YUPO papír a jeho kouzla

Podzim je tu! Další roční období, které stejně jako jaro hýří barvami. A svůj podzim si můžete vytvořit také doma na tzv. YUPO papíru.

YUPO papír je druh speciálního syntetického papíru určený převážně pro práci s alkoholovými inkousty. Inkousty vytváří na jeho povrchu krásné obrazce. Za pár minut s ním totiž vyrobíte doslova veledílo.  Já bych ho přirovnala k jakému si matnému křídovému papíru se speciálním složením. 

A jak na to? 

  • Vyberte si barvy alkoholových inkoustů (Adirondack či Piňata), které chcete mít na základním backgroundu. Já jsem vybrala oranžový (Sunset Orange), okrový (Butterscotch) a hnědý (Latte). Prostě takové podzimní tóny. 

  • Z lahviček kapejte inkoust na různá místa, dokud nebude celá plocha papíru pokrytá. Postupně vidíte, jak se jednotlivé kapky rozpíjejí a vpíjejí jedna do druhé. To totiž způsobuje složení a vlastnost onoho YUPO papíru. 

   

   

  • Co říkáte, podzim jak vyšitý! Nyní nechte background důkladně zaschnout.

  • Již takto byste mohli background použít na jakýkoliv podzimní projekt. Třeba jako stránku do podzimního alba.

  • Ale zkuste si ještě vzít k ruce Blending Solution neboli ředidlo na alkoholové inkousty a nějakou plastovou šablonku. Nakapejte trochu ředidla na houbičku (nechte dobře vsáknout) a pomalu ťupkejte přes motiv šablony. Stačí opravdu málo, aby se vám ředidlo nedostalo pod šablonku. 

   

  • Voaláááá....Blending Solution vlastně jakoby odsaje barvu inkoustů a zůstane světlý motiv. 

   

Pomocí tohoto papíru a alkoholových inkoustů můžete vyrobit třeba krajinu, strom s padajícím listí, mořské vlny či cokoliv, kam až vaše fantazie sahá. 

Prima podzimní dny!

Kačka Pupi Vložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše

Odběr novinek

Kalendář

/ 22.11.2017 /

A JE TU ZNOVA – PŘECE SPIRÁLA!

Čtyřhodinový kurz tvorby z polymerové hmoty s lektorkou Evou Haškovou s oblíbeným tématem spirály ve dvou nových provedeních.

/ 28.11.2017 /

BUNCH náušnice

Čtyřhodinový kurz tvorby z polymerové hmoty s lektorkou Evou Haškovou s tématem „Bunch“ náušnic.

/ 29.11.2017 /

Vánoční SCRAPBOOKING

Vánoce se kvapem blíží a je tedy nejvyšší čas se alespoň trochu připravit. Pojďte si s námi vánočně scrapbookově zatvořit. Vyrobíte si přáníčka, krabičky, visačky, adventní mini album či jiné mini album jako dárek. 

/ 03.12.2017 /

Skládané korále a spirálkový náramek / náhrdelník

Dopoledne budeme pomocí mé autorské techniky vyrábět spirálky, ze kterých pak může vzniknout náhrdelník nebo náramek (rychlíci zvládnou oboje) a jistě zbyde i na naušnice. Odpoledne pak vytvoříme skládané korále, ke kterým mě inspirovala skvělá origami/polymerová umělkyně Izabela Nowak.  

/ 27.01.2018 /

Kurz Ebru - textil

Techniku malby na vodní hladině jsem studovala v Istanbulu v atelieru Feride Dayanc a Nesime Kantar. Ráda bych se s vámi podělila o mé zkušenosti, které jsem zde získala. V dnešní době má tato technika mnoho podob a vy se s ní můžete seznámit na tomto kurzu Ebru - textil.

/ 28.01.2018 /

Kurz Ebru - textil

Techniku malby na vodní hladině jsem studovala v Istanbulu v atelieru Feride Dayanc a Nesime Kantar. Ráda bych se s vámi podělila o mé zkušenosti, které jsem zde získala. V dnešní době má tato technika mnoho podob a vy se s ní můžete seznámit na tomto kurzu Ebru - textil.  

... celý kalendář zde

Kontakty

 

Nemravka.cz
e-mail: info@nemravka.cz
+420 734 742 604

Přijďte si k nám nakoupit

nebo vyzvednout své objednávky.

Provozní doba:

po, st a pá 8 - 14

Jiné dny dle předchozí domluvy:

objednavky@nemravka.cz

+420 734 742 604

PROVOZOVNA:

nemravka.cz

(areál Autocentra Vojkov)

K nemocnici 50

251 62 Tehovec-Vojkov

Jak se k nám dostanete,

najdete zde

Osobní odběry svých

objednávek si můžete vyzvednout 

také na Blanické 6, Praha2

Více info zde

 

Obecné informace:

info@nemravka.cz

Velkoobchod:

velkoobchod@nemravka.cz

Informace o scrapbookingu:

scrapbooking@nemravka.cz

facebook