Pestrobarevné Sítotiskání

English version

Sítotisk na polymerech mi učaroval, sotva jsem ho jednou uviděla. Jednoduché, efektní a 100x jiné... jenže po čase mi v něm chyběly barvy. Zkoušela jsem vedle sebe dávat několik barev a další různé pokusy, jenže to prostě nebylo ono.

Po čase mě přirozeně napadlo udělat soutisk barev tak, jak se to dělá u látek. Mj. je to fascinující podívaná, určitě nahlédněte na youtube a videa o výrobě látek si pusťte. Jenže pro mě bylo nepředstavitelné vyrobit jeden motiv třeba se šesti, sedmi síty. Přišlo mi, že ač jsou polymeroví tvořivci úžasní blázni a investují do lecčeho, toto řešení mi přišlo drahé.

A pak mě to napadlo. Použít jedno síto dvakrát a ušetřit tak celou polovinu nákladů. Jak, ptáte se? Hned vám to předvedu... ☺

K výrobě barevného sítotisku budete potřebovat

Multi-sítotiskové šablony z dílny nemravka.cz (zde puntíky a kroužky)
4 – 8 akrylových barev – dle toho, kolik barev chcete použít, já osobně pracuji s Pebeo nebo Daler Rowney, jsou o něco hustější než Artiste
Polymerovou hmotu, ideální je bílá a černá

Postup

1. Vezměte si šablonu, kde najdete číslo 1. Proveďte klasický postup, kdy akrylovou barvou šablonu potřete pomocí kreditky či jiné kartičky. Pokud nevíte, jak, mrkněte tu.


Šablonu hned omyjte a zbytky vlhkosti odsajte pomocí papírových kuchyňských ubrousků. Můžete použít i fén na vlasy, ale pozor, foukejte ho jen studeným vzduchem.

2. Poté použijte druhou šablonu ze sady a položte ji na uschlý plátek s 1. barvou. Značky v rozích budou ležet na sobě a puntíky budou jinde (ale v řádcích a sloupcích), než jsou ty stávající. Zkontrolujte si i, zdali máte puntíky v řádcích. Opakujte potření akrylkou, ideálně jinou barvou. Šablonu omyjte a osušte.


3. Nyní je čas vzít opět 1. (umytou) šablonu. Tentokráte ji otočte o 180°. Ne tedy na rub, ale tak, aby se číslo 3 dalo číst (bylo v levém horním rohu vedle 1 a 2). Srovnejte si zarážky v rozích a opakujte potření akrylovou barvou.


4. Vezměte šablonu, kde je 2 a 4, otočte tak, aby 4 byla v levém rohu a aplikujte akrylku. Puntíky doplní všechna bílá (černá) místa ve vzoru.


5. Pokud kolem puntíků chcete udělat kroužky (velikostně jsou vyrobené tak, aby kroužky pasovaly kolem puntíků, pokračujte dále – s různými barvami akrylek a sadou multi-sítotiskových šablon / Kroužky.

Výsledkem bude plátek až s 8 barvami za použití pouze 4 šablon.

Šablony jsou velmi variabilní a vyrobíte s nimi nespočet barevných i tvarových kombinací. Zde pouze několik z nich:

1. Puntíky jsou použité jen na některých místech, doplňují je kroužky tam, kde nejsou puntíky


2. Použité jsou pouze kroužky



Vložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše

Odběr novinek

Kalendář

/ 27.01.2018 /

Kurz Ebru - textil

Techniku malby na vodní hladině jsem studovala v Istanbulu v atelieru Feride Dayanc a Nesime Kantar. Ráda bych se s vámi podělila o mé zkušenosti, které jsem zde získala. V dnešní době má tato technika mnoho podob a vy se s ní můžete seznámit na tomto kurzu Ebru - textil.

/ 28.01.2018 /

Kurz Ebru - textil

Techniku malby na vodní hladině jsem studovala v Istanbulu v atelieru Feride Dayanc a Nesime Kantar. Ráda bych se s vámi podělila o mé zkušenosti, které jsem zde získala. V dnešní době má tato technika mnoho podob a vy se s ní můžete seznámit na tomto kurzu Ebru - textil.  

/ 20.04.2018 /

Hollow Barrel Beads

Lehoulinké jako vánek a zajímavě vyřezávané… to jsou Barrel Beads od Jany Roberts Benzon, které nám předvede na jednodenním workshopu. Jana deklaruje, že tento kurz představuje novou metodu vyrábění dutých korálků a zvládnou ji začátečníci. Takže opět geniálně jednoduchá technika. Pohrajete si s designem vyřezávání a barvičkami a odnesete si tuto parádu na Vašich krčcích.     

/ 21. – 22.04.2018 /

Strata + Nature Walk

Na četná přání, smutné oči a prostě, proto, že Jana je úžasná, pro nás vyrobila speciální kombinaci workshopů Strata a Nature Walk. Naučíte se tu tolik, že vám houbičky budou v hlavě běhat ještě poté, co po workshopu ulehnete do postýlek a zavřete oči… :o)    

... celý kalendář zde

Kontakty

 

Nemravka.cz
e-mail: info@nemravka.cz
+420 734 742 604

Přijďte si k nám nakoupit

nebo vyzvednout své objednávky.

Provozní doba:

po, st a pá 8 - 14

Jiné dny dle předchozí domluvy:

objednavky@nemravka.cz

+420 734 742 604

PROVOZOVNA:

nemravka.cz

(areál Autocentra Vojkov)

K nemocnici 50

251 62 Tehovec-Vojkov

Jak se k nám dostanete,

najdete zde

Osobní odběry svých

objednávek si můžete vyzvednout 

také na Blanické 6, Praha2

Více info zde

 

Obecné informace:

info@nemravka.cz

Velkoobchod:

velkoobchod@nemravka.cz

Informace o scrapbookingu:

scrapbooking@nemravka.cz

facebook