vše o tvoření s ke tvoření... kreativní pomůcky a materiál, kurzyod roku 2009

Kontakty

Petra Nemravová

Nemravka.cz - provozovna

Nemravka.cz
(areál Autocentra Vojkov)
K nemocnici 50
251 62 Tehovec-Vojkov
Přečtěte si, jak se k nám dostanete.

e-mail: info@nemravka.cz
+420 602 479 542

Provozní doba:
po 8.30 – 14.00

čt 8.30 –  14.00 

OSOBNÍ VYZVEDNUTÍ OBJEDNÁVEK A NÁKUP U NÁS PO DOMLUVĚ. VOLEJTE, PIŠTE NA NÍŽE UVEDENÉ KONTAKTY.

Informace o objednávkách
objednavky@nemravka.cz
+420 602 479 542

Obecné informace
info@nemravka.cz

Informace ostatní
petra@nemravka.cz

Apoxie modelovací hmoty

Nemravka.cz Vám přináší zas něco nového! Historie tohoto "kontaktu" sahá ke konferenci o polymeru, kde Melanie West představovala, s čím ona sama pracuje. Podruhé jsem se s Aves produkty "potkala" na kurzu již zmiňované (pro mě) bohyně polymeru... Vyrábí s nimi své úžasné trojrozměrné náramky... Třeba.

Tedy, tady je máme!

Co nového Vám tedy přinášíme?

  • 2složkové modelovací produkty
  • Tvrdnoucí na vzduchu, tedy... není potřeba trouby, elektřiny, ...
  • Nevadí jim zmrznutí
  • Jsou netoxické
  • Nepraskají
  • Stálé
  • Odolné vodě
  • Přilnou téměř k jakémukoliv povrchu (polymery, dřevo, laminát, pryskyřice, kov, kámen, ...)
  • Dále opracovatelné broušením, vrtáním, vyrýváním, ...
  • Barvitelné za sucha i mokra...

Také Vám to připomíná malinko zázračné amarouny? Mrkněte tedy na další bližší charakteristiky:*)

Apoxie Sculpt Apoxie Sculpt Super White Apoxie Clay FIXIT FIXIT Sculpt
Doba zpracování 2 hodiny 1 hodina 2 hodiny 2 hodiny 4 hodiny
Výběr barev přírodní, zelená, černá, růžová, červená, modrá, bílá, žlutá, hnědá, oranžová, stříbrošedá, bronzová super bílá přirozeně zemní tóny, bílá "keramicky" bílá, hliníková, bronzová, černá barva plátna
Práce s detaily skvělá vyjímečná skvělá skvělá vyjímečná
Flexibilita velmi malá není není není není
Tolerance tepla 325 F / 160 °C 325 F / 160 °C 325 F / 160 °C 500 F / 260 °C 500 F / 260 °C
Omak hladký, podobný tmelu tvrdší, podobný tmelu hladký, podobný hlíně tvrdý, podobný tmelu tvrdý, podobný hlíně
Samovyrovnávací schopnost velmi malá; závisí na fázi přípravy žádná žádná nebo velmi malá žádná nebo velmi malá žádná
Uhlazování pomocí Aves Safety Solvent nebo vodou Aves Safety Solvent nebo vodou Aves Safety Solvent Aves Safety Solvent nebo vodou  vodou
Přilne k tvrdým plastům, pryskyřici, dřevu, kovu, keramice, sklu, polymerům, pěně, laminátu atd. pryskyřici, keramice, laminátu, pěně, sklu, kovu, plastům, kameni, dřevu atd. porcelánu, keramice, vinylu, polymerům, pěně, laminátu, dřevu, tvrdým plastům atd. dřevu, porcelánu, keramice, kovům, kameni, sklu, cementu, dlaždici, zdivu, pěně, laminátu, tvrdým plastům atd. parohům, kostem, slonovině, keramice, laminátu, pěně, sklu, kovu, plastu, kameni, dřevu atd.
Povrch po upečení pololesklý pololesklý jako kůže pololesklý matný
Tvrdost po vytvrzení tvrdý (většina lidí není schopna nástrojem rozdrtit kuličku o velikosti 2,5cm) tvrdý tvrdý nejtvrdší (tvrdý jako skála) nejtvrdší (tvrdý jako skála)
Obecné informace ekonomické; nabízí možnost vytvářet detaily + velkou barevnou škálu; lze barvit ostře bílá barvy, vylepšené vlastnosti tvarování detailu, větší kompatibilita s pryskyřicí kombinuje vlastnosti a výhody modelovací hlíny a epoxidových hmot; skvělý pro tvarování detailů a texturování nejtvrdší, nejpevnější dvousložsková hmota; používejte všude tam, kde potřebujete pevnost pevný omak kombinovaný s technologií vlákna; možnost 4 hodin práce! excelentní práce s detaily, matný vzhled; dobře absorbuje barvy
Doporučené použití pro nekonečné možnosti užití pro umělce, řemeslníky, modeláře, profesionály v oblasti restaurátorství repliky parohů, ryb, vyplňování pryskyřicí použijte všude tam, kde jsou potřeba nejjemnější detaily (otisky prstů, víčka, vrásky, struktura dřeva,...) průmyslové opravy, lepení, plnící a zacelovací prostředek modelování, opravy parohů; pro všechny, kdo chtějí s hmotou pracovat déle a potřebují "pevný" vzhled
Další informace šetř peníze a čas super bílý, rychlejší ztuhnutí použití Aves Solvent čistidla je klíčem k uhlazování detailů tohoto materiálu odolný vůči působení pohonných hmot; vhodný pro použití v průmyslu a loďařství odolný zborcení a deformacím

