Kreslící guma

Také máte rádi jednoduché vychytávky? My tedy rozhodně ano. Proto jsme neváhaly a musely vyzkoušet kreslící gumu od Pebea tzv. Drawing Gum.

Práce s ní je naprosto jednoduchá a s její pomocí docílíte krásných efektů. Guma má modrou barvu, tudíž snadno vidíte své motivy. Doporučujeme si vyčlenit štětec, který budete s gumou používat. Není totiž úplně snadné gumu ze štětce odstranit. Výrobce ještě doporučuje před použitím štětec namydlit a jen osušit (již nemáchat). 

  • Já jsem si pro práci vyčlenila dva tenké štětce a tvrdší papír (fotokarton). Pak jsem si jen nakreslila  či napsala texty. 

   

  • Gumu jsem nechala zaschnout a poté vytvořila akvarelový background. 

   

  • Zde nechte barvy důkladně zaschnout (můžete si pomoct horkovzdušnou pistolí). Ještě můžete před zaschnutím barvu z gumy lehce ubrouskem odstranit. Když jsou barvy suché, opatrně gumu odstraňte. Můžete prsty (lze i tahat) a nebo si vezměte k ruce obyčejnou gumu a jejím rohem si pomalu pomáhejte. 

   

   

  • Když guma zaschla, písmenko jsem sundala a vytvořila barevný background. Nakonec jsem opět odstranila gumu.

   

  • Takto hotový background stačí vložit do alba, deníku či PL.  Samozřejmě můžete ještě dozdobit či doplnit razítky. 

   

Parádní, že? Určitě vyzkoušejte!

Tip:

  • Při práci s akvarelovými technikami nepoužívejte nízko-gramážové papíry. Barva se dostane do papíru i pod gumou a efekt tím zmizí. 
  • Nepoužívejte také barvy, které i po zaschnutí pouští. Při odstraňování gumy se barva dostane z vašich prstů na motiv a ten bude nakonec špatně viditelný. 

Prima jarní dny!

Kačka Pupi Vložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše

Odběr novinek

Kalendář

/ 22.11.2017 /

A JE TU ZNOVA – PŘECE SPIRÁLA!

Čtyřhodinový kurz tvorby z polymerové hmoty s lektorkou Evou Haškovou s oblíbeným tématem spirály ve dvou nových provedeních.

/ 28.11.2017 /

BUNCH náušnice

Čtyřhodinový kurz tvorby z polymerové hmoty s lektorkou Evou Haškovou s tématem „Bunch“ náušnic.

/ 29.11.2017 /

Vánoční SCRAPBOOKING

Vánoce se kvapem blíží a je tedy nejvyšší čas se alespoň trochu připravit. Pojďte si s námi vánočně scrapbookově zatvořit. Vyrobíte si přáníčka, krabičky, visačky, adventní mini album či jiné mini album jako dárek. 

/ 03.12.2017 /

Skládané korále a spirálkový náramek / náhrdelník

Dopoledne budeme pomocí mé autorské techniky vyrábět spirálky, ze kterých pak může vzniknout náhrdelník nebo náramek (rychlíci zvládnou oboje) a jistě zbyde i na naušnice. Odpoledne pak vytvoříme skládané korále, ke kterým mě inspirovala skvělá origami/polymerová umělkyně Izabela Nowak.  

/ 27.01.2018 /

Kurz Ebru - textil

Techniku malby na vodní hladině jsem studovala v Istanbulu v atelieru Feride Dayanc a Nesime Kantar. Ráda bych se s vámi podělila o mé zkušenosti, které jsem zde získala. V dnešní době má tato technika mnoho podob a vy se s ní můžete seznámit na tomto kurzu Ebru - textil.

/ 28.01.2018 /

Kurz Ebru - textil

Techniku malby na vodní hladině jsem studovala v Istanbulu v atelieru Feride Dayanc a Nesime Kantar. Ráda bych se s vámi podělila o mé zkušenosti, které jsem zde získala. V dnešní době má tato technika mnoho podob a vy se s ní můžete seznámit na tomto kurzu Ebru - textil.  

... celý kalendář zde

Kontakty

 

Nemravka.cz
e-mail: info@nemravka.cz
+420 734 742 604

Přijďte si k nám nakoupit

nebo vyzvednout své objednávky.

Provozní doba:

po, st a pá 8 - 14

Jiné dny dle předchozí domluvy:

objednavky@nemravka.cz

+420 734 742 604

PROVOZOVNA:

nemravka.cz

(areál Autocentra Vojkov)

K nemocnici 50

251 62 Tehovec-Vojkov

Jak se k nám dostanete,

najdete zde

Osobní odběry svých

objednávek si můžete vyzvednout 

také na Blanické 6, Praha2

Více info zde

 

Obecné informace:

info@nemravka.cz

Velkoobchod:

velkoobchod@nemravka.cz

Informace o scrapbookingu:

scrapbooking@nemravka.cz

facebook