vše o tvoření s ke tvoření... kreativní pomůcky a materiál, kurzyod roku 2009

Kontakty

Petra Nemravová

Nemravka.cz - provozovna

Nemravka.cz
(areál Autocentra Vojkov)
K nemocnici 50
251 62 Tehovec-Vojkov
Přečtěte si, jak se k nám dostanete.

e-mail: info@nemravka.cz
+420 602 479 542

Provozní doba:
po 8.30 – 14.00

čt 8.30 –  14.00 

OSOBNÍ VYZVEDNUTÍ OBJEDNÁVEK A NÁKUP U NÁS PO DOMLUVĚ. VOLEJTE, PIŠTE NA NÍŽE UVEDENÉ KONTAKTY.

Informace o objednávkách
objednavky@nemravka.cz
+420 602 479 542

Obecné informace
info@nemravka.cz

Informace ostatní
petra@nemravka.cz

Třpytivé pudříky Primary Elements a polymery

Jak jsme slíbili, tak plníme... V minulém článku jsme vám ukázali, jak úžasně se dá pracovat s pigmentovými pudry Primary Elements při scrapbookingu. A nyní vám ukážeme, jak na ně, když si chcete vyrobit originální šperky z polymerových hmot

Primary Elements jsou vodou ředitelné pigmentové pudry vhodné pro práci s polymerovými hmotami či papírem. Pudry obsahují mica částice, které krásně lámou světlo a úžasně se třpytí.

Ukážu vám 2 způsoby, jak se s nimi dá pracovat...

  • Jako základ jsem použila bílé a černé Premo. Bílé Premo bude tvořit horní část a černé spodní. Černou část si vždy nejprve otexturuji pomocí texturovací houbičky, abych už pak neměla moc práce s úpravou spodku  (oba plátky jsem si vyválela na 3 nastavení na strojku Imperia). Při výrobě textur na povrchu hmoty je vždy důležité hodně na texturku zatlačit, aby se vám její motiv otlačil všude. Případně přes texturu můžete přejet válečkem

   

  • Pomocí vykrajovátek jsem si vyrobila základ pro náušnici. A tady přichází na řadu pudříky. Úprava pomocí pudrů je velmi jednoduchá. Stačí "namočit" prstík v pudru a jemně přejíždět přes povrch texturky. Když se budete soustředit a opravdu nanesete pudr pouze na vystouplou část texturky, získáte tak dvoubarevný efekt. V zapadlých částech texturky zůstane původní bílá barva hmoty, kdežto ty vystouplé budou obarvené pudrem. Jestli chcete mít celý povrch dekórovaný pudrem, můžete použít pro nanášení štěteček. 

   

  • Pudry můžete též míchat přímo do hmoty. Já jsem nejprve pudr s hmotou zpracovala trochu v ruce a pak jsem hmotu projížděla strojkem (se zpracováním v ruce to není radno moc přehánět, abyste si do hmoty nezapracovali také vzduch, vzduchové bubliny nejsou dobrý kamarád...)

   

  • Hmotu jsem si poté opět otexturovala a vykrojila tvar pro další náušnici. 

  • Výrobek můžete nechat již takto a nebo můžete opět vystouplé části texturky přetřít pudrem stejné barvy, kterou jste do hmoty zapracovali. Získáte tak moc pěkný tónovaný efekt. 

   

Pak už jen s výrobky šup do trouby. Pečte dle doporučených stupňů použité hmoty. Barva pudříků se ani po upečení nezmění. 

Když upravujete polymerové hmoty pigmentovými pudry, je vhodné výrobky nakonec přetřít lakem. Doporučujeme lak ve spreji (lesklý či matný). 

Jednoduché a originální náušničky máte za chvíli hotové...

Pěkné jarní tvoření všem!

Kačka Pupi Vložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše

Kontaktní formulář
   
   
S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.