vše o tvoření s ke tvoření... kreativní pomůcky a materiál, kurzyod roku 2009

Kontakty

Petra Nemravová

Nemravka.cz - provozovna

Nemravka.cz
(areál Autocentra Vojkov)
K nemocnici 50
251 62 Tehovec-Vojkov
Přečtěte si, jak se k nám dostanete.

e-mail: info@nemravka.cz
+420 602 479 542

Provozní doba:
po 8.30 – 14.00

čt 8.30 –  14.00 

OSOBNÍ VYZVEDNUTÍ OBJEDNÁVEK A NÁKUP U NÁS PO DOMLUVĚ. VOLEJTE, PIŠTE NA NÍŽE UVEDENÉ KONTAKTY.

Informace o objednávkách
objednavky@nemravka.cz
+420 602 479 542

Obecné informace
info@nemravka.cz

Informace ostatní
petra@nemravka.cz

IZINKování

IZINKy jsou pigmentové - krásně a jasně barevné inkousty. Vzhledem k tomu, že mají akrylový základ, podobně jako akrylové barvy i fungují.


Můžete je samozřejmě použít na scrapbooking, ale velmi kreativně s nimi můžete tvořit i s polymerovými hmotami (Fimo, KatoPolyclay, Prémo atd.). Oproti alkoholovým inkoustům, které se na polymery také používají, o něco pomaleji schnou (v řádu minut) a mají jasné syté krycí barvy.

Přinášíme vám jeden IZINKový projekt + něco tipů pro práci s těmito inkousty.

Pro tento projekt si připravte:
IZINK inkousty (základní rozdělení je na perleťové a sytě barevné, každý barevný odstín najdete v obou variantách a lze je spolu kombinovat i míchat)
Houbičku (prsty) na nanášení
Bílou a černou polymerovou hmotu (zde KatoPolyclay)
Razítko (zde Rozkvetlé srdce od Aladine) / texturu (zde Nautilus od Cool Tools)
+ standardní polymerové pomůcky (strojek na těstoviny, nožík, váleček, podložku a pečící troubu)
Vykrajovátka

Výběr razítka:
Pro tuto techniku jsou více vhodná jemně strukturovaná razítka, ve kterých převažuje vyvýšená část (tzn. více hmoty je nakonec zatlačené). Razítko vlevo (Aladine) je pro tuto techniku vhodnější než razítko vpravo, které se více hodí pro jiné techniky.

POSTUP


1. Nejprve si zpracujte bílou (černou) hmotu na cca 2. nejširší nastavení strojku. Dle typu razítka a hmoty použijte pro snažší odlepení razítka od hmoty vodu (stříkněte rozprašovačem na hmotu / razítko), kukuřičný škrob nebo Armor All. Vtiskněte razítko do hmoty a silně zatlačte, aby se motiv hluboce obtiskl. Poté vykrajujte tvary a dejte je péct na dobu a teplotu určenou výrobcem hmoty. 

2. Po vychladnutí začněte houbičkou (zde použity Náhradní nanášecí houbičky na inkousty) nanášet inkousty. První IZINKová vrstva je jakýmsi podkladem, který je potřeba nanést tak, aby další vrstvy lépe přilnuly. Jako podklad můžete použít barvu, která bude na tvaru převažovat, nebo např. jen bílou / perleťovou – tedy neutrální. Inkoust nechte cca 5 minut zaschnout. 

3. Poté naneste další vrstvu – z obrázku vidíte, že je na tvaru naneseno více různých barev. V této vrstvě jsou barvy již velmi syté. 

4. Po úplném zaschnutí inkoustu (cca 10 minut) jemným brusným papírem (hrubost 800 nebo 1000) obruste vrchní vrstvu hmoty (části razítka, které na hmotě vystupují). Díky tomu vynikne samotný motiv razítka. Obroušený prach omyjte / otřete vlhčeným ubrouskem.

TIPY k použití IZINKů

  •  IZINKy můžete bez potíží použít díky sytým a krycím barvám na všechny barvy hmot – zde vidíte bílou a černou variantu. 

  • IZINKy je lépe použít na již upečenou hmotu – snáze pak obrousíte vrchní vrstvy a barvy zůstanou jasnější (vlevo IZINK nanášen na neupečenou hmotu, vpravo na již upečenou hmotu). 

Tvoření s IZINKy je zábavné a jednoduché. Na obrázku vidíte výsledek cca hodinové práce s těmito inkousty:-).

Užijte si je a pěkné IZINKování

Petra Nemravka

PS: pokud si touto technikou chcete vyrobit parádní náramky a dozvědět se více, Veronika Sturdy připravila ve spolupráci s CraftArtEdu tento tutorial: http://craftartedu.com/veronika-sturdy-playful-ink-bangleVložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše

Kontaktní formulář
   
   
S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.