vše o tvoření s ke tvoření... kreativní pomůcky a materiál, kurzyod roku 2009

Kontakty

Petra Nemravová

Nemravka.cz - provozovna

Nemravka.cz
(areál Autocentra Vojkov)
K nemocnici 50
251 62 Tehovec-Vojkov
Přečtěte si, jak se k nám dostanete.

e-mail: info@nemravka.cz
+420 602 479 542

Provozní doba:
po 8.30 – 14.00

čt 8.30 –  14.00 

OSOBNÍ VYZVEDNUTÍ OBJEDNÁVEK A NÁKUP U NÁS PO DOMLUVĚ. VOLEJTE, PIŠTE NA NÍŽE UVEDENÉ KONTAKTY.

Informace o objednávkách
objednavky@nemravka.cz
+420 602 479 542

Obecné informace
info@nemravka.cz

Informace ostatní
petra@nemravka.cz

Yupo papír a jeho kouzla II.

V tomto článku bychom vám chtěli představit (jestli ho ještě neznáte) Yupo papír a ukázat vám nějaké papírové projekty, které s ním můžete vytvořit.

Yupo papír je speciální syntetický papír určený pro práci s alkoholovými inkousty. Papír neabsorbuje inkoust, který zůstává na povrchu papíru a vy ho můžete snadno do sebe zapíjet. Tzn. že papír můžete použít z obou stran. 

Základní použití alkoholových inkoustů a Yupo papíru najdete již v článku zde

Připravte si nějaké 3 druhy alkoholových inkoustů (já jsem použila Adirondack Raspberry, Butterscotch a Suntet Orange). V naší nabídce máme také Piňata alkoholové inkousty. Nejprve naneste na papír trochu Blending Solution. Jedná se o takové ředidlo pro alkoholové inkousty. Tzn. že barvu inkoustu zjemní. Poté do něj nakapejte jeden odstín inkoustu. K rozfoukání barvy můžete použít buď horkovzdušnou pistoli, foukací balónek a nebo brčko, do kterého budete foukat.

Poté postupně nanášejte další odstíny a stejně tak Blending Solution

Různé barvy do sebe můžete zapouštět. Inkoust rychle na povrchu papíru zasychá. Ale stále jakmile nanesete barvu, bude se rozpíjet. 

 

Do základního backgroundu můžete dále inkousty malovat či vytvářet obrazce. Třeba bublinky. K jejich vytvoření vám postačí buď vatová tyčinka či stylus. Stylus je zde lepší volbou. Stačí si inkoust nakapat do palety a stylus či tyčinku v něm namáčet. Já si inkousty ještě na paletce ředím.

ukázka s vatovou tyčinkou

   

ukázka se stylusem

 

Takto můžete vytvářet různé obrazce. Hotové backgroundy se hodí pro tvorbu přáníček, stránek do alba či výrobu mini albíček. To si ukážeme v dalším již připravovaném článku.

Další tip....

Již hotový background skvěle poslouží též pro výrobu přáníčka... Stačí, když si z obrazců představíte třeba květiny. A potom s fixem - gelovým či permanentním perem - pustíte uzdu své fantazii. Já úplně vidím Avatar...

 

 

Inspirace...

Alkoholové inkousty se hodí nejen pro práci s Yupo papírem. Můžete jimi odzobit své porcelánové hrnečky. Inkoust a Blending Solution stačí opatrně nanášet na povrch a opět rozfoukávat. Když se vám dostane barva na místo, kam nechcete, stačí ho otřít vlhkým ubrouskem (než zaschne). Opět můžete stylusem vytvářet bublinky. Nakonec hrneček nechte důkladně zaschnout. Můžete ho přestříkat lakem ve spreji. Doproručuji mít v ruce, nedávat do myčky.

 

Barvy a inkousty jsou prostě slast pro oko i kreativní duši. 

Krásný začátek babího léta.

Kačka Pupi

PS: Pochlubte se nám svými Yupo projekty. Pošlete nám fotku a my ji rádi zveřejníme na našich sociálních sítích jako inspiraci pro druhé. Vložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše

Kontaktní formulář
   
   
S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.