vše o tvoření s ke tvoření... kreativní pomůcky a materiál, kurzyod roku 2009

Menu

Kontakty

Petra Nemravová

Nemravka.cz - provozovna

Nemravka.cz
(areál Autocentra Vojkov)
K nemocnici 50
251 62 Tehovec-Vojkov
Přečtěte si, jak se k nám dostanete.

e-mail: info@nemravka.cz
+420 602 479 542

Provozní doba:
po 8.30 – 14.00

čt 8.30 –  14.00 

OSOBNÍ VYZVEDNUTÍ OBJEDNÁVEK A NÁKUP U NÁS PO DOMLUVĚ. VOLEJTE, PIŠTE NA NÍŽE UVEDENÉ KONTAKTY.

Informace o objednávkách
objednavky@nemravka.cz
+420 602 479 542

Obecné informace
info@nemravka.cz

Informace ostatní
petra@nemravka.cz

Tavička Photo Sleeve Fuse nejen o Vánocích

Vánoční seriál pokračuje...A můj první dotaz zní: "Už jste psali Ježíškovi?" Já ANO... Na mém seznamu je spousta věcí (byla jsem tuze hodná, tak pevně věřím, že dostanu vše ,co si přeji).  

A zde je můj tip, co byste si od Ježíška mohli přát vy. Je to tavička zvaná Photo Sleeve Fuse. S její pomocí si vyrobíte zajímavé prvky na svých (nejen) scrapbookových projektech. 

Mě tavička pomohla a pomáhá při výrobě vánočních přáníček tzv. shake přání. Zde malá ukázka...

   

 • Pro efekt tzv. shake přání budete potřebovat různé malé ozdoby např. glitry, mini hvězdičky, perličky, knoflíčky, prostě cokoliv, co se do okénka vejde a bude vypadat efektně. Já jsem použila zlaté hvězdičky. Zde přichází příprava pro shake okénko. Tavička vám pomůže zatavit cokoliv do různých druhů fólií. Já běžně používám klasické euroobaly (košilky). Do jednoho rohu vložím dekorace a permanentní fixou si načrtnu linii. Vždy pomůže, když si okénko přiložím na přání, abych viděla velikost. Pak přichází na řadu tavička. POZOR! Doporučujeme, abyste tavičku nechali nahřát cc 15-20minut, aby byla opravdu horká a spoje se dobře zatavily. Pomocí pravítka, které je součástí tavičky, uděláte spoj snadno a rovně. 

   

 • Hotový shake poté vložím mezi přání a kartičku a dobře slepím. TIP! Pro vánoční tvoření vřele doporučuji silikonové lepidlo za studena (žádná tavící pistole a popálené prstíky!) 

   

 • Toto okénko bude vypadat pěkně z přední i vnitřní strany.

   

Stejným způsobem lze vyrobit i visačky.

   

 • A stejným způsobem si zatavíme shake okénko, které vlepíme mezi visačky. 

TIP!

Okénka nemusí být pouze mezi stejně velkými kartičkami či visačkami. Můžete vrchní část vyrobit jako rámeček či jiné okénko, které skryje spoje shake okénka mezi sebe. Variant je na tisíce...

Samozřejmě, že tavička neslouží jen k shake přáním. Její hlavní úkol je při práci na tvorbě deníků Project Life, kde si můžete "nastavit" další kapsičky a okénka. 

Já ji běžně využívám pro zajímavé detaily při scrapbookových albech a denících. 

zde jsem si zatavila kamínky z pláže, jako rámeček kolem fotky     zde jsem si vyrobila kapsičky pro různé ozdoby

   

Je to prostě multifunkční pomocník a uvidíte, že se stane i vaším mazlíkem.  

zde jsem vyrobila shake efekt do insta alba                               zde jsem kapsu 30,5x30x5 cm rozdělila dle potřeby

   

Krásné vánoční tvoření!

Kačka Pupi

PS: Srdečně vás zveme na výstavu Kreativita - Hobby podzim 2015, kde se můžete těšit také na vánoční scrapbookové demo ukázky. Více info najdete zde. Vložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše

Kontaktní formulář
   
   
S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.
 • dotazRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Chtěla jsem se zeptat, chápu to dobře, že musíte zároveň v PL pracovat se dvěma týdny? Pokud si zatavím ozdoby z jedné strany, logicky už nepoužiju druhou stranu, pokud tam chci vložit třeba fotku....Je to tak?

  Reagovat14.07.2016 12:54 od Alča
  • Re: dotaz

   Dobrý den Alčo,
   ano je to tak. Musíte si najednou zastrkat fotky a kartičky na obě strany než je zatavíte. Ještě je druhé řešení, že si můžete udělat do kapsy průřez pomocí druhého nástavce na tavičce. Jedná se o takový nožík / špičku, která rozřízne kapsu, kde potřebujete. Průřez je potřeba udělat před tavením. Vždy podložit nějakým kouskem papíru, abyste si neprořízla kapsu skrz. Je to také dobře vidět na videu u detailu produktu:
   http://www.nemravka.cz/cz/eshop/detail/scrapbook/nastroje-pomucky-rezacky-a-raznice/nastroje/photo-sleeve-fuse-we-r-memory-keepers.html
   Prima den,
   Nemravka.cz

   Reagovat14.07.2016 13:13 od Nemravka.cz (správce)