Bargello z rychlých proužků

 Už delší dobu se v mém tvoření objevují různé geometrické vzory, a protože milimetrový papír mi nestačil, poprosila jsem Petru Nemravku, aby vyrobila geometrickou podložku. Pustily jsme se společnými silami do díla a výsledkem je  podložka pro tvoření II.

Horní část je rozdělená na proužky velké 2mm a ve spodní části najdete proužky po 3mm – ideální pro přesné řezání. V centrální části podložky je kříž, kde najdete úhly 30° a 45° na obě strany (a tím pádem je tu také úhel 60° jako doplněk ke 30° a 15° je úhel mezi 45° a 30°…). Číselná stupnice nalevo od kříže má opačné číslování než stupnice napravo, což se hodí například při odměřování středu vašeho plátku a samozřejmě taky můžete využívat základní kříž – kolmice. 

Na krajích podložky si přečtete zajímavé tipy pro práci s polymerovou hmotou. Podložka je dost velká, vytvoří tak váš základní pracovní prostor. A dají se s ní dělat krásné věci. V tomhle návodíku vám ukážu, jak na rychlé bargello právě s touto úžasnou podložkou. 

 *****

               

              

Bleskurychlé proužky vytvoříte ze zbytků hmoty, dobré je když je ve zbytcích hodně bílé (světlé) barvy. Naopak pokud máte zbytky s převahou černé (tmavé), tak je pro tuto techniku nedoporučuji. Zbytky hmoty stlačte do kvádru, snažte se vymačkat co nejvíc vzduchu. Rozřezejte na plátky – na řezu už většinou vzniká proužkování. Plátky stočte do válečku – proužkovanou stranou na povrch válečku. 

 *****

 

               

              

Váleček jemně poválejte a zároveň stáčejte konce proti sobě tak, aby na povrchu vzniklo šikmé proužkování. Stáčejte postupně, mezi stáčením válejte. Nakonec prsty zploštěte jednu stranu válečku (aby šel váleček líp do strojku) a projeďte na nejširší nastavení strojkem. Následně projeďte na střední nastavení. 

 *****

               

               

Připevněte podložku ke stolu (například lepící páskou). Na podložku si položte vytvořený proužkovaný plátek – pro různou velikost proužků použijte buď vrchní nebo spodní část. Proužky na hmotě směřují (přibližně) kolmo k podložce. Podle proužků na podložce začněte řezat plátek – pro nejlepší efekt provádějte všechny řezy stejným způsobem. Řezat můžete přímo na podložce, při šetrném zacházení podložka vydrží dlouho. Odříznutý proužek nožem posuňte směrem k sobě, tím se proužek na nůž přilepí. Proužek neodlepujte, naopak – na noži přesuňte do správné pozice, přitlačte k ostatním proužkům a sklopením nože odlepte (doporučuji pevný dlouhý nůž, první uříznutý proužek připevněte na podložku ručně). Proužky vždy posuňte cca o 1mm doprava/doleva – podle toho, kam chcete aby bargello směřovalo (já posouvala vždy dva proužky doleva a dva proužky doprava). Při posouvání si hlídejte nějaký výrazně zbarvený proužek a podle něj posouvejte. 

 *****

                

Nakonec bargello uhlaďte překryté papírem, aby se proužky dobře spojily. Bargello můžete dělat i z klasických proužků. Pokud se vám návod líbil, podpořte mě zakoupením některého mého návodu.

Vaše Jana Honnerová

 Vložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše

Odběr novinek

Kalendář

/ 22.11.2017 /

A JE TU ZNOVA – PŘECE SPIRÁLA!

Čtyřhodinový kurz tvorby z polymerové hmoty s lektorkou Evou Haškovou s oblíbeným tématem spirály ve dvou nových provedeních.

/ 28.11.2017 /

BUNCH náušnice

Čtyřhodinový kurz tvorby z polymerové hmoty s lektorkou Evou Haškovou s tématem „Bunch“ náušnic.

/ 29.11.2017 /

Vánoční SCRAPBOOKING

Vánoce se kvapem blíží a je tedy nejvyšší čas se alespoň trochu připravit. Pojďte si s námi vánočně scrapbookově zatvořit. Vyrobíte si přáníčka, krabičky, visačky, adventní mini album či jiné mini album jako dárek. 

/ 03.12.2017 /

Skládané korále a spirálkový náramek / náhrdelník

Dopoledne budeme pomocí mé autorské techniky vyrábět spirálky, ze kterých pak může vzniknout náhrdelník nebo náramek (rychlíci zvládnou oboje) a jistě zbyde i na naušnice. Odpoledne pak vytvoříme skládané korále, ke kterým mě inspirovala skvělá origami/polymerová umělkyně Izabela Nowak.  

/ 27.01.2018 /

Kurz Ebru - textil

Techniku malby na vodní hladině jsem studovala v Istanbulu v atelieru Feride Dayanc a Nesime Kantar. Ráda bych se s vámi podělila o mé zkušenosti, které jsem zde získala. V dnešní době má tato technika mnoho podob a vy se s ní můžete seznámit na tomto kurzu Ebru - textil.

/ 28.01.2018 /

Kurz Ebru - textil

Techniku malby na vodní hladině jsem studovala v Istanbulu v atelieru Feride Dayanc a Nesime Kantar. Ráda bych se s vámi podělila o mé zkušenosti, které jsem zde získala. V dnešní době má tato technika mnoho podob a vy se s ní můžete seznámit na tomto kurzu Ebru - textil.  

... celý kalendář zde

Kontakty

 

Nemravka.cz
e-mail: info@nemravka.cz
+420 734 742 604

Přijďte si k nám nakoupit

nebo vyzvednout své objednávky.

Provozní doba:

po, st a pá 8 - 14

Jiné dny dle předchozí domluvy:

objednavky@nemravka.cz

+420 734 742 604

PROVOZOVNA:

nemravka.cz

(areál Autocentra Vojkov)

K nemocnici 50

251 62 Tehovec-Vojkov

Jak se k nám dostanete,

najdete zde

Osobní odběry svých

objednávek si můžete vyzvednout 

také na Blanické 6, Praha2

Více info zde

 

Obecné informace:

info@nemravka.cz

Velkoobchod:

velkoobchod@nemravka.cz

Informace o scrapbookingu:

scrapbooking@nemravka.cz

facebook