vše o tvoření s ke tvoření... kreativní pomůcky a materiál, kurzyod roku 2009

Kontakty

Petra Nemravová

Nemravka.cz - provozovna

Nemravka.cz
(areál Autocentra Vojkov)
K nemocnici 50
251 62 Tehovec-Vojkov
Přečtěte si, jak se k nám dostanete.

e-mail: info@nemravka.cz
+420 602 479 542

Provozní doba:
po 8.30 – 14.00

čt 8.30 –  14.00 

OSOBNÍ VYZVEDNUTÍ OBJEDNÁVEK A NÁKUP U NÁS PO DOMLUVĚ. VOLEJTE, PIŠTE NA NÍŽE UVEDENÉ KONTAKTY.

Informace o objednávkách
objednavky@nemravka.cz
+420 602 479 542

Obecné informace
info@nemravka.cz

Informace ostatní
petra@nemravka.cz

Pomocníci vhodní pro práci s inkousty

Když pracujete s inkousty, určitě oceníte nejednoho pomocníka, který vám tvoření s nimi usnadní. 

Ink Refresher nebo-li oživovač inkoustových polštářků
V případě, že vám barva na inkoustovém polštářku vyschla či málo tiskne, stačí použít oživovač inkoustových polštářků. Nastříkejte trochu oživovače na polštářek a můžete tvořit dále.

Rozprašovač
Rozprašovač MiniMister slouží k vlhčení texturovacích razítek, k fixování projektů s pigmentovými pudříky, ale využijete ho při různých technikách s inkousty na bázi vody. V nabídce naleznete také větší rozprašovač Mister Bottle.

Ukázku, jak s rozprašovačem pracovat, naleznete zde:

http://www.youtube.com/watch?v=UV-8nWHplaY

    

Válečky na inkousty
Váleček je dobrým pomocníkem, když chcete pomocí inkoustů vytvořit zajímavý background nebo-li pozadí. Můžete jej použít na mnoho způsobů – buď ho namočíte v inkoustovém polštářku a přejedete přes připravený papír nebo jej můžete omotat krajkou či provázky, abyste docílili texturovaného vzhledu. Váleček poté stačí umýt pod tekoucí vodou či použít příslušný čistič na inkousty.

Ukázku, jak s válečky pracovat, naleznete zde:

http://www.youtube.com/watch?v=3t9JjSslu0s

Adirondack ředidlo nebo-li Blending Solution
Toto ředidlo je určené k zesvětlení barev alkoholových inkoustů na vašich projektech nebo k odstranění inkoustů z razítek a jiných pomůcek. V kombinaci s Adirondack plnícím perem může fungovat jako "zmizík". 

Ukázku, jak s Blending Solution pracovat, naleznete zde:

http://www.youtube.com/watch?v=-KbNWkzZFQg

Dalšími druhy zesvětlovačů či čistícíh roztoků jsou např. Piňata zesvětlovač (Jacquard), Piňata čistící roztok (Jacquard), StazOn Cleaner (Tsukineko).

   

Houbičky a podušky na inkoust
Nanášecí houbičky jsou nepostradatelnými pomocníky při práci s inkousty. Můžete si vybrat z několika různých druhů nanášecích houbiček jako např. razítko na inkousty, houbičky pro alkoholové inkoustyCut-n-Dry poduškymini houbičky apod. Nanášecí houbičky můžete snadno vyměnit za nové náhradní a opět použít na jiné odstíny inkoustu.

Ukázku, jak s houbičkami pracovat, naleznete zde:

http://www.youtube.com/watch?v=UV-8nWHplaY

   

Paleta pro inkousty
Vhodným pomocníkem pro práci s inkousty je také paleta, která vám usnadní míchání jednotlivých barev inkoustů nebo jejich míchání s pigmentovými pudry.

Horkovzdušná pistole (Heat Gun)
Horkovzdušná pistole je vhodný pomocník, jestliže si chcete urychlit schnutí inkoustů, akrylových barviček či barev Color Wash. Stačí lehce „vyfénovat“ váš projekt. Pistole se používá hlavně při embossingu za pomoci embossovacích prášků. POZOR! - při její používání dodržujte bezpečnostní pravidla. Není vhodná pro práci s dětmi.

Všeobecné pravidlo pro čištění inkoustů z razítek a jiných pomůcek – omyjte či očistěte je ihned po ukončení práce. Ulehčíte si tak čistění a inkoust půjde snadno dolů popř. použijte vhodná čistidla na dané materiály. 

Práci s inkousty a jejich pomocníky si můžete vyzkoušet na našich kurzech. Sledujte naši sekci kurzíků :-).Vložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše

Kontaktní formulář
   
   
S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.