vše o tvoření s ke tvoření... kreativní pomůcky a materiál, kurzyod roku 2009

Menu

Kontakty

Petra Nemravová

Nemravka.cz - provozovna

Nemravka.cz
(areál Autocentra Vojkov)
K nemocnici 50
251 62 Tehovec-Vojkov
Přečtěte si, jak se k nám dostanete.

e-mail: info@nemravka.cz
+420 602 479 542

Provozní doba:
po 8.30 – 14.00

čt 8.30 –  14.00 

OSOBNÍ VYZVEDNUTÍ OBJEDNÁVEK A NÁKUP U NÁS PO DOMLUVĚ. VOLEJTE, PIŠTE NA NÍŽE UVEDENÉ KONTAKTY.

Informace o objednávkách
objednavky@nemravka.cz
+420 602 479 542

Obecné informace
info@nemravka.cz

Informace ostatní
petra@nemravka.cz

Art Journal stránka s Color Wash barvičkami

Při tvorbě tzv. Art journálových stránek a deníků jsou skvělými pomocníky barvy ve spreji. Jedním z mnoha druhů jsou to např. Adirondack Color Wash barvy od společnosti Ranger. Jsou to barvy ve spreji na vodní bázi vhodné pro jakékoliv papírové tvoření. Manipulace s nimi je velmi jednoduchá a dají se použít na spoustu způsobů. Jsou lehce ředitelné vodou a netoxické. 

Pár rad a tipů na práci s Color Wash barvami:

 • Můžete si vybrat z 12ti odstínů barev. Barvy jsou velmi syté, proto doporučujeme je ředit vodou přímo na projektu (viz. návod níže) nebo si je naředit do rozprašovače. Barva vám tak vydrží na dlouhou dobu :-). 
 • Nanášet je můžete několika způsoby:
  • Nastříkat na projekt přímo z lahvičky. Vytvoříte si tak originální background projektu. 
  • Nastříkat na podložku a pomocí tupovací houbičku nanést na razítko a razítkovat s nimi.
  • Přestříkat barvu přes šablonu. Zde opatrně - barvy jsou velmi "řídké" a proto se snadno a rychle dostanou pod šablonu a motiv se může rozmáznout. Negativ šablony můžete poté ještě otisknout na jiné místo projektu. 
 • Pro urychlení schnutí použijte horkovzdušnou pistoli či přebytečnou barvu vysušte papírovými utěrkami (papírové utěrky mají různé vzorky, které se vám mohou při otírání do CW otisknout - vytvoříte zajímavý design. 
 • CW barvy nanášejte na papír vyšší gramáže - doporučujeme Tonkarton či Fotokarton. Papíry nižší gramáže se vám snadno rozmáčí a začnou se drolit. Když tvoříte stránky do deníku, vždy si je položce papírovou utěrkou, aby se CW nedostal na ostatní stránky. 
 • Při práci s CW doporučuji pracovat s podložkou, abyste si nezašpinili pracovní plochu. Skvělá je podložka Ranger, která je vhodná jak pro práci s CW, tak inkousty či při horkém embossingu. Vždy ji stačí jen otřít vlhkým či suchým ubrouskem. Já sama ještě pracuji v jednorázových gumových rukavicích. Barvičky jdou bohužel špatně z prstíků dolů. 
 • Můžete je kombinovat s inkousty, embossovacími prášky, akrylovými barvami, Glossy accents, Gessem apod. 
 • Gesso také zabraňuje propouštění vody do papíru tzn. že když pracujete např. se scrapbookovým papírem, přetřete ho lehce Gessem a pak můžete libovolně stříkat vodu i barvy. Papír se tak snadno díky Gessu nerozmáčí. 

Zde je malá ukázka, jak si rychle a snadno vytvořit originální Art journal stránku...

