PintArt pryskyřice

Pryskyřice se míchá v poměru 1:1. Pryskyřici je nutné důkladně zamíchat. Pokud chceme aplikovat větší vrstvy, doporučuje se nechat ji na teplém slunném místě po zamíchání, aby se stala více tekutou (cca do půl hodiny) a poté snadněji vyprchají bublinky. Poté doporučuji pryskyřici aplikovat. Výrobek či lůžko by mělo být na pečícím papíře, pokud nám trochu pryskyřice uteče, je možné výrobek posunout na jiné místo. Taktéž je možné po zaschnutí nechtěné části opilovat nebo ze spodní strany sloupnout tak aby vrchní část zůstala neporušená.

Do pryskyřice je možné přimíchat pigmenty a to jak tekuté, tak práškové. Pigment se smíchá s malým množstvím pryskyřice a pak se jím následně do pryskyřice nalité do lůžka nebo do silikonové formy kreslí, např. párátkem. Viz obrázek. Při této technice je doporučeno používat pryskyřici již ve velmi hustém stavu, tj. cca hodinu po smíchání.

Doporučení a rady:

  • Pryskyřice schne rychleji na velmi vyhřátém a slunné místě, je schopna uschnout do 4 hodin. Nedávejte ji schnout do prašného prostředí
  • Pokud chceme pracovat s pryskyřicí pomaleji-při kreslení do lůžek, doporučuji v chladnějším místě a rozmíchat si menší dávky aby mezi aplikací nezatuhly, popř.domíchat.
  • Pokud váš výrobek zaschne, lze na něj aplikovat libovolný počet vrstev, spojí se be viditelných přechodů. Neaplikujte nikdy štětcem, pouští chlupy.


Vložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše

Odběr novinek

Kalendář

/ 14.04.2018 /

Scrapbookový dýchánek u Nemravky

Scrapbook-paříte? Pojďte si posedět, pokecat a zatvořit si společně se stejně nadšenými "scrap-maniaky". 

/ 24.04.2018 /

Kurz výroby šperku s cínovaným komponentem

Seznámíte se s technikou výroby originálního šperku, kde propojíte techniku popraskaného efektu na polymerech a cínování neboli měkké pájení a patinování cínu s lektorkou Janou Svobodovou!

/ 15. – 16.09.2018 /

Transforming Clay and Decollage / Christine Dumont

Jak docílit lehkosti, průhlednosti a různých vzorů na polymerových hmotách nás v září na dvoudenním workhsopu naučí úžasná Christine Dumont , která vyniká osobitým - uměleckým i technickým přístupem k umění práce s polymerovou hmotou.

... celý kalendář zde

Kontakty

Nemravka.cz
e-mail: info@nemravka.cz
+420 734 742 604

Přijďte si k nám nakoupit

nebo vyzvednout své objednávky.

Provozní doba:

po, st a pá 8 - 14

Jiné dny dle předchozí domluvy:

objednavky@nemravka.cz

+420 734 742 604

PROVOZOVNA:

nemravka.cz

(areál Autocentra Vojkov)

K nemocnici 50

251 62 Tehovec-Vojkov

Jak se k nám dostanete,

najdete zde

Osobní odběry svých

objednávek si můžete vyzvednout 

také na Blanické 6, Praha2

Více info zde

 

Obecné informace:

info@nemravka.cz

Velkoobchod:

velkoobchod@nemravka.cz

Informace o scrapbookingu:

scrapbooking@nemravka.cz

facebook