Test liquidů

English version

Článek zpracovala: Jana Honnerová, https://www.facebook.com/honnerova

Do ruky se mi dostaly nové liquidy od Sculpey, tak jsem je trochu otestovala a přináším vám report.

Nejdřív je potřeba liquidy otevřít. A neotvírají se uříznutím zobáčku, jak by se mohlo někomu zdát (mě), ale odšroubováním a odstraněním víčka.

Liquidy jsou dostupné v barvách: bílá, černá, průsvitná, perleťová, zlatá, stříbrná. Všechny lze mezi sebou libovolně míchat.

 

 

 

Liquidy mají syté barvy, které jsou dobře vidět na bílé i černé hmotě. Průhledný liquid je pak po zapečení úplně průhledný, čirý.

 

Liquidy se také dají velmi dobře míchat s alkoholovými inkousty, navíc bílá je velmi krycí a po obarvení inkoustem je dobře viditelná i na černé hmotě. Stačí do hmoty obtisknout texturu a po zapečení aplikovat liquid.

 

 

Pokud jste šikovnější, můžete si s liquidy zkusit i další kousky – například podobnou spirálu (z černého a bílého liquidu udělejte spirálu a pak kuličkovým nástrojem dělejte čáry od středu spirály a/nebo do středu spirály. Po každém projetí kuličkový nástroj otřete). Určitě znáte podobné vzory ze zákusků nebo dokonce z techniky EBRU.

 

 

A na závěr mrkněte ještě na jeden minitutoriálek: hmotu natexturujte různými texturovači (použít se dá kde co, popusťte uzdu fantazie a vyzkoušejte na scrapu) a po pečení vyplňte liquidem kontrastní barvy. Přebytečný liquid otřete prstem nebo vlhkými ubrousky. Zapečte horkovzdušnou pistolí nebo na chvíli v troubě. Podobným způsobem můžete také vaše výrobky patinovat (postaršit).

 

 

Věřte, že tekuté liquidy Sculpey se usídlí na vašem stole – mají totiž široké využití!

Ještě jeden tip, jak s hmotou pracovat najdete v tomto videu.

 

PS: jsem zvědavá, co s liquidy vytvoříte vy, pošlete fotky do zákaznické galerie.Vložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše

Odběr novinek

Kalendář

/ 24.04.2018 /

Kurz výroby šperku s cínovaným komponentem

Seznámíte se s technikou výroby originálního šperku, kde propojíte techniku popraskaného efektu na polymerech a cínování neboli měkké pájení a patinování cínu s lektorkou Janou Svobodovou!

/ 15.05.2018 /

Kurz výroby šperku s cínovaným komponentem

Seznámíte se s technikou výroby originálního šperku, kde propojíte techniku popraskaného efektu na polymerech a cínování neboli měkké pájení a patinování cínu s lektorkou Janou Svobodovou!

/ 15. – 16.09.2018 /

Transforming Clay and Decollage / Christine Dumont

Jak docílit lehkosti, průhlednosti a různých vzorů na polymerových hmotách nás v září na dvoudenním workhsopu naučí úžasná Christine Dumont , která vyniká osobitým - uměleckým i technickým přístupem k umění práce s polymerovou hmotou.

... celý kalendář zde

Kontakty

Nemravka.cz
e-mail: info@nemravka.cz
+420 734 742 604

Přijďte si k nám nakoupit

nebo vyzvednout své objednávky.

Provozní doba:

po, st a pá 8 - 14

Jiné dny dle předchozí domluvy:

objednavky@nemravka.cz

+420 734 742 604

PROVOZOVNA:

nemravka.cz

(areál Autocentra Vojkov)

K nemocnici 50

251 62 Tehovec-Vojkov

Jak se k nám dostanete,

najdete zde

Osobní odběry svých

objednávek si můžete vyzvednout 

také na Blanické 6, Praha2

Více info zde

 

Obecné informace:

info@nemravka.cz

Velkoobchod:

velkoobchod@nemravka.cz

Informace o scrapbookingu:

scrapbooking@nemravka.cz

facebook