1. Pro svou Art journal stránku jsem si vybrala tyto CW barvy - Sunset orange, Stream, Lettuce a Butterscotch. Připravila jsem si dále rozprašovat Mister bottle naplněný čistou vodou a svůj Art journal deník, kam si tvořím své stránky. Nejprve jsem si stránky nastříkala vodou a poté 4 barvy CW. Lze to i opačně. Nejprve nastříkat CW a poté zředit vodou, ale mě vyhovuje spíše ta první varianta. Barvy můžete různě stříkat přes sebe, dobře se do sebe prolínají. Když se vám zdá barva moc sytá, můžete ji vysušit papírovou utěrkou a znovu nastříkat vodu a barvu. Takto postupujete dokud nejste s výsledkem backgroundu spokojeni. Nakonec jsem stránky vysušila horkovzdušnou pistolí. Můžete je také nechat uschnout na vzduchu (trvá déle). 

   

2. Background jsem si dále "doladila" pomocí šablonek The Crafters workshop (File texture, kolečka a puntíky, variace srdcí, puntíky) a Distress inkoustových podušek (Broken china, Barn door, Spiced marmalade, Peeled paint). Inkoust jsem nanesla přes šablonky pomocí nanášecí houbičky na inkousty (více v článku o šablonkách). 

   

3. Na tiskárně jsem si vytiskla černobíle fotku, kterou jsem si obstřihla. Fotku jsem nalepila na stránku. Skvělým pomocníkem při tvorbě Art journalu je Gesso (více v článku o práci s Gessem), které jsem prstem různě nanesla přes obě stránky, také lehce přes fotku. 

4. Mým oblíbeným detailem jsou srdíčka.   Na Big shotu jsem si vyřízla srdíčka a ozubená kolečka pomocí tzv. movers and shapers šablonek. Jako novinový vzhled používám starý anglický "paper back". Jedno srdíčko jsem ještě po nalepení doladila pomocí šablony srdíček a inkoustu Distress Barn Door. 

   

5. Protože srdíček není nikdy dost, tak jsem jei různě nalepila po stránkách a dozdobila inkousty a dalšími motivy šablon. Stejně tak ozubená kolečka, která jsem rozpůlila. 

   

6. Perfektní detaily vytvoří tzv. washi pásky. Já jsem použila samolepící pásku. Pásky se dají lehce trhat a dále dekórovat inkousty. 

   

7. Nakonec jsem si vzala k ruce různé motivy razítek a razítkovala a razítkovala. Použila jsem tato razítka - Kruhy a kružnice Aladine, clear stamp letadélko, Cling razítka Album - nápis Post Card a Our Travels, Cling razítka Dylusions - Around the edge, Šipkovaná Aladine, Silikonová razítka Vintage bordury, razítko Love, Abeceda - písmenko M. Jako černou inkoustovou podušku doporučuji černý Archival či StazOn.  Sem tam jsem vyměnila černý inkoust za hnědý Archival sépia. Kreativitě se meze nekladou, takže razítkujete, jak se vám líbí. Můžete razítka různě překrývat či jejich motiv vystřihnout a nalepit apod. 

8. Nakonec je dobré vše "uzemnit". Srdíčka a ozubená kola jsem obtáhla nepravidelně černým gelovým perem. Celý obrys stránek jsem začernila obyčejnou černou voskovkou, kterou jsem použila také kolem fotky či maskovacích pásek. 

   

   

A je to! Originální dvojstránka do deníku je hotová. Tímto způsobem si můžete vyrobit také stránky do alb či cestovních deníků. Color wash barvy se dají krásně použít také na pozadí přáníček, visaček, krabiček apod. Vše jde s nimi lehce a kreativně :-). 

Další ukázky tvorby s Color Wash barvami...........

Art journal stránky

   

   

Přáníčka a jiné projekty 

   

   

   

   

A co vy, nezkusíte také Color Wash? 

Kačka PupiVložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše

Kontaktní formulář
   
   
S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.