoustů do sebe. Houbičky lze různě vyměňovat či používat stále ty stejné na stejné odstíny inkoustů. Můžete je použít také v kombinaci se šablonami - více v tomto článku

   

· Nanášení válečkemválečkem na inkousty přejeďte inkoustový polštářek a nanášejte na svůj projekt. Můžete různě míchat barvy a „pohrát si“ s barevnými přechody.

   

· Nanášení pomocí vody – natřete si podložku (či jakýkoliv plastový povrch) inkoustovými polštářky. Vystřídejte několik barev. Postříkejte vodou z rozprašovače. Namočte svůj projekt do inkoustových „skvrn“. Vytvoříte krásné barevné efekty svých backgroundů.

· Zmuchlaný papír – zmuchlejte papír, který poté lehce narovnejte. Potřete inkoustovým polštářkem Distress. Postříkejte vodou z rozprašovače. Inkoust se začne rozpíjet a vytvářet krásné Vintage efekty. Nechte uschnout či vysušte horkovzdušnou pistolí. Nakonec přežehlete žehličkou (přes pečící papír).

   

· Razítkování – otiskněte razítko v inkoustovém polštářku Distress. Natiskněte na vámi zvolené místo. Razítko získá Vintage vzhled.

   

· Vybarvování - díky ředitelnosti vodou jde s Distress inkousty úžasně vybarvovat. Otřete polštářek na fólii, nastříkejte trochu vody a namáčejte štěteček. Můžete také použít přímo inkoust z lahviček.  

   

Distress inkoustové polštářky neobsahují kyselinu a proto jsou vhodné pro práci s fotografiemi (obarvování, razítkování). Usychají pomaleji. Snadno je tedy využijete při embossingu, kde je zapotřebí delší doba schnutí.

Distress polštářky jsou baleny v originální ochranné fólii pro zamezení samovolného otevření polštářku. Po ukončení práce vždy polštářky zavírejte, zabráníte tak jejich vysychání a prodloužíte si tak jeho životnost.

Razítko po použití s Distress inkoustem stačí omýt pod tekoucí vodou nebo otřít vlhkým dětským ubrouskem popř. použijte čistič na razítka.

Pro oživení barev je možné použít tzv. Ink refresher neboli oživovač inkoustových polštářků. Samotný polštářek nemusíte tak vyhazovat, když máte pocit, že už „nefunguje“.

Značka Distress zahrnuje více než pouze inkoustové polštářky. Distress inkoustem jsou např. naplněny Distress Markers (inkoustové fixy), které jsou ideální pro psaní textů, vybarvování či razítkování. Dalším z řady Distress jsou Distress embossovací prášky pro horký embossing. Distress materiál lze mezi sebou krásně kombinovat díky stejné barevné škále – např. Distress inkoustový polštářek Broken China, Distress Marker Broken China, Distress embossovací prášek Broken China apod.

Distress inkoustové polštářky se dají skvěle kombinovat i s jinými inkousty a barvami jako např. Color Wash, Archival, Adirondack, Dabber akrylovými barvami, Gessem či dalšími embossovacími pudry a prášky.

   

Návod na zajímavý projekt pomocí Distress inkoustů najdete zde :-). 

Práci s různými druhy inkoustových polštářků si můžete vyzkoušet na jednom z našich kurzů. Stačí sledovat sekci Kurzů.

V případě jakýchkoliv dotazů ohledně inkoustových polštářků z naší nabídky, nás můžete kontaktovat na scrapbooking@nemravka.cz. Rády Vám na vše odpovíme a poradíme.

Ukázku, jak pracovat s Distress inkousty, naleznete zde: 

http://www.youtube.com/watch?v=UV-8nWHplaY

http://www.youtube.com/watch?v=wipMv7GTmI4Vložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše

Kontaktní formulář
   
   
S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.