vše o tvoření s ke tvoření... kreativní pomůcky a materiál, kurzyod roku 2009

Kontakty

Petra Nemravová

Nemravka.cz - provozovna

Nemravka.cz
(areál Autocentra Vojkov)
K nemocnici 50
251 62 Tehovec-Vojkov
Přečtěte si, jak se k nám dostanete.

e-mail: info@nemravka.cz
+420 602 479 542

Provozní doba:
po 8.30 – 14.00

čt 8.30 –  14.00 

OSOBNÍ VYZVEDNUTÍ OBJEDNÁVEK A NÁKUP U NÁS PO DOMLUVĚ. VOLEJTE, PIŠTE NA NÍŽE UVEDENÉ KONTAKTY.

Informace o objednávkách
objednavky@nemravka.cz
+420 602 479 542

Obecné informace
info@nemravka.cz

Informace ostatní
petra@nemravka.cz

Přání HALÓ JARO....

Šablony….další z „kouzelníků“, se kterými doslova vyčarujete spoustu krásných a originálních backgroundů.

Malá ukázka, jak je to snadné, rychlé a efektní :-).

Návod na vlastní background, ze kterého pak můžete vyrobit cokoliv – přání, visačku, scrapbookovou stránku, krabičku, záložku, obal na svůj deník či sešitek, no prostě co si jen vymyslíte.

Přání HALÓ JARO……

1. Na základ přání jsem použila již hotovou kartičku 13,5 x 13,5 cm. Doporučuji vždy zakrýt papírem zbytek přání, aby inkoust zůstal jen tam, kde chcete. Pozadí jsem vytvořila pomocí Distress inkoustových polštářků – Peeled Paint, Spiced Marmalade a Broken China. Razítkovací houbičkou jsem nanesla inkousty na přání. Krouživými pohyby se snadno barvy mezi sebou prolnou a pozadí vypadá více reálně.

    

2. Na spodní levý roh jsem použila kombinovanou šablonku – vybrala jsem motiv plástve. Zakryla jsem místa mimo šablonu papírem. Lehce přitiskla šablonu a nanášecí houbičkou přejížděla přes její motiv Distress inkoustem Spiced Marmalade. Po skončení práce doporučuji šablonku ihned omýt pod tekoucí vodou nebo otřít vlhkým ubrouskem.

    

3. Razítko lístečků z dílny Dyan Reveleay mi posloužilo jako další prvek na backgroundu. Namočila jsem ho černým inkoustem Archival a otiskla na spodní pravé a hodní levé straně. Lístečky jsem otiskla vícekrát, aby motiv vypadal věrohodněji.

 

4. Hnědým Distress inkoustem Tea Dye jsem doladila motiv backgroundu razítkem písma. Otištěno přes lístečky dole i nahoře.

 

5. Teď přichází na řadu šablonka motýlků. Opět jsem zakryla nepatřičná místa papírem a přetřela motýlka zeleným Distress inkoustem Peeled Paint. Takto jsem si background ozdobila motýlky na více místech a použila více druhů motýlků ze šablony.

    

6. Bájo pomocníkem pro práci s inkousty je plnící štěteček Water Detailer Brush. Štěteček je naplněn vodou. Štětečkem, tedy vodou, jsem „vybarvila“ lístečky motivu razítka a ihned osušila ubrouskem. Distress inkousty jsou vodouředitelné inkousty, tudíž je lze vodou „vymazat“. Zůstane Vám tak krásný motiv lístečků, který jakoby vystupuje ven. Já jsem lístečky nechala jen krémové (podklad přáníčka). Mohli byste si je, ale také vybarvit jinou barvou a dodat jim další rozměr (více v článku o práci s Distress inkousty).

    

7. Posledním prvkem na mém projektu je text. Nebraňte se textům. Text, ať už nalepený, vyřezaný, vystřižený, natištěný či ručně napsaný, dodá vašemu projektu závěrečnou tečku! Jelikož se nevzdávám čekání na JARO, tak se prostě nabízí text HALÓ JARO :-). Pomocí silikonových razítek abecedy jsem si poskládala text a natiskla ho na proužek béžový tonkarton. Na závěr jsem jeho strany ještě napatinovala Distress inkoustem Vintage Photo.

   


8. Pak už stačí jen 3D lepícími čtverečky či 3D pěnovou páskou nápis přilepit a téměř jarní projekt je hotový…..

 

Další návod na výrobu "kombinovaného" projektu - polymerový šperk a scrapbooková krabička - najdete v novém čísle časopisu Korálki s tématem Jarní les. 

Všem přejeme krásný a brzký příchod JARA…………Vložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše

Kontaktní formulář
   
   
S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.