Test liquidů

English version

Článek zpracovala: Jana Honnerová, https://www.facebook.com/honnerova

Do ruky se mi dostaly nové liquidy od Sculpey, tak jsem je trochu otestovala a přináším vám report.

Nejdřív je potřeba liquidy otevřít. A neotvírají se uříznutím zobáčku, jak by se mohlo někomu zdát (mě), ale odšroubováním a odstraněním víčka.

Liquidy jsou dostupné v barvách: bílá, černá, průsvitná, perleťová, zlatá, stříbrná. Všechny lze mezi sebou libovolně míchat.

 

 

 

Liquidy mají syté barvy, které jsou dobře vidět na bílé i černé hmotě. Průhledný liquid je pak po zapečení úplně průhledný, čirý.

 

Liquidy se také dají velmi dobře míchat s alkoholovými inkousty, navíc bílá je velmi krycí a po obarvení inkoustem je dobře viditelná i na černé hmotě. Stačí do hmoty obtisknout texturu a po zapečení aplikovat liquid.

 

 

Pokud jste šikovnější, můžete si s liquidy zkusit i další kousky – například podobnou spirálu (z černého a bílého liquidu udělejte spirálu a pak kuličkovým nástrojem dělejte čáry od středu spirály a/nebo do středu spirály. Po každém projetí kuličkový nástroj otřete). Určitě znáte podobné vzory ze zákusků nebo dokonce z techniky EBRU.

 

 

A na závěr mrkněte ještě na jeden minitutoriálek: hmotu natexturujte různými texturovači (použít se dá kde co, popusťte uzdu fantazie a vyzkoušejte na scrapu) a po pečení vyplňte liquidem kontrastní barvy. Přebytečný liquid otřete prstem nebo vlhkými ubrousky. Zapečte horkovzdušnou pistolí nebo na chvíli v troubě. Podobným způsobem můžete také vaše výrobky patinovat (postaršit).

 

 

Věřte, že tekuté liquidy Sculpey se usídlí na vašem stole – mají totiž široké využití!

Ještě jeden tip, jak s hmotou pracovat najdete v tomto videu.

 

PS: jsem zvědavá, co s liquidy vytvoříte vy, pošlete fotky do zákaznické galerie.Vložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše

Odběr novinek

Kalendář

/ 18.10.2017 /

Barevný SCRAPBOOKING

Barvy by v žádném albu či deníku určitě neměly chybět. A že nevíte, jak na to? Přijďte mezi nás a my vás to naučíme. 

/ 11.11.2017 /

Zvonek 3D

Na tomto kurzu získáte nejen nové dovednosti, radost z tvoření, ale také krásnou a originální ozdobu na vánoční stromeček, kterou můžete ozdobit svůj sváteční interiér nebo ji můžete darovat jako křehkou drobnost někomu milému.

/ 11.11.2017 /

Vánoční hvězdy z korálků

Jestli jste milovníkem klasiky nebo hledáte originální vánoční dárek, který určitě potěší, tak si přijďte vyrobit korálkové ozdoby jako z časů vašich babiček.

/ 12.11.2017 /

Vánoční ozdoby z korálků

Máte rádi tradiční české korálkové vánoční ozdoby? Podobné, jaké visely na vánočním stromečku vašich babiček? Chcete si jimi letos ozdobit svůj vánoční stromeček, ale nevíte jak na to? Nebo snad víte, ale tušíte, že v předvánočním shonu vám na jejich výrobu nezbyde čas? Pak právě pro Vás pořádáme kurz výroby vánočních ozdob z korálků, kam můžete přijít a v klidu a příjemné společnosti tvořit.

/ 29.11.2017 /

Vánoční SCRAPBOOKING

Vánoce se kvapem blíží a je tedy nejvyšší čas se alespoň trochu připravit. Pojďte si s námi vánočně scrapbookově zatvořit. Vyrobíte si přáníčka, krabičky, visačky, adventní mini album či jiné mini album jako dárek. 

/ 03.12.2017 /

Skládané korále a spirálkový náramek / náhrdelník

Dopoledne budeme pomocí mé autorské techniky vyrábět spirálky, ze kterých pak může vzniknout náhrdelník nebo náramek (rychlíci zvládnou oboje) a jistě zbyde i na naušnice. Odpoledne pak bude věnováno skládaným korálkům, ukážu postup výroby, barevné variace i možnosti kompletace.

... celý kalendář zde

Kontakty

 

Nemravka.cz
e-mail: info@nemravka.cz
+420 734 742 604

Přijďte si k nám nakoupit

nebo vyzvednout své objednávky.

Provozní doba:

po, st a pá 8 - 14

Jiné dny dle předchozí domluvy:

objednavky@nemravka.cz

+420 734 742 604

PROVOZOVNA:

nemravka.cz

(areál Autocentra Vojkov)

K nemocnici 50

251 62 Tehovec-Vojkov

Jak se k nám dostanete,

najdete zde

Osobní odběry svých

objednávek si můžete vyzvednout 

také na Blanické 6, Praha2

Více info zde

 

Obecné informace:

info@nemravka.cz

Velkoobchod:

velkoobchod@nemravka.cz

Informace o scrapbookingu:

scrapbooking@nemravka.cz

facebook