*) Jde o úplný výčet Aves produktů, ne všechny jsou standardně skladem nemravky.cz, ale máme možnost Vám je objednat, v tomto případě nás kontaktujte.

FAQ

Na jaké pracovní ploše pracovat?
Pro práci s Apoxie produkty je nejvhodnější hladká omyvatelná podložka nebo pergamenový papír.
 
Apoxie Sculpt netvrdne
Ujistěte se, že jste smíchali "část A" a "část B" (část A a B jsou barevně odlišené). Pokud toto odpovídá, pak se s největší pravděpodobností jedná o nedostatečně prohnětenou hmotu. Doporučujeme důkladné míchání hmoty po dobu 2 minut, dokud není dosaženo zcela jednotné barvy. Voda, ani Aves ® Solvent neovlivní vytvrzování.
 
Hmota se lepí a špatně se s ní pracuje.
Nechte hmotu po smíchání asi 15 minut odpočinout. Je lepší při práci používat rukavice. Během prvních 30 minut je hmota více lepivá, ale s ubíhajícím časem lepí méně. Také pomůže krátké zchlazení v ledničce, použití studené vody nebo Aves ® Solventu, bramborového škrobu. Dále do vody nebo Solventu můžete ponořit nástroje.
 
Jaký typ nástrojů použít pro práci?
Nejvhodnější jsou nástroje vyrobené z tvrdého silikonu nebo z nerezové oceli. Dřevěné a plastové nástroje je také možné použít. Aves ® Solvent se doporučuje pro uhlazení, texturování, jemné detaily a k čištění štětců a nástrojů. Vodu, vazelínu, rostlinné spreje, atd. můžete také použít, ale dbejte na to, abyste je použili v přiměřeném množství.

Apoxie Sculpt, Apoxie Clay, nebo FIXIT?
V mnoha případech je možné použít kterýkoliv z nich a dosáhnete stejně skvělý výsledek. Přesto má každý z nich specifické vlastnosti, které nejlépe využijete při konkrétních uměleckých záměrech. Například Apoxie Sculpt a Fixit mají konzistenci jemného tmelu, Apoxie Clay má více konzistenci hlíny. Super White Apoxie Sculpt má kratší pracovní dobu, ale je pevnější a Fixit Sculpt má nejdelší pracovní dobu a konzistenci hladké pevné hlíny Pro další informace klikněte zde na srovnávací tabulku produktů.
 
Jak pevné jsou vaše výrobky?
Apoxie ® a FIXIT ® jsou velmi pevné a téměř nerozbitné. Po vytvrzení je můžete dál obrábět - například modeláři z tého hmoty soustruží takové detaily, jako jsou antény pro jejich modely. V případě potřeby můžete hmotu nanášet na nosné kontrukce (např pletivo), které dodají hmotě podporu při tvarování. Kromě těchto charakteristik jsou výrobky odolné oproti povětrnostním vlivům a UV záření a jsou vodotěsné. Mohou být použity například i v akváriích.

