vše o tvoření s ke tvoření... kreativní pomůcky a materiál, kurzyod roku 2009

Menu

Kontakty

Petra Nemravová

Nemravka.cz - provozovna

Nemravka.cz
(areál Autocentra Vojkov)
K nemocnici 50
251 62 Tehovec-Vojkov
Přečtěte si, jak se k nám dostanete.

e-mail: info@nemravka.cz
+420 602 479 542

Provozní doba:
po 8.30 – 14.00

čt 8.30 –  14.00 

OSOBNÍ VYZVEDNUTÍ OBJEDNÁVEK A NÁKUP U NÁS PO DOMLUVĚ. VOLEJTE, PIŠTE NA NÍŽE UVEDENÉ KONTAKTY.

Informace o objednávkách
objednavky@nemravka.cz
+420 602 479 542

Obecné informace
info@nemravka.cz

Informace ostatní
petra@nemravka.cz

Jako z kovu

Téma našeho posledního kola celoroční soutěže "Kreativní 2013 s Nemravkou" je "Jako z kovu". A tak jsem si opět připravila malou ukázku, jak vytvořit "kovový" vzhled svého projektu. 

Zde je návod na použití různých technik při výrobě visačky...

Potřebný materiál:  krémová visačka Ranger, embossovací kapsa, Big shot mašinka, Dabber akrylová barva Copper/ měď, smirkový papír, Distress ink. polštářek Vintage photo, nanášecí houbička na inkousty, bílá stužka, rozprašovač, dekorační šňůrka, horkovzdušná pistole, embossovací prášek Distress Vintage photo, embossovací inkoust čirý, dekorační hřebíčky šroubečky, kousek novinového papíru, pero hrot Tim Holtz, dekorační zátka, kovový štítek Tim Holtz, kovový motýlek, silikonové razítko ze sady "Sentiment", silikonové razítko ze sady "Abeceda v kroužku", vyřezávací šablona Bigz hodiny, vyřezávací šablona Sizzlits girlanda, krakelovací lak Distress, 3D gelové čtverečky, lepidlo Glossy Accent, vlnitá lepenka, vyřezávací šablona srdíčka dlouhá

1. Jako základ jsem použila Ranger visačku krémové barvy. Naembossovala jsem ji pomocí jedné embossovací kapsy. Jelikož je visačka delší než kapsa, naembossovala jsem si ji na dvakrát. Nevzhledný proužek, který vznikne při nastavování, se snadno překryje 

   

2. Naembossovanou visačku jsem celou přetřela pomocí Dabber akrylové barvičky Copper / měď. Dabber barvičky jsou skvělé díky svému aplikátoru/houbičce. Nepotřebujete žádný štěteček, jen sundáte víčko a můžete barvit.

3. Poté jsem embossované prvky = vystouplé části lehce přejela jemným smirkovým papírem. Na takto osmirkovanou visačku jsem nanesla Distress inkoust Vintage photo. Nanášela jsem ho pomocí houbičky / aplikátoru na inkousty. Fígl je v tom, že Distress inkoust nedrží na akrylové barvě, takže zůstane pouze na osmirkovaných částech. Obyčejným papírovým ubrouskem jsem na závěr visačku otřela. Tím jsem odstranila zbytky inkoustu na dalších místech. Rozdíl je vidět na obrázku. 

   

4. V další fázi jsem si připravila detaily na ozdobení visačky. Bílou obyčejnou stužku jsem namočila v inkoustu. Otiskla jsem Distress inkoustový polštářek na podložku (pracuji na Ranger podložce a vřele doporučuji  všem) a nastříkala jsem trochu vodu z rozprašovače. Stužku jsem namočila a nechala uschnout. Na konec jsem ji ještě přetřela houbičkou s inkoustem. Suchou stužku jsem nastříhala a spolu s dekorační šňůrkou provlékla očkem visačky. 

   

5. Dalším detailem byly dekorační kytičky. Vyřezala jsem si je na Big shotu pomocí šablony Sizzlits Girlanda. Kytičky jsem přetřela embossovacím inkoustem a posypala Distress embossovacím práškem Vintage photo. Prášek jsem zafixovala horkovzdušnou pistolí. Distress embossovací prášky je nutné po zafixování přejet rukou a odstranit přebytečné částečky. Abych kytičkám dodala větší patinu, natřela jsem je ještě Distress inkoustem Vintage photo. Rozdíl je opět vidět na obrázku. 

6. Ze starého paperbacku jsem utrhla kousek stránky a napatinovala jsem jeho okraje.

7. Jako detail jsem také použila vyrobený visací zámek z fima a pudříků. K jeho výrobě jsem použila formu Penni Jo / Klíč k mému srdci. Do středu kytiček jsem zasadila dekorativní hřebíčky "šroubečky". Další detaily tvořily - pero hrot TH, kovový motýlek, kovový štítek TH, dekorační šňůrka, vyříznuté srdíčko z vlnité lepeky. V průběhu skládání dekorací na visačku tomu pořád něco chybělo. Vybrala jsem ještě černou dekorační zátku a rozjela ji na Big shotu (ukázku jak pracovat se zátkami najdete zde). Také jsem si ještě vyřízla hodiny na Big shotu a vystřihla jen jednu část, kterou jsem napatinovala a přetřela krakelovacím lakem Distress. Nechala jsem ho zaschnout a ještě lehce přetřela Distress inkoustem Vintage photo. 

   

8. Jako detail nesměl chybět ani nějaký text. Použila jsem razítko ze sady Sentiment, razítko písmenka A v kroužku ze sady Abeceda v kroužku a natiskla jsem je černým Archivalem. Opět lehce napatinovala Distress inkoustem Vintage photo. 

9. Na závěr jsem jednotlivé části postupně nalepila na visačku. Větší detaily jako např. kytičky, dekorační zátku, cedulku a visací zámek jsem nalepila gelovými 3D čtverečkami. Ostatní menší detaily jako např. pero hrot, část hodin, novinový papír apod. jsem podlepila lepidlem Glossy Accent. Textík "with Sympathy" jsem přišila pomocí "koně" neboli sešívačky 

   

 

A visačka je hotová. Ráda si hraji s detaily, takže mě baví kombinovat různá média a materiály. 

Tak směle do toho............

Pupi 

 

 

 

 

 Vložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše

Kontaktní formulář
   
   
S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.