IZINKování

IZINKy jsou pigmentové - krásně a jasně barevné inkousty. Vzhledem k tomu, že mají akrylový základ, podobně jako akrylové barvy i fungují.


Můžete je samozřejmě použít na scrapbooking, ale velmi kreativně s nimi můžete tvořit i s polymerovými hmotami (Fimo, KatoPolyclay, Prémo atd.). Oproti alkoholovým inkoustům, které se na polymery také používají, o něco pomaleji schnou (v řádu minut) a mají jasné syté krycí barvy.

Přinášíme vám jeden IZINKový projekt + něco tipů pro práci s těmito inkousty.

Pro tento projekt si připravte:
IZINK inkousty (základní rozdělení je na perleťové a sytě barevné, každý barevný odstín najdete v obou variantách a lze je spolu kombinovat i míchat)
Houbičku (prsty) na nanášení
Bílou a černou polymerovou hmotu (zde KatoPolyclay)
Razítko (zde Rozkvetlé srdce od Aladine) / texturu (zde Nautilus od Cool Tools)
+ standardní polymerové pomůcky (strojek na těstoviny, nožík, váleček, podložku a pečící troubu)
Vykrajovátka

Výběr razítka:
Pro tuto techniku jsou více vhodná jemně strukturovaná razítka, ve kterých převažuje vyvýšená část (tzn. více hmoty je nakonec zatlačené). Razítko vlevo (Aladine) je pro tuto techniku vhodnější než razítko vpravo, které se více hodí pro jiné techniky.

POSTUP


1. Nejprve si zpracujte bílou (černou) hmotu na cca 2. nejširší nastavení strojku. Dle typu razítka a hmoty použijte pro snažší odlepení razítka od hmoty vodu (stříkněte rozprašovačem na hmotu / razítko), kukuřičný škrob nebo Armor All. Vtiskněte razítko do hmoty a silně zatlačte, aby se motiv hluboce obtiskl. Poté vykrajujte tvary a dejte je péct na dobu a teplotu určenou výrobcem hmoty. 

2. Po vychladnutí začněte houbičkou (zde použity Náhradní nanášecí houbičky na inkousty) nanášet inkousty. První IZINKová vrstva je jakýmsi podkladem, který je potřeba nanést tak, aby další vrstvy lépe přilnuly. Jako podklad můžete použít barvu, která bude na tvaru převažovat, nebo např. jen bílou / perleťovou – tedy neutrální. Inkoust nechte cca 5 minut zaschnout. 

3. Poté naneste další vrstvu – z obrázku vidíte, že je na tvaru naneseno více různých barev. V této vrstvě jsou barvy již velmi syté. 

4. Po úplném zaschnutí inkoustu (cca 10 minut) jemným brusným papírem (hrubost 800 nebo 1000) obruste vrchní vrstvu hmoty (části razítka, které na hmotě vystupují). Díky tomu vynikne samotný motiv razítka. Obroušený prach omyjte / otřete vlhčeným ubrouskem.

TIPY k použití IZINKů

  •  IZINKy můžete bez potíží použít díky sytým a krycím barvám na všechny barvy hmot – zde vidíte bílou a černou variantu. 

  • IZINKy je lépe použít na již upečenou hmotu – snáze pak obrousíte vrchní vrstvy a barvy zůstanou jasnější (vlevo IZINK nanášen na neupečenou hmotu, vpravo na již upečenou hmotu). 

Tvoření s IZINKy je zábavné a jednoduché. Na obrázku vidíte výsledek cca hodinové práce s těmito inkousty:-).

Užijte si je a pěkné IZINKování

Petra Nemravka

PS: pokud si touto technikou chcete vyrobit parádní náramky a dozvědět se více, Veronika Sturdy připravila ve spolupráci s CraftArtEdu tento tutorial: http://craftartedu.com/veronika-sturdy-playful-ink-bangleVložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše

Odběr novinek

Kalendář

/ 27.01.2018 /

Kurz Ebru - textil

Techniku malby na vodní hladině jsem studovala v Istanbulu v atelieru Feride Dayanc a Nesime Kantar. Ráda bych se s vámi podělila o mé zkušenosti, které jsem zde získala. V dnešní době má tato technika mnoho podob a vy se s ní můžete seznámit na tomto kurzu Ebru - textil.

/ 28.01.2018 /

Kurz Ebru - textil

Techniku malby na vodní hladině jsem studovala v Istanbulu v atelieru Feride Dayanc a Nesime Kantar. Ráda bych se s vámi podělila o mé zkušenosti, které jsem zde získala. V dnešní době má tato technika mnoho podob a vy se s ní můžete seznámit na tomto kurzu Ebru - textil.  

/ 20.04.2018 /

Hollow Barrel Beads

Lehoulinké jako vánek a zajímavě vyřezávané… to jsou Barrel Beads od Jany Roberts Benzon, které nám předvede na jednodenním workshopu. Jana deklaruje, že tento kurz představuje novou metodu vyrábění dutých korálků a zvládnou ji začátečníci. Takže opět geniálně jednoduchá technika. Pohrajete si s designem vyřezávání a barvičkami a odnesete si tuto parádu na Vašich krčcích.     

/ 21. – 22.04.2018 /

Strata + Nature Walk

Na četná přání, smutné oči a prostě, proto, že Jana je úžasná, pro nás vyrobila speciální kombinaci workshopů Strata a Nature Walk. Naučíte se tu tolik, že vám houbičky budou v hlavě běhat ještě poté, co po workshopu ulehnete do postýlek a zavřete oči… :o)    

... celý kalendář zde

Kontakty

 

Nemravka.cz
e-mail: info@nemravka.cz
+420 734 742 604

Přijďte si k nám nakoupit

nebo vyzvednout své objednávky.

Provozní doba:

po, st a pá 8 - 14

Jiné dny dle předchozí domluvy:

objednavky@nemravka.cz

+420 734 742 604

PROVOZOVNA:

nemravka.cz

(areál Autocentra Vojkov)

K nemocnici 50

251 62 Tehovec-Vojkov

Jak se k nám dostanete,

najdete zde

Osobní odběry svých

objednávek si můžete vyzvednout 

také na Blanické 6, Praha2

Více info zde

 

Obecné informace:

info@nemravka.cz

Velkoobchod:

velkoobchod@nemravka.cz

Informace o scrapbookingu:

scrapbooking@nemravka.cz

facebook