vše o tvoření s ke tvoření... kreativní pomůcky a materiál, kurzyod roku 2009

Kontakty

Petra Nemravová

Nemravka.cz - provozovna

Nemravka.cz
(areál Autocentra Vojkov)
K nemocnici 50
251 62 Tehovec-Vojkov
Přečtěte si, jak se k nám dostanete.

e-mail: info@nemravka.cz
+420 602 479 542

Provozní doba:
po 8.30 – 14.00

čt 8.30 –  14.00 

OSOBNÍ VYZVEDNUTÍ OBJEDNÁVEK A NÁKUP U NÁS PO DOMLUVĚ. VOLEJTE, PIŠTE NA NÍŽE UVEDENÉ KONTAKTY.

Informace o objednávkách
objednavky@nemravka.cz
+420 602 479 542

Obecné informace
info@nemravka.cz

Informace ostatní
petra@nemravka.cz

Jak zpracovat polymerovou hmotu Kato Polyclay

JAK ZPRACOVAT HMOTU KATO POLYCLAY

Kato Polyclay je jednou z polymerových hmot, které mají vynikající vlastnosti. Zároveň je pro začátečníky a všechny další, kteří jsou zvyklí na snadné zpracování, trochu oříškem, který se pokusíme rozlousknout.


Pro všechny ty, kteří se teď vyděsili: čtěte dále, hmota bývala hodně tvrdá, ale po úpravě „receptury“ už do ní nemusíte mlátit válečkem ani gumovou palicí, je zpracovatelná poměrně snadno. Pojďme tedy k samotnému postupu:

1. Po vybalení hmoty z balíčku ji nakrájejte na plátky tenké cca 2 – 3 milimetry. Položte je vedle sebe a poválejte válečkem. Hmotu tak změkčíte a připravíte na projetí strojkem. Pokud se hmota drolí, válejte ji než se spojí, poté odřízněte od podložky.
Pokud je hmota měkčí, stačí jen hmotu poválet válečkem, nemusíte ji krájet.


2. Nyní hmotu strčte do strojku na nejširší nastavení. Projeďte válci a pokud se od hmoty oddělí nějaké „drobečky“, přilepte je k hmotě. Strojek posuňte na o jedno nižší nastavení a znovu projeďte. Postup opakuje ještě jednou až dvakrát, až se dostanete ke střednímu nastavení vašeho strojku.


3. V tuto chvíli by hmota měla být vláčná natolik, že ji snadno přeložíte bez toho, aby se lámala. Přeloženou hmotu projeďte strojkem (překlad směrem k válcům nebo po straně) a toto opakujte ještě alespoň desetkrát.


4. Zpracovanou hmotu poznáte podle toho, že je rovnoměrně barevná a lesklá. Na krajích se mohou vyskytovat drobné prasklinky (když je hmota sušší, nezbavíte se jich zcela). Pozor na drobné tečky (většinou jsou světlejší, než odstín hmoty), toto je znak špatného zpracování.

TIPY

  • Pozor, nové hmoty jsou na první pohled poměrně měkké, přesto je řádně zpracujte, vyhnete se tak případným prasklinkám po upečení.
  • Pokud se na hmotě při zpracování objeví jakoby krupička, jde o uzavřený vzduch. U KatoPolyclay se ho poměrně jednoduše zbavíte protáhnutím plátku a znovuprojetím strojkem, bublinky tak prasknou.

Zpracování hmoty je důležité proto, aby:

  • se vám s hmotou dobře pracovalo,
  • po upečení na povrchu nebyla místa s jiným barevným odstínem,
  • se po upečení neobjevily malé bouličky (uzavřený vzduch),
  • po upečení nevznikly na hmotě prasklinky.


Pokud hmotu dobře zpracujete, nabídne vám výhodu v tom, že:

  • je mnohem pevnější než ostatní hmoty, hodí se proto i na hodně zatěžované šperky (jako jsou náramky, prsteny a další)
  • při tvorbě caneu a jeho redukování hmota zachová veškeré detaily
  • upečený výrobek bude na omak pevný
  • hmotu po upečení snadno vyleštíte do vysokého lesku

..a něco dalších jedinečných vanAkenovských výrobků:

Tekutá hmota pro lepení, zalévání povrchu atd.Kato tekutá hmota vyniká svou čirostí po upečení. Využijete ji např. k přidávání dalších vrstev a jejich lepení, ale také k zalévání povrchů (stejný princip jako pryskyřice, nebo pro transfery obrázků...

Vyrábí se také ve velkém (cenově velmi výhodném) balení a v barevných variantách.

 

Barevné koncentráty jsou jedinečným produktem vanAkena.

Přimícháním kousku (o poznání menšího než běžné barevné hmoty) vytvoříte intenzivní barvu, přidáním do průsvitné pak barevnou leč průhlednou hmotu.

 

Repel gel - je další jediněčností z dílny Donny Kato. Gelovitá hmota vám pomůže např. v tom, aby se vrstvy hmot k sobě nepřilepily (např. u inro krabičky, když potřebujete, aby vám víčko sedělo na tělě krabičky, ale zároveň jste ho po upečení ještě otevřeli.. :-)). Pečete - li trubičkové korálky na jehlici, i tam pomůže...

   

 

Metalická sada -metalické hmoty vynikají velkým množstvím metalických částeček, proto jsou skvělé např. na techniku Mica Shift, texturované Mokume a další techniky, kde využijete metalického efektu.. Pokud metalické hmoty a práci s nimi neznáte, tato sada je skvělou možností, jak je vyzkoušet.. :-)

 

Užijte si „katování“  a hezký den,

Petra NemravkaVložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše

Kontaktní formulář
   
   
S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.