vše o tvoření s ke tvoření... kreativní pomůcky a materiál, kurzyod roku 2009

Menu

Kontakty

Petra Nemravová

Nemravka.cz - provozovna

Nemravka.cz
(areál Autocentra Vojkov)
K nemocnici 50
251 62 Tehovec-Vojkov
Přečtěte si, jak se k nám dostanete.

e-mail: info@nemravka.cz
+420 602 479 542

Provozní doba:
po 8.30 – 14.00

čt 8.30 –  14.00 

OSOBNÍ VYZVEDNUTÍ OBJEDNÁVEK A NÁKUP U NÁS PO DOMLUVĚ. VOLEJTE, PIŠTE NA NÍŽE UVEDENÉ KONTAKTY.

Informace o objednávkách
objednavky@nemravka.cz
+420 602 479 542

Obecné informace
info@nemravka.cz

Informace ostatní
petra@nemravka.cz

Scrapbooking aneb barevné tipy

I když paní zima zatím neřekla poslední slovo, určitě se všichni těšíte (i my se těšíme) na jaro. Všechno kvete a barvy doslova proudí ze všech stran.

Do světa barev se můžete pustit již nyní při svém (nejen) scrapbookovém tvoření. A my pro vás máme právě pár takových barevných tipů. 

Barevný background

Barevný background neboli barevné pozadí si můžete vyrobit i bez použití velkého pozaďového razítka. Stačí jen motiv několikrát na svém projektu zopakovat. Já jsem si k ruce vzala skvělé dřevěné razítko