vše o tvoření s ke tvoření... kreativní pomůcky a materiál, kurzyod roku 2009

Menu

Kontakty

Petra Nemravová

Nemravka.cz - provozovna

Nemravka.cz
(areál Autocentra Vojkov)
K nemocnici 50
251 62 Tehovec-Vojkov
Přečtěte si, jak se k nám dostanete.

e-mail: info@nemravka.cz
+420 602 479 542

Provozní doba:
po 8.30 – 14.00

čt 8.30 –  14.00 

OSOBNÍ VYZVEDNUTÍ OBJEDNÁVEK A NÁKUP U NÁS PO DOMLUVĚ. VOLEJTE, PIŠTE NA NÍŽE UVEDENÉ KONTAKTY.

Informace o objednávkách
objednavky@nemravka.cz
+420 602 479 542

Obecné informace
info@nemravka.cz

Informace ostatní
petra@nemravka.cz

Barevný Color Wash a Art Journal

 V našem "Barevném létě" nesmíme opomenout barvičky ve spreji. My pracujeme s barvičkami Color Wash. Jsou ředitelné vodou a tak se s nimi opět dají dělat zajímavé backgroundy.

Na jeden se můžete mrknout právě zde... Stránka do mého Art Journal deníku. 

  • Při práci s barvami a vodou je důležité pracovat s papíry vyšší gramáže. Můj Art Journal deník je vyroben z fotokartonů 300g/m2. Nejprve jsem si přes šablonku File Texture od TCW nanesla bílé gesso. Nechávám ho většinou uschnout na vzduchu, ale pro urychlení můžete použít horkovzdušnou pistoli

   

  • Poté jsem si natrhala pár novinových papírků, které jsem nalepila různě na stránku. Pro lepení jsem použila akrylové lepidlo PRIMO. Brzy se můžete u nás v obchůdku těšit na na tzv. Gel Medium, které se dá pro tento účel také skvěle využít.

  • Při práci s Color Wash barvami začínám vždy nanášet vodu. Takže jsem si celou plochu postříkala vodou z rozprašovače. Pak jsem začala zapouštět barvy - Stream, Lettuce a Sunset Orange. Barvy se s vodou krásně míchají, takže vytváří originální background. Kuchyňský ubrousek jsem namočila do barvy a na některých místech otiskla. Vytvoří moc pěkný design. Hotový background jsem vysušila horkovzdušnou pistolí

   

  • Detaily hrají vždy velkou roli. K ruce jsem si vzala dvě srdíčka natřené modrou akrylovou barvou Dabber Pool. Srdíčka vznikla při mém minulém projektu, kdy jsem pracovala se silikonovou podložkou Gelli Plate. Srdíčka jsem napatinovala černým mini inkoustem Heyda a přetiskla jsem text z texturky Love Letter. Ano, i gumové textuky, které se většinou používají pro práci s polymerovou hmotou, můžete využívat jako razítka. 

   

  • Potištěná srdíčka jsem nakonec přetřela krakelovacím lakem Distress. Tento lak schne pouze na vzduchu. Prasklinky vznikají při samovolném schnutí. Není potřeba foukat fénem ani pistolí. Velikost prasklinek závisí na síle vrstvy laku, kterou nanesete.

   

  • Motiv šablonky File Texture s gessem jsem ještě doladila pomocí Distress inkoustového polštářku Broken China. Na různých místech jsem přetřela stejný motiv. Pomůže ho tak více "usadit". 

  • Sada razítek číslice od Aladinu mi pomohla vyrobit další detail. Vybrala jsem jeden design číslic, která jsem narazítkovala pomocí černého Archivalu

  • Textové detaily také nesměly chybět. Objela jsem je černou akvarelovou pastelkou a prstem namočeným ve vodě jsem ji lehce rozmázla. Opět skvělý prvek pro "usazení" celého projektu. Akvarelovou pastelkou jsem lehce doladila i hrany stránky. 

  • Detaily jsem nakonec nalepila na stránku. Srdíčka jsem ještě podlepila samolepící mřížkou. Můj oblíbený pomocník! 

  • Další originální stránka v mém Art Journal deníku je tu...

   

   

Můžete také nahlédnout do našeho staršího článku o barvičkách Color Wash zde

Color Wash barvičky jsou prima materiál a určitě si s nimi vyhrajete!

Krásné barevné léto!

Kačka Pupi Vložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše

Kontaktní formulář
   
   
S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.