vše o tvoření s ke tvoření... kreativní pomůcky a materiál, kurzyod roku 2009

Kontakty

Petra Nemravová

Nemravka.cz - provozovna

Nemravka.cz
(areál Autocentra Vojkov)
K nemocnici 50
251 62 Tehovec-Vojkov
Přečtěte si, jak se k nám dostanete.

e-mail: info@nemravka.cz
+420 602 479 542

Provozní doba:
po 8.30 – 14.00

čt 8.30 –  14.00 

OSOBNÍ VYZVEDNUTÍ OBJEDNÁVEK A NÁKUP U NÁS PO DOMLUVĚ. VOLEJTE, PIŠTE NA NÍŽE UVEDENÉ KONTAKTY.

Informace o objednávkách
objednavky@nemravka.cz
+420 602 479 542

Obecné informace
info@nemravka.cz

Informace ostatní
petra@nemravka.cz

Distress a horký embossing

Oblíbili jste si už inkousty Distress? My rozhodně ANO!!! A v kombinaci s vodou si s nimi určitě užijete mnoho kreativních chvilek...

Distress inkousty se dají kombinovat s různými dalšími materiály. Jedním z nich jsou embossovací prášky. Tvoření s nimi je velmi hravé a vytvoříte zajímavé reliéfní projekty.

Zde jsou naše ukázky...

Distress, voda, pigmentový pudr Perfect Pearl a bílý embossovací prášek

 • Na celou plochu projektu jsem si nanesla houbičkou inkousty Distress - Spiced Marmalade, Worn Lipstick, Scattered Straw. Inkousty jsem nanášela nerovnoměrně po celé ploše, aby byl background hezky barevný. Už v této fázi to vypadá moc pěkně a už ho lze použít jako základ na jakýkoliv projekt. 

   

 • Já jsem však pokračovala dál. K ruce jsem si vzala rozprašovač MiniMister, který mám napuštěný vodou a ve vodě mám přisypanou trošku perleťového pigmentového pudru Perfect Pearl. Tuto lahvičku mám popsanou písmenkem P, abych rozprašovač omylem nepoužila na jiný projekt. Celou plochu jsem vodou s pudrem postříkala. Distress inkoust reaguje s vodou tzn. že se barvy pěkně rozlévají a povrch se díky pudru krásně třpytí. Nyní vypadá design moc pěkně, co říkáte? 

 • Ale já jsem si ještě vzala žehličku. Položila jsem si svůj projekt mezi dva papíry a na nízký stupeň jsem ho přežehlila. Embossovací prášek se z projektu odsaje do papíru. Výsledný efekt se lehce přibližuje akvarelovému designu. Takže myslím, že tento background bude součástí nějakého mého alba...

Distress a průhledný embossovací prášek...

 • Nové nanášecí mini houbičky jsou opravu parádní! Díky kulatému tvaru s nimi můžete vytvářet kolečka. Takto jsem nanesla Distress inkoust Peeled Paint a Broken China po celé ploše projektu. Na již potřená místa jsem se ještě několikrát vrátila, aby byly barvy inkoustu výraznější. Také kraje jsem ještě objela houbičkou. Díky barevnosti inkoustů krásně vynikne motiv razítka. 

   

 • Takto hotová kartička může posloužit třeba jako originální podklad pod fotku do alba či na scrapbookovou stránku. 

   

Pomocí distress inkoustů a embossovacích prášků vyrobíte i krásné detaily...

   

 • Takto vypadá posypané srdíčko práškem a již zapečené horkovzdušnou pistolí. Má krásný lesklý vzhled a inkoustové barvy se ještě více zvýrazní...

   

Můžete to udělat i naopak. 

 • Nejprve jsem si kartičku naembossovala bílým práškem s motivem razítka Circles. Vše jsem přetřela Distress inkoustem Worn Lipstick a Dusty Concord. Hotovou kartičku jsem použila na vyříznutí srdíček. Můžu tak využít srdíčka, ale také výřez v kartičce. Třeba jako podklad na SB stránku. 

   

Pár rad a tipů:

 • Než začnete povrch papíru embossovat, přetřete ho, aby se zbavil zbytečné statiky. Jestli-že i tak zůstane prášek na místech mimo motiv razítka, klepněte z druhé strany do papíru, aby tento prášek odpadl. Můžete si také vzít k ruce jemný štěteček, kterým prášek odstraníte. 
 • Při práci se žehličkou se může stát, že se papír přilepí na projet a už ho nedostanete dolů. Tuto techniku dělejte s papírem vyšší gramáže. Lepší jsou papíry, které mají hladší a lesklý povrch. 

 • Pomocí embossovacích prášků vytvoříte pěkné detaily. Můžete jimi zvýraznit např. část stromečku na vánočním přání či přetisknout motiv backgroundu.

   

 • S Distress inkousty vždy vyrobíte moc pěkný podklad, na kterém embossing krásně vynikne.

   

Užívejte barevného léta!

Kačka Pupi Vložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše

Kontaktní formulář
   
   
S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.