Soufflé - odlehčená hmota

       

Soufflé je delikátní, jemná, krásná na pohled, hebká na dotyk... a k tomu lehčí než obvykle..

Ne že bych se nerada rozplývala nad francouzskou kuchyní... Konkrétně nad čokoládovými bábovičkami s horkou náplní, které jsou něco mezi nadpozemskou slastí a božským pokrmem, ale přeci jen jsme web hlavně polymerový. Nicméně nové Soufflé má přesně ony delikátní charakteristiky, o kterých sní naše chuťové pohárky.

Soufflé je novou hmotou z dílny Polyformu. Vypadá napohled stejně, ale pojďme se jí podívat na zoubek malinko více.

V čem je hmota Soufflé stejná jako klasické Premo?

  • Pevnost - po upečení je Soufflé stejně pevné jako Premo, můžete jím (při leštění samozřejmě) hodit o zem a koulička zůstane kouličkou
  • Stálobarevnost - stejně jako Premo, i Soufflé je po upečení stálobarevné. U Premo hmoty a některých více sytých barev může docházet k lehkému tmavnutí (např. u magenty, ale lehce to vyřešíte přidáním trošky bílé hmoty)

  • Široká škála barev - Soufflé, stejně jako Premo, má širokou škálu barev. Je polymerovým miminkem, proto škála není TAK široká, jako u Prema, nicméně všechny barvy jsou (napadá mě jen infantilní) ňu ňu, nebo neinfantilně zajímavé a krásné.

                                         

V čem je Soufflé od Prema odlišné?

  • Váha - nové Soufflé vyniká svou lehkostí, je cca o 15 procent své váhy lehčí, což poznáte zejména při nošení větších šperků (korálové náhrdelníky, náramky), v balíčku, který má běžně 57 gramů nyní najdete 48 gramů, přičemž výrobce vás nešidí na velikosti...
  • Povrch hmoty - hmota Soufflé je po upečení sametová na omak i pohled
  • Jiné barvy - barvy hmoty Soufflé jsou připraveny tak, abyste je mohli vybalit z balíčku a ihned je použít. Jsou tedy už namíchané v módních a oblíbených barvách. Z tohoto důvodu je potřeba vychytat jejich chování při vzájemném míchání - všechny už jsou míchané z dalších barev. Ve škále barev tu nenajdete čisté - primární barvy, ale již barvy nějakým způsobem namíchané.

Když jsme u barev, podívejte všude kolem, uvidíte vzorník barev Soufflé... není to nádhera?

                   

Pokud nevíte, kterou barvu, máme pro vás řešení

A k čemu všemu je Soufflé vhodné?

Soufflé se hodí k většině technik polymerového tvoření. Hmota se velmi snadno spojuje, proto se mi s ní skvěle pracovalo při spojování proužků, kostiček - např. bargello jde se Soufflé skvěle. Dále třeba techniky od Lindly Haunani (vykrajování tvarů vykrajovátky a vkládání stejných tvarů x jiných barev) jdou se Soufflé rychlostí blesku. Pro caney jsem hmotu trochu musela přemlouvat - měla jsem čerstvou dávku ještě z továrny a při krájení byť i ostrým nožem, byla hmota měkká a příliš poddajná. Zkusím ji přemluvit odsátím plasticizérů a až tak učiním, podám vám zprávu o výsledcích. Hmota se dále velmi dobře hodí pro marbeling a jemu podobné techniky.

Míchání s Premo

Zkoušela jsem Soufflé míchat s Premo hmotou a hmota nijak neprotestovala.

...a zde něco ze zkoušení Soufflé:

 

 

 

   

  Vložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše

Odběr novinek

Kalendář

/ 22.11.2017 /

A JE TU ZNOVA – PŘECE SPIRÁLA!

Čtyřhodinový kurz tvorby z polymerové hmoty s lektorkou Evou Haškovou s oblíbeným tématem spirály ve dvou nových provedeních.

/ 28.11.2017 /

BUNCH náušnice

Čtyřhodinový kurz tvorby z polymerové hmoty s lektorkou Evou Haškovou s tématem „Bunch“ náušnic.

/ 29.11.2017 /

Vánoční SCRAPBOOKING

Vánoce se kvapem blíží a je tedy nejvyšší čas se alespoň trochu připravit. Pojďte si s námi vánočně scrapbookově zatvořit. Vyrobíte si přáníčka, krabičky, visačky, adventní mini album či jiné mini album jako dárek. 

/ 03.12.2017 /

Skládané korále a spirálkový náramek / náhrdelník

Dopoledne budeme pomocí mé autorské techniky vyrábět spirálky, ze kterých pak může vzniknout náhrdelník nebo náramek (rychlíci zvládnou oboje) a jistě zbyde i na naušnice. Odpoledne pak vytvoříme skládané korále, ke kterým mě inspirovala skvělá origami/polymerová umělkyně Izabela Nowak.  

/ 27.01.2018 /

Kurz Ebru - textil

Techniku malby na vodní hladině jsem studovala v Istanbulu v atelieru Feride Dayanc a Nesime Kantar. Ráda bych se s vámi podělila o mé zkušenosti, které jsem zde získala. V dnešní době má tato technika mnoho podob a vy se s ní můžete seznámit na tomto kurzu Ebru - textil.

/ 28.01.2018 /

Kurz Ebru - textil

Techniku malby na vodní hladině jsem studovala v Istanbulu v atelieru Feride Dayanc a Nesime Kantar. Ráda bych se s vámi podělila o mé zkušenosti, které jsem zde získala. V dnešní době má tato technika mnoho podob a vy se s ní můžete seznámit na tomto kurzu Ebru - textil.  

... celý kalendář zde

Kontakty

 

Nemravka.cz
e-mail: info@nemravka.cz
+420 734 742 604

Přijďte si k nám nakoupit

nebo vyzvednout své objednávky.

Provozní doba:

po, st a pá 8 - 14

Jiné dny dle předchozí domluvy:

objednavky@nemravka.cz

+420 734 742 604

PROVOZOVNA:

nemravka.cz

(areál Autocentra Vojkov)

K nemocnici 50

251 62 Tehovec-Vojkov

Jak se k nám dostanete,

najdete zde

Osobní odběry svých

objednávek si můžete vyzvednout 

také na Blanické 6, Praha2

Více info zde

 

Obecné informace:

info@nemravka.cz

Velkoobchod:

velkoobchod@nemravka.cz

Informace o scrapbookingu:

scrapbooking@nemravka.cz

facebook