Distress a puntíky

S inkousty Distress jde opravdu téměř vše.  

Základní vlastností Distress inkoustů je ředitelnost vodou. Je to jejich nejzajímavější vlastnost, díky které vyčarujete velmi zajímavé efekty. A tady je jedna z technik....

1. Pro tvorbu této kartičky jsem si vybrala smetanový fotokarton. Když pracujete s vodou, je vždy lepší používat papíry a kartony s vyšší gramáží (samotné akvarelové papíry mají vyšší gramáž). Pomocí inkoustového polštářku Distress Broken China a mini houbiček na inkousty jsem vytvořila různé velikosti "puntíků". Houbičkou můžete kroužit či jen tiskat. 

   

2. Pak jsem si k ruce vzala oblíbený vodní štěteček "waterbrush" a jednotlivé puntíky vodou rozmalovala. Jak už jsem říkala, Distress inkousty jsou super díky své ředitelnosti vodou. Takže jakmile do nich zapouštíte vodu, jejich barva se rozmazává, rozpouští apod.

   

3. Tady je ukázka, jak může vypadat výsledný efekt na jiném druhu papíru. Oba jsou to vysoko gramážové papíry, nicméně ten vpravo je méně savý a trochu lesklý. Ten vlevo je více savý a matnější. Závěrečný efekt na akvarelových technikách hraje také savost papíru. 

4. Na Big Shot mašince jsem si vyřízla srdíčko, které jsem nejprve potiskla razítkem s textem (textových razítek není nikdy dost ). Poté jsem ho přetřela inkoustovým polštářkem Distress Worn Lipstick. Nakonec jsem ho převázala dekorační šňůrkou a přilepila 3D pěnovými čtverečky

   

5. A ještě nějaký ten text. Vybrala jsem si nové razítko pampelišek s textem "Make a wish", které jsem natiskla černým Archivalem a napatinovala Distress inkoustem Vintage Photo. A opět přilepila 3D pěnovými čtverečky.

6. A kartička, přáníčko.....je hotové!

Pomocí této techniky si vyrobíte background na jakémkoliv projektu.......třeba na kartičce do vašeho deníku.... Puntíky na této kartičce jsem udělala pomocí Distress inkoustu Peeled Paint a Broken China. Vše doladila razítky Keta - Fotografie a Jsi nejlepší! - kde jsem použila jen slůvko nejlepší.

Stále se budu opakovat, ale kreativitě se meze nekladou...

Krásné letní tvoření!

Kačka Pupi Vložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše

Odběr novinek

Kalendář

/ 27.01.2018 /

Kurz Ebru - textil

Techniku malby na vodní hladině jsem studovala v Istanbulu v atelieru Feride Dayanc a Nesime Kantar. Ráda bych se s vámi podělila o mé zkušenosti, které jsem zde získala. V dnešní době má tato technika mnoho podob a vy se s ní můžete seznámit na tomto kurzu Ebru - textil.

/ 28.01.2018 /

Kurz Ebru - textil

Techniku malby na vodní hladině jsem studovala v Istanbulu v atelieru Feride Dayanc a Nesime Kantar. Ráda bych se s vámi podělila o mé zkušenosti, které jsem zde získala. V dnešní době má tato technika mnoho podob a vy se s ní můžete seznámit na tomto kurzu Ebru - textil.  

/ 20.04.2018 /

Hollow Barrel Beads

Lehoulinké jako vánek a zajímavě vyřezávané… to jsou Barrel Beads od Jany Roberts Benzon, které nám předvede na jednodenním workshopu. Jana deklaruje, že tento kurz představuje novou metodu vyrábění dutých korálků a zvládnou ji začátečníci. Takže opět geniálně jednoduchá technika. Pohrajete si s designem vyřezávání a barvičkami a odnesete si tuto parádu na Vašich krčcích.     

/ 21. – 22.04.2018 /

Strata + Nature Walk

Na četná přání, smutné oči a prostě, proto, že Jana je úžasná, pro nás vyrobila speciální kombinaci workshopů Strata a Nature Walk. Naučíte se tu tolik, že vám houbičky budou v hlavě běhat ještě poté, co po workshopu ulehnete do postýlek a zavřete oči… :o)    

... celý kalendář zde

Kontakty

 

Nemravka.cz
e-mail: info@nemravka.cz
+420 734 742 604

Přijďte si k nám nakoupit

nebo vyzvednout své objednávky.

Provozní doba:

po, st a pá 8 - 14

Jiné dny dle předchozí domluvy:

objednavky@nemravka.cz

+420 734 742 604

PROVOZOVNA:

nemravka.cz

(areál Autocentra Vojkov)

K nemocnici 50

251 62 Tehovec-Vojkov

Jak se k nám dostanete,

najdete zde

Osobní odběry svých

objednávek si můžete vyzvednout 

také na Blanické 6, Praha2

Více info zde

 

Obecné informace:

info@nemravka.cz

Velkoobchod:

velkoobchod@nemravka.cz

Informace o scrapbookingu:

scrapbooking@nemravka.cz

facebook