Šablony - jak na ně

Říkáte si, že jsou sice fajn, bezva tvary, ale nevíte jak a co s nimi?

Pokud jste ještě neobjevili kouzlo vyřezávacích šablon, tak tu pro Vás máme pár tipů.

A co to vlastně jsou ty šablony?

Šablony jsou akrylové plátky s výřezy - většinou různě velkými a tvarově stejnými. Jsou vyrobené s čirého akrylu, který nereaguje s polymerem. Slouží v podstatě ke stejným účelům jako vykrajovátka (pokud je ve scrapbooku nepoužijete na kreslení).
Velkou výhodou je, že jednoduchým otočením šablony získáte zrcadlově obrácené tvary. To se Vám s klasickým vykrajovátkem nepodaří.

Jak s nimi?

  • Nejprve si vytvoříte libovolnou technikou plátek, se kterým budete pracovat.  Nyní si vyberete místo, které se Vám líbí a přiložíte šablonu – šablona je průhledná, tak to bude snadné.

  • Máte vybraný nejhezčí detail, přiloženou šablonu a teď přijde na řadu nožík. Ideálně skalpel s úzkým ostřím, který dokáže kopírovat každou křivku tvaru šablonky. Klasický nožík (myšleno plátek, řezák) není pro tuto techniku vhodný. Skalpel  přiložíte kolmo k okraji šablony a plochou ho o ni opřete. Akrylové šablony od Isomars a Melanie Muir jsou 2mm vysoké. To Vám pomůže dobře opřít skalpel a udržet ho v kolmé pozici.

  • Nyní opatrně vykrojte celý tvar. Tady je další nezanedbatelná výhoda oproti klasickým vykrajovátkům. Při použití vykrajovátka se Vám tlakem na hmotu okraj více či méně zdeformuje a ještě musíte retušovat „zub“, který zanechá spoj vykrajovátka. Se šablonou se Vám to nestane.

  • Vykrojený tvar můžete upéct a pak mu dodělat zádíčka nebo ho můžete velmi jednoduše vkládat  do "rámečku". Ten může mít stejný tvar nebo klidně úplně jiný. Možností je spousta a vy si určitě najdete tu svou.

. . . a ještě pár ukázek z dílny úžasné Melanie MuirPři troše zručnosti zvládnete i vypouklé tvary, třeba jako na tomto zrcátku:

Ale o tom třeba příště ;-)

Hezké šablonkování a krásný tvořivý den ;-)

Nemravka.cz

PS: fotky výrobků, jakož i výrobky samotné jsou dílem Renaty ŘehákovéVložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše

Odběr novinek

Kalendář

/ 22.11.2017 /

A JE TU ZNOVA – PŘECE SPIRÁLA!

Čtyřhodinový kurz tvorby z polymerové hmoty s lektorkou Evou Haškovou s oblíbeným tématem spirály ve dvou nových provedeních.

/ 28.11.2017 /

BUNCH náušnice

Čtyřhodinový kurz tvorby z polymerové hmoty s lektorkou Evou Haškovou s tématem „Bunch“ náušnic.

/ 29.11.2017 /

Vánoční SCRAPBOOKING

Vánoce se kvapem blíží a je tedy nejvyšší čas se alespoň trochu připravit. Pojďte si s námi vánočně scrapbookově zatvořit. Vyrobíte si přáníčka, krabičky, visačky, adventní mini album či jiné mini album jako dárek. 

/ 03.12.2017 /

Skládané korále a spirálkový náramek / náhrdelník

Dopoledne budeme pomocí mé autorské techniky vyrábět spirálky, ze kterých pak může vzniknout náhrdelník nebo náramek (rychlíci zvládnou oboje) a jistě zbyde i na naušnice. Odpoledne pak vytvoříme skládané korále, ke kterým mě inspirovala skvělá origami/polymerová umělkyně Izabela Nowak.  

/ 27.01.2018 /

Kurz Ebru - textil

Techniku malby na vodní hladině jsem studovala v Istanbulu v atelieru Feride Dayanc a Nesime Kantar. Ráda bych se s vámi podělila o mé zkušenosti, které jsem zde získala. V dnešní době má tato technika mnoho podob a vy se s ní můžete seznámit na tomto kurzu Ebru - textil.

/ 28.01.2018 /

Kurz Ebru - textil

Techniku malby na vodní hladině jsem studovala v Istanbulu v atelieru Feride Dayanc a Nesime Kantar. Ráda bych se s vámi podělila o mé zkušenosti, které jsem zde získala. V dnešní době má tato technika mnoho podob a vy se s ní můžete seznámit na tomto kurzu Ebru - textil.  

... celý kalendář zde

Kontakty

 

Nemravka.cz
e-mail: info@nemravka.cz
+420 734 742 604

Přijďte si k nám nakoupit

nebo vyzvednout své objednávky.

Provozní doba:

po, st a pá 8 - 14

Jiné dny dle předchozí domluvy:

objednavky@nemravka.cz

+420 734 742 604

PROVOZOVNA:

nemravka.cz

(areál Autocentra Vojkov)

K nemocnici 50

251 62 Tehovec-Vojkov

Jak se k nám dostanete,

najdete zde

Osobní odběry svých

objednávek si můžete vyzvednout 

také na Blanické 6, Praha2

Více info zde

 

Obecné informace:

info@nemravka.cz

Velkoobchod:

velkoobchod@nemravka.cz

Informace o scrapbookingu:

scrapbooking@nemravka.cz

facebook