Lentilky polymerové a jak na ně

 Do obchůdku jsme před časem přivezli Nemravkou.cz adaptovanou pomůcku na tvorbu oboustranných lentilek v několika velikostech. Slíbila jsem návodík, jak na lentilky jednoduše a rychle... 

1. Nejprve si odvažte potřebné množství hmoty (záleží na velikosti lentilky a typu hmoty, kterou používáte. Součástí návodu jsou i gramy, které je potřeba pro daný typ lentilky). Pokud nemáte váhu, jednoduše projeďte hmotu na nejširší nastavení a různými velikostmi vykrajovátka zkoušejte, které bude to pravé a vykrojí právě takové množství hmoty, které je potřeba na výplň lentilky.

 

2. Odměřené množství hmoty zformujte do kouličky, kterou posléze rozplácněte... Připravíte si tak lentilce podobný tvar. Formičku můžete lehce popudrovat kukuřičným škrobem, aby z ní lentilka snáze vypadla. "Tvar" vložte do formy a přiklopte druhou částí.

3. Tlačte od středu na nejvyšší místa formy tak, aby se hmota dobře rozprostřela po celých dutinách formy. Správné množství je odměřeno tak, že oba díly formy k sobě dobře přiléhají a není mezi nimi žádná mezera.

4. Nyní vezměte do rukou jehličku na pečení korálků a veďte ji dutinkou. Můžete buď použít středovou - vznikne tak prostor pro zavěšení např. na ketlovací nýt. Nebo můžete využít dutinky dvě a vytvořit tak buď dvojitý návlek na náhrdelník, nebo náramkový dílek. Pro náramky též prodáváme rovné dno, tzn. vznikne vám z jedné strany vypouklý a z druhé strany rovný dílek.

5. Nyní odkryjte jednu polovinu a lentilku - čočku opatrně vyjměte. Pomůže vám právě jehlička, za kterou můžete jemně zatáhnout.

 

6. Nyní čočku můžete použít tak, jak je nebo ji obalit vrchní vrstvou - jakkoliv upravenou. Ať vrchní vrstva bude mokume, nebo třeba pokapaná inkousty či kaleidoskop. Pro vykrojení využijte vykrajovátko a 2 - 3 mm větší než je průměr lentilky. Stejně dobře poslouží kruhové šablony, které je možné zakoupit v papírnictvích. Hmoty doporučujeme spojit malým množství tekutého polymeru.

Vrstvy jemně v okrajích spojte jemným "štíp štíp" :-) palcem a ukazováčkem a dohlaďte kovovou tyčkou nebo malým válečkem.

Jak vidíte, každá mince (a lentilka) má dvě strany. Všechny kolem potěší, když jim věnujete přívěsek 2v1...  neboli 2x paráda se stejným (otočeným) šperkem...

Lentilky u nás najdete ve velikostech 5 cm a 3 a 1,8 cm. Skvěle se tak hodí pro postupně se zmenšující dílky náhrdelníku. Nebo třeba přívěšek a náušnice.

TIPY:

1. Přestože pracujete se dvěma různými plátky, nezapomeňte pracovat se stejnou šířkou nastavení strojku, ulehčí vám to práci při spojování obou dílů

2. Při aplikaci vrchního kolečka je dobré si jej položit na pracovní plochu a čočku do něj "obtisknout". Zajistíte si tak správné vycentrování

3. Vřele doporučuji zanechat si v dutince pro návlek jehlu. Nebudete tak usilovně hledat, "kde je dírka", jako já minulý rok na výstavě při demo ukázkách... 

Užijte si tvoření a pochlubte se se svými dílky :o).

Krásné dny, 

Petra Nemravka

PS: moc díky Ivance Svobodové za její přínosné testování lentilek a velikosti plátků!!! Vložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše

Odběr novinek

Kalendář

/ 15.05.2018 /

Kurz výroby šperku s cínovaným komponentem

Seznámíte se s technikou výroby originálního šperku, kde propojíte techniku popraskaného efektu na polymerech a cínování neboli měkké pájení a patinování cínu s lektorkou Janou Svobodovou!

/ 15. – 16.09.2018 /

Transforming Clay and Decollage / Christine Dumont

Jak docílit lehkosti, průhlednosti a různých vzorů na polymerových hmotách nás v září na dvoudenním workhsopu naučí úžasná Christine Dumont , která vyniká osobitým - uměleckým i technickým přístupem k umění práce s polymerovou hmotou.

... celý kalendář zde

Kontakty

Nemravka.cz
e-mail: info@nemravka.cz
+420 734 742 604

Přijďte si k nám nakoupit

nebo vyzvednout své objednávky.

Provozní doba:

po, st a pá 8 - 14

Jiné dny dle předchozí domluvy:

objednavky@nemravka.cz

+420 734 742 604

PROVOZOVNA:

nemravka.cz

(areál Autocentra Vojkov)

K nemocnici 50

251 62 Tehovec-Vojkov

Jak se k nám dostanete,

najdete zde

Osobní odběry svých

objednávek si můžete vyzvednout 

také na Blanické 6, Praha2

Více info zde

 

Obecné informace:

info@nemravka.cz

Velkoobchod:

velkoobchod@nemravka.cz

Informace o scrapbookingu:

scrapbooking@nemravka.cz

facebook