vše o tvoření s ke tvoření... kreativní pomůcky a materiál, kurzyod roku 2009

Kontakty

Petra Nemravová

Nemravka.cz - provozovna

Nemravka.cz
(areál Autocentra Vojkov)
K nemocnici 50
251 62 Tehovec-Vojkov
Přečtěte si, jak se k nám dostanete.

e-mail: info@nemravka.cz
+420 602 479 542

Provozní doba:
po 8.30 – 14.00

čt 8.30 –  14.00 

OSOBNÍ VYZVEDNUTÍ OBJEDNÁVEK A NÁKUP U NÁS PO DOMLUVĚ. VOLEJTE, PIŠTE NA NÍŽE UVEDENÉ KONTAKTY.

Informace o objednávkách
objednavky@nemravka.cz
+420 602 479 542

Obecné informace
info@nemravka.cz

Informace ostatní
petra@nemravka.cz

Šablony - jak na ně

Říkáte si, že jsou sice fajn, bezva tvary, ale nevíte jak a co s nimi?

Pokud jste ještě neobjevili kouzlo vyřezávacích šablon, tak tu pro Vás máme pár tipů.

A co to vlastně jsou ty šablony?

Šablony jsou akrylové plátky s výřezy - většinou různě velkými a tvarově stejnými. Jsou vyrobené s čirého akrylu, který nereaguje s polymerem. Slouží v podstatě ke stejným účelům jako vykrajovátka (pokud je ve scrapbooku nepoužijete na kreslení).
Velkou výhodou je, že jednoduchým otočením šablony získáte zrcadlově obrácené tvary. To se Vám s klasickým vykrajovátkem nepodaří.

Jak s nimi?

  • Nejprve si vytvoříte libovolnou technikou plátek, se kterým budete pracovat.  Nyní si vyberete místo, které se Vám líbí a přiložíte šablonu – šablona je průhledná, tak to bude snadné.

  • Máte vybraný nejhezčí detail, přiloženou šablonu a teď přijde na řadu nožík. Ideálně skalpel s úzkým ostřím, který dokáže kopírovat každou křivku tvaru šablonky. Klasický nožík (myšleno plátek, řezák) není pro tuto techniku vhodný. Skalpel  přiložíte kolmo k okraji šablony a plochou ho o ni opřete. Akrylové šablony od Isomars a Melanie Muir jsou 2mm vysoké. To Vám pomůže dobře opřít skalpel a udržet ho v kolmé pozici.

  • Nyní opatrně vykrojte celý tvar. Tady je další nezanedbatelná výhoda oproti klasickým vykrajovátkům. Při použití vykrajovátka se Vám tlakem na hmotu okraj více či méně zdeformuje a ještě musíte retušovat „zub“, který zanechá spoj vykrajovátka. Se šablonou se Vám to nestane.

  • Vykrojený tvar můžete upéct a pak mu dodělat zádíčka nebo ho můžete velmi jednoduše vkládat  do "rámečku". Ten může mít stejný tvar nebo klidně úplně jiný. Možností je spousta a vy si určitě najdete tu svou.

. . . a ještě pár ukázek z dílny úžasné Melanie MuirPři troše zručnosti zvládnete i vypouklé tvary, třeba jako na tomto zrcátku:

Ale o tom třeba příště ;-)

Hezké šablonkování a krásný tvořivý den ;-)

Nemravka.cz

PS: fotky výrobků, jakož i výrobky samotné jsou dílem Renaty ŘehákovéVložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše

Kontaktní formulář
   
   
S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.