Gelli Plate a obal na deník

Silikonová podložka Gelli Plate skýtá nepřeberné možnosti. S její pomocí si můžete vyrobit např. obal na svůj deník či album. 

Jak na to se dozvíte právě zde... Pro výrobu obalu na alba či deníky použijte papír vyšší gramáže. Já jsem použila bílý tonkarton o gramáži 220g/m2. Gelli Plate podložka se dá používat s různými barvami, inkousty či jinými médii. Pro efektní background jsou skvělé akrylové barvy (Dabber či Artiste).

  • Na podložku naneste pomocí válečku (s válečkem je nanášení nejjednodušší) nejprve žlutou akrylku. Lehce ji natónujte tmavě růžovou barvou. Když smícháte takto dvě barvy, získáte zajímavý žíhaný efekt. Poté položte tonkarton na podložku a jemně přihlaďte na všech stranách, aby se barva dobře otiskla. Když máte menší rozměr Gelli plate, udělejte tento postup 2x a podruhé otiskněte na druhou část tonkartonu (abyste měli motiv po celé délce). 

   

  • Pro druhou vrstvu jsem vybrala červenou akrylku. Naneste barvu po celé ploše podložky a položte na ní plastovou šablonku Dylusions Square. Tonkarton se žluto-růžovým backgroundem opatrně položte na šablonku s podložkou a opět uhlaďte. Stejně i na druhé části. 

   

  • Nyní máte na backgroundu 2 vrstvy.

  • Při nanášení vrstev využijte též bílou barvu. Pěkně celý motiv rozzáří. Já jsem ji použila přes šablonku Color Box Rounded

   

  • Background už se rýsuje...

  • Základ je hotový. Nyní si background ořízněte a zrýhujte tak, abyste si vytvořili základ na obal. 

   

  • Vyřízněte si nějaká kolečka z novinového papíru (staré paperback knížky jsou ideálním materiálem) a nalepte na bílá kolečka, ale kousek nechte koukat. Pak si vezměte k ruce gelová pera, razítka a akvarelovou černou tužku. Obtáhněte různé detaily z backgroundu. Docílíte tím, že vyniknou jemné detaily. Na boky jsem použila cling razítko ze sady Around the Edge s černým Archivalem

   

  • Pak stačí doplnit nějaký text či razítka a je hotovo...

   

   

Gelli Plate je šikovný pomocník, se kterým se doslova "vyblbnete"... Další zajímavé tipy a návody najdete také ve scrapbookové knížce "Papír s příběhem". 

Krásný zbytek prázdnin!

Kačka Pupi Vložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše

Odběr novinek

Kalendář

/ 22.11.2017 /

A JE TU ZNOVA – PŘECE SPIRÁLA!

Čtyřhodinový kurz tvorby z polymerové hmoty s lektorkou Evou Haškovou s oblíbeným tématem spirály ve dvou nových provedeních.

/ 28.11.2017 /

BUNCH náušnice

Čtyřhodinový kurz tvorby z polymerové hmoty s lektorkou Evou Haškovou s tématem „Bunch“ náušnic.

/ 29.11.2017 /

Vánoční SCRAPBOOKING

Vánoce se kvapem blíží a je tedy nejvyšší čas se alespoň trochu připravit. Pojďte si s námi vánočně scrapbookově zatvořit. Vyrobíte si přáníčka, krabičky, visačky, adventní mini album či jiné mini album jako dárek. 

/ 03.12.2017 /

Skládané korále a spirálkový náramek / náhrdelník

Dopoledne budeme pomocí mé autorské techniky vyrábět spirálky, ze kterých pak může vzniknout náhrdelník nebo náramek (rychlíci zvládnou oboje) a jistě zbyde i na naušnice. Odpoledne pak vytvoříme skládané korále, ke kterým mě inspirovala skvělá origami/polymerová umělkyně Izabela Nowak.  

/ 27.01.2018 /

Kurz Ebru - textil

Techniku malby na vodní hladině jsem studovala v Istanbulu v atelieru Feride Dayanc a Nesime Kantar. Ráda bych se s vámi podělila o mé zkušenosti, které jsem zde získala. V dnešní době má tato technika mnoho podob a vy se s ní můžete seznámit na tomto kurzu Ebru - textil.

/ 28.01.2018 /

Kurz Ebru - textil

Techniku malby na vodní hladině jsem studovala v Istanbulu v atelieru Feride Dayanc a Nesime Kantar. Ráda bych se s vámi podělila o mé zkušenosti, které jsem zde získala. V dnešní době má tato technika mnoho podob a vy se s ní můžete seznámit na tomto kurzu Ebru - textil.  

... celý kalendář zde

Kontakty

 

Nemravka.cz
e-mail: info@nemravka.cz
+420 734 742 604

Přijďte si k nám nakoupit

nebo vyzvednout své objednávky.

Provozní doba:

po, st a pá 8 - 14

Jiné dny dle předchozí domluvy:

objednavky@nemravka.cz

+420 734 742 604

PROVOZOVNA:

nemravka.cz

(areál Autocentra Vojkov)

K nemocnici 50

251 62 Tehovec-Vojkov

Jak se k nám dostanete,

najdete zde

Osobní odběry svých

objednávek si můžete vyzvednout 

také na Blanické 6, Praha2

Více info zde

 

Obecné informace:

info@nemravka.cz

Velkoobchod:

velkoobchod@nemravka.cz

Informace o scrapbookingu:

scrapbooking@nemravka.cz

facebook