vše o tvoření s ke tvoření... kreativní pomůcky a materiál, kurzyod roku 2009

Menu

Kontakty

Petra Nemravová

Nemravka.cz - provozovna

Nemravka.cz
(areál Autocentra Vojkov)
K nemocnici 50
251 62 Tehovec-Vojkov
Přečtěte si, jak se k nám dostanete.

e-mail: info@nemravka.cz
+420 602 479 542

Provozní doba:
po 8.30 – 14.00

čt 8.30 –  14.00 

OSOBNÍ VYZVEDNUTÍ OBJEDNÁVEK A NÁKUP U NÁS PO DOMLUVĚ. VOLEJTE, PIŠTE NA NÍŽE UVEDENÉ KONTAKTY.

Informace o objednávkách
objednavky@nemravka.cz
+420 602 479 542

Obecné informace
info@nemravka.cz

Informace ostatní
petra@nemravka.cz

Barvičky Distress Stain

"Scrapbookové JARO" bude u nás na Nemravce v duchu barev.  Takže se můžete těšit na zajímavé a hodně barevné články a návody, kde se dozvíte více na téma "BARVY". A dnes začínáme...

Jestli máte rádi barvy tak jako já, tak si určitě oblíbíte barvičky Distress Stain. Jsou to inkoustové tekuté barvy v lahvičce s aplikátorem na bázi vody. Snadno se s nimi pracuje. Vlastně je to velká zábava!!!

Zde je pár tipů, jak s nimi vytvořit originální projekty...

Originální pozadí na přání

 • Pomocí Distress Stain barviček si vyrobíte originální pozadí, třeba na přání. Já jsem použila již hotový základ na přáníčko a 4 odstíny Distress Stain (Picked Raspberry, Peacock Feather, Squeezed Lemonade, Mowed Lawn). Začala jsem nanášet barvu. Prostě jsem vytvářela takové "čáry". Při práci s barvami doporučuji používat podložku Ranger. Barvy z ní snadno setřete ubrouskem. 

   

   

Originální kartičky jako visačky či jmenovky na dárečky

 • Barvami Distress Stain můžete také "malovat". Lehce si nakreslíte např. srdíčko či kolečko. 

   

 • Můžete s nimi také tvořit skvrny. Prostě "bouchnete" houbičkou o papír a vytvoří se zajímavý design. Nakonec stačí gelovým perem a razítky doladit. Přivázat šňůrku a je to. 

   

Distress Stain barvy jdou skvěle kombinovat s razítky, inkousty a jinými médii. V kombinaci s motivy razítek s nimi vyrobíte velmi efektní background. Třeba takto: 

 • Natiskněte si jakýkoliv motiv razítka. Skvěle vypadají např. kytičky. Já jsem použila kytičku ze sady razítek "Kytičky a stonky" a černý inkoustový polštářek Archival. Inkoust nechte dobře zaschnout. Poté stačí opět jen otočit lahvičku a udělat kytičce střed. 

   

 • Na závěr jen doladíte osobním či natištěným nápisem. Opět nádherné přání a jmenovka na dárek jsou tu. Na přáníčko jsem použila nápis ze sady razítek "Sentiment". Návod na text najdete níže. 

   

Distress Stain barvy jako "omalovánky"

 • Vyberte si libovolný text razítka, který lze dále vybarvovat (já jsem použila text LOVE ze sady razítek "Family Stories"). Natiskněte ho černým inkoustem Archival či Stazon (nesmíte použít inkoust na bázi vody, motiv by se posléze rozmazal). K ruce si vezměte plnící vodní štětec tzv. waterbrush. Barvu Distress Stain naneste na podložku. Vodní štěteček (naplněný vodou) namáčejte v barvě a vybarvujte.

   

 • Takto můžete vybarvovat různé motivy razítek či jen udělat lehkou "patinu". Stačí lahvičkou objet okraje. Text byl použitý na doladění přáníčka viz. výše (text je ze sady razítek "Sentiment" a motýlek ze sady razítek Variace motýlků).

   

Distress Stain je také skvělý pro tvorbu originálních visaček, které můžete darovat jako přání.

 • Vyrobte si visačku či použijte již hotový základ. Můžete si jí také vyříznout na Big Shotu či si vystřihnout obdélník, kterému zaoblíte rohy pomocí rohové raznice (tak jako já). Poté postříkejte visačku trochou vody z rozprašovače. Na některá místa naneste první barvu. Je dobré začínat nejsvětlejším odstínem. Já jsem začala žlutou. 

   

 • Dále nanášejte ostatní barvy. Aby se barvy dobře promíchali, ještě je lehce přestříkejte čistou vodou. Větší intenzitu barev docílíte znovu nanesením další vrstvy barvy. Nakonec nechte uschnout či dosušte horkovzdušnou pistolí. Finální výsledek visačky je čistě jen na vás. Já jsem použila textové razítko ze sady "Take Heart" a namalovala jsem si ručně dvě srdíčka. Ta jsem ještě obtáhla černým gelovým perem a přetiskla je novinovým razítkem. (Pozn. když mícháte barvy mezi sebou, vždy si očistěte houbičku. Např. žlutá barva se lehce zašpiní od ostatních. Stačí houbičku otřít vlhčeným ubrouskem).

   

Vlastní kartičky do deníku a Project life

 • Já miluju barvy. Výrazné barvy. Takže Distress Stain barvičky se skvěle hodí pro výrobu originálních barevných kartiček do mého deníku. Opět je to jednoduché a rychlé. Stačí jen udělat libovolný background na kartičku, kterou si můžete vyříznout pomocí vyřezávací šablony Technique Tuesday

   

 • Nakonec stačí kartičku doladit nějakým textem apod. (viz. nápis LOVE výše). U druhé kartičky jsem použila razítko ze sady "So Totaly Happy". 

Závěrečné tipy a rady:

 • Barvy Distress Stain lze kombinovat s ostatními inkousty (zde pozor na inkousty na bázi vody, vše musí být nejprve suché, ale se mezi sebou nerozmazali), barvami ve spreji Color Wash, akrylovými barvami, embossovacími prášky či Gessem apod.
 • Barvu lze přelít také do rozprašovače a vytvořit si tak barvu ve spreji, kterou libovolně můžete aplikovat na papír. Případně ji můžete naředit vodou a získat tak světlejší odstín.
 • Barvu můžete také nalít do plnícího vodního štětečku a mít tak barevný vodný štětec. 
 • Doporučujeme barvičky po práci dobře zavírat.
 • Při práci s několika barvami doporučujeme začínat od nejsvětlejší barvy a přidávat tmavší odstíny. Světlé barvy se mohou od tmavších zašpinit. Poté stačí jen houbičku otřít vlhkým ubrouskem. 
 • Při práci s barvami je dobré používat jednorázové rukavice. Barvičky špiní a prstíky tak chvíli můžou zůstat "barevné". 
 • Barvy nejsou vhodné pro práci s malými dětmi. 

Tak co říkáte? Líbí? Je to barevné, hravé a veselé! A určitě vás to bude bavit. 

Pěkné jarní tvoření se "stainíky"...

Kačka Pupi 

PS: Distress Stain barvičky budou také jedním z našich témat demo ukázek na výstavě Kreativita - Hobby v květnu v pražských Holešovicích. Vložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše

Kontaktní formulář
   
   
S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.