Akvarelové tipy pro scrapbooking I.

Akvarelové malování je velkým uměním. Ovšem i jednodušší varianty této techniky jsou celkem hračka a lze je snadno zakomponovat do scrapbookového tvoření. 

Jak si pomocí profesionálních akvarelových barev vytvoříte originální backgroundy do alb a deníků se dozvíte právě teď. wink 

K práci s akvarelovými barvami doporučujeme akvarelové papíry, Canson papíry Mi-Teintes či papíry s vyšší gramáží (Tonkarton, Fotokarton). Důležité jsou také kvalitní štětce, které nepouští chlupy a drží dobře tvar. No a samozřejmě kvalitní akvarelové barvy. My jsme si oblíbili akvarelky od Mungya. Mají krásně syté a výrazné barvy. 

Akvarelové vybarvování

 • Stačí si natisknout nějaký motiv razítka, který chcete vybarvit. Já jsem si vzala motýlka z naší Nemravka sady razítek. Natiskla jsem ho černým inkoustem Archival (nebo můžete StazOnem, určitě ne inkoustem na bázi vody, neboť by se vám motiv při vybarvování rozmazal). Vodním štětcem jsem si nanesla první barvu - v mém případě žlutou.

   

 • Ještě do mokré žluté jsem začla dobarvovat oranžové okraje motýlka. Akvarelové barvy se do sebe pěkně zapouští a tím vytvoří moc hezký efekt. Můžete je štětečkem více prolnout. 

   

 • Takto vytvořený background se hodí třeba pro letní holčičí fotky (dozdobeno výřezy motýlků). wink

Akvarelové malování

 • Nejsem žádný velký malíř, ačkoliv mě malování baví od dětství. Ovšem s pomocí akvarelových barev se stane malířem každý. Pro fotky z jihlavské ZOO, kde jsme v létě strávili moc pěkný den, jsem zvolila takový JUNGLE background. Uzkým štětcem jsem si různě namalovala větvičky a trávu. U větviček mě vyhovuje více držení štětce opačně viz.fotka. Lístky se tak snadněji malují. 

   

 • Background může vypadat různě. Navíc jeho část se stejně překryje fotkama. 

   

 • Opět stačí přilepit nějaké vrstvy papírů, fotky, detaily a krásná stránka je hotová (použitá pěnová abeceda od Amy Tangerine a samolepky Tima Holtze z Big Chat sady). 

Akvarelové puntíky

 • Krásné backgroundy vyrobíte, když do sebe budete zapouštět barvy. Stačí si štětcem namalovat kolečko pouze vodou. Poté namočit štětec do barvy smíchané s troškou vody a zapouštět barvu. V zápětí další odstín, aby se do sebe stačila zapít. 

   

 • Okolí kolečka lze ještě více zvíraznit barvou (štětec namočit do barvy bez vody). Takto si můžete hrát do aleluja. wink

 • TIP - Motiv backgroundu můžete doladit bílým inkoustem s razítkem hvězdičky (použití bílý StazOn). Archivalem a StazOnem můžete razítkovat také na fotky. Jen opatrně, trochu to klouže. Poté nechte důkladně zaschnout. 

   

 • A krásný background je ready raz dva! wink

Akvarelové prvky

 • Pomocí akvarelových barev si můžete doladit či vybarvit různé prvky do alba. Třeba srdíčka či kolečka vyřezané na Big Shotu. Můžete motiv potřít vodou a barvy nechat zapouštět nebo je prostě nanášet přímo. Akvarelový efekt nemá chybu. 

   

Vyzkoušejte to, je to ohromný relax a my vám určitě zase nějaké tipy přineseme v dalším článku. 

Prima den,

Katka Pupi Vložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše

 • NávodRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Parádní návod. Katka je albíčková královna. :-)

  Reagovat27.10.2017 08:00 od Milena
  • Re: Návod

   Moc děkujeme za pochvalu! Jsme tuze rády, že se návody líbí! Díky!
   Nemravka.cz

   Reagovat27.10.2017 08:16 od Nemravka.cz (správce)

Odběr novinek

Kalendář

/ 14.04.2018 /

Scrapbookový dýchánek u Nemravky

Scrapbook-paříte? Pojďte si posedět, pokecat a zatvořit si společně se stejně nadšenými "scrap-maniaky". 

/ 24.04.2018 /

Kurz výroby šperku s cínovaným komponentem

Seznámíte se s technikou výroby originálního šperku, kde propojíte techniku popraskaného efektu na polymerech a cínování neboli měkké pájení a patinování cínu s lektorkou Janou Svobodovou!

/ 15. – 16.09.2018 /

Transforming Clay and Decollage / Christine Dumont

Jak docílit lehkosti, průhlednosti a různých vzorů na polymerových hmotách nás v září na dvoudenním workhsopu naučí úžasná Christine Dumont , která vyniká osobitým - uměleckým i technickým přístupem k umění práce s polymerovou hmotou.

... celý kalendář zde

Kontakty

Nemravka.cz
e-mail: info@nemravka.cz
+420 734 742 604

Přijďte si k nám nakoupit

nebo vyzvednout své objednávky.

Provozní doba:

po, st a pá 8 - 14

Jiné dny dle předchozí domluvy:

objednavky@nemravka.cz

+420 734 742 604

PROVOZOVNA:

nemravka.cz

(areál Autocentra Vojkov)

K nemocnici 50

251 62 Tehovec-Vojkov

Jak se k nám dostanete,

najdete zde

Osobní odběry svých

objednávek si můžete vyzvednout 

také na Blanické 6, Praha2

Více info zde

 

Obecné informace:

info@nemravka.cz

Velkoobchod:

velkoobchod@nemravka.cz

Informace o scrapbookingu:

scrapbooking@nemravka.cz

facebook