Pečení s glazurami
Apoxie ® Clay a Sculpt je možné zapékat do 160°C Apoxie ® Fixit dokonce do 260°C.

Lakování Apoxie Sculpt
Nejlepší příprava povrchu je umýt Apoxie ® Sculpt povrch lehkým saponátem nebo jiným čisticím prostředkem. To pomůže rovnoměrnému nánosu barvy nebo laku. Můžete použít i základový nátěr pro zaručení jednotného odstínu barvy, ale není to nutné. Hotový výrobek není potřeba lakovat ani barvit, pokud to není váš umělecký záměr.

Je vdechování brusného prachu škodlivé?
Při vrtání nebo broušení čehokoliv, co může produkovat nadměrný prach, je vždy vhodné nosit ochrannou masku. Hmota jde snadno brousit smirkovým papírem dohladka. 

Pečemí s polymerovými hmotami
Ano! Apoxie ® Sculpt je navržen tak, aby vydržel teploty až 162° C. Pro dosažení nejlepších výsledků doporučujeme produkt nechat před pečením vytvrdit. Nenechávejte výrobek schnout na kachličce, přilepí se a jde špatně odlepit. Je lepší použít např. fólii a během schnutí cca po hodině s ním pohnout, aby šel snadno odlepit. 
 
Musím míchat přesně 50/50?
Přesný poměr není kritický, hmotu není třeba vážit. Důležité je důkladně ji propracovat, aby se obě složky dobře spojily.

Jak uchovávat Aves produkty
V uzavřené nádobě. Všechny výrobky mají trvanlivost minimálně 3 roky. Pokud víte, že je delší dobu nebudete používat a máte obavu o trvanlivost, je nejlepší způsob uložit je do chladu nebo zmrazit.

Přidávání barviva do Apoxie Paste
Vždy nejprve promíchejte  A + B složky (používejte rukavice na jedno použití), pak přidejte pigment dle vašeho výběru. Různé pigmenty reagují s pastou různě. Například přidáním akrylové barvy se lehce změní výsledná konzistence pasty po vytvrzení. Zůstane lehce „gumovější“. Abyste vytvořili syté tóny, je třeba nanést poměrně hodně akrylové barvy. Olejové barvy reagují velmi dobře a jsou preferovaným médiem pro barvení – stačí velmi malé množství (mj. párátka jsou užiteční pomocníci při míchání). Pokud přidáte olejové barvy příliš, bude mix velmi lepkavý. Práškové pigmenty fungují také dobře - dodávají výrobku více „dojmu pevnosti“ Stejný postup lze použít s Apoxie ® Sculpt a Fixit ®.

Použití forem
Aves ® produkty fungují skvěle s flexibilními formami a texturami. Při lití do forem platí obecná zásada, že musí být flexibilní, nebo se Vám odlitek nemusí podařit vyjmout.
 
Musím použít separační prostředek?
Při použití flexibilních forem to není nezbytné, ale pomůže to snadnějšímu vyjmutí. Můžete použít univerzální separační prostředek, jako vazelínu, čistý mastek (prášek), silikonový olej, olivový olej atd.
 
Apoxie Sculpt v akváriu
Jakmile je výrobek zcela vytvrzen, stačí ho omýt a může být použitý v akváriu.

Apoxie ® Sculpt kopírování tvaru
Pokud chcete kopírovat například tvar misky a nechcete, aby se vám hmota přilepila, použijte buď univerzální separační prostředky používané pro formy nebo potravinářskou fólii, vazelínu, kukuřičný škrob a silikonový sprej.
 
Lze urychlit vytvrzení  Apoxie?
Ano, lze, můžete hmoty lehce zahřát před smícháním, také můžete přidat více hmoty B až do poměru 60/40. Hotový výrobek můžete dát na přímé slunce nebo pod teplo vyzařující lampu (ne příliš blízko).

Tvorba korálků
Jestliže budete z hmoty vyrábět korálky, je nutné použít nějaký pevný základ např. akrylový korálek. Poté ho důkladně obalte hmotou. Tvorba samostatné kuličky z hmoty nejde. Hmota se bortí a nedrží dobře tvar. Máme vyzkoušené spojení mezi akrylovým korálkem, akrylovým kvítkem, vložením do lůžka a obsázení šatonovým kamínkem a vše pěkně drželo. Vložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše

Kontaktní formulář
   
   
S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.