vše o tvoření s ke tvoření... kreativní pomůcky a materiál, kurzyod roku 2009

Menu

Kontakty

Petra Nemravová

Nemravka.cz - provozovna

Nemravka.cz
(areál Autocentra Vojkov)
K nemocnici 50
251 62 Tehovec-Vojkov
Přečtěte si, jak se k nám dostanete.

e-mail: info@nemravka.cz
+420 602 479 542

Provozní doba:
po 8.30 – 14.00

čt 8.30 –  14.00 

OSOBNÍ VYZVEDNUTÍ OBJEDNÁVEK A NÁKUP U NÁS PO DOMLUVĚ. VOLEJTE, PIŠTE NA NÍŽE UVEDENÉ KONTAKTY.

Informace o objednávkách
objednavky@nemravka.cz
+420 602 479 542

Obecné informace
info@nemravka.cz

Informace ostatní
petra@nemravka.cz

Gelli Plate a obal na deník

Silikonová podložka Gelli Plate skýtá nepřeberné možnosti. S její pomocí si můžete vyrobit např. obal na svůj deník či album. 

Jak na to se dozvíte právě zde... Pro výrobu obalu na alba či deníky použijte papír vyšší gramáže. Já jsem použila bílý tonkarton o gramáži 220g/m2. Gelli Plate podložka se dá používat s různými barvami, inkousty či jinými médii. Pro efektní background jsou skvělé akrylové barvy (Dabber či Artiste).

  • Na podložku naneste pomocí válečku (s válečkem je nanášení nejjednodušší) nejprve žlutou akrylku. Lehce ji natónujte tmavě růžovou barvou. Když smícháte takto dvě barvy, získáte zajímavý žíhaný efekt. Poté položte tonkarton na podložku a jemně přihlaďte na všech stranách, aby se barva dobře otiskla. Když máte menší rozměr Gelli plate, udělejte tento postup 2x a podruhé otiskněte na druhou část tonkartonu (abyste měli motiv po celé délce). 

   

  • Pro druhou vrstvu jsem vybrala červenou akrylku. Naneste barvu po celé ploše podložky a položte na ní plastovou šablonku Dylusions Square. Tonkarton se žluto-růžovým backgroundem opatrně položte na šablonku s podložkou a opět uhlaďte. Stejně i na druhé části. 

   

  • Nyní máte na backgroundu 2 vrstvy.

  • Při nanášení vrstev využijte též bílou barvu. Pěkně celý motiv rozzáří. Já jsem ji použila přes šablonku Color Box Rounded

   

  • Background už se rýsuje...

  • Základ je hotový. Nyní si background ořízněte a zrýhujte tak, abyste si vytvořili základ na obal. 

   

  • Vyřízněte si nějaká kolečka z novinového papíru (staré paperback knížky jsou ideálním materiálem) a nalepte na bílá kolečka, ale kousek nechte koukat. Pak si vezměte k ruce gelová pera, razítka a akvarelovou černou tužku. Obtáhněte různé detaily z backgroundu. Docílíte tím, že vyniknou jemné detaily. Na boky jsem použila cling razítko ze sady Around the Edge s černým Archivalem

   

  • Pak stačí doplnit nějaký text či razítka a je hotovo...

   

   

Gelli Plate je šikovný pomocník, se kterým se doslova "vyblbnete"... Další zajímavé tipy a návody najdete také ve scrapbookové knížce "Papír s příběhem". 

Krásný zbytek prázdnin!

Kačka Pupi Vložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše

Kontaktní formulář
   
   
S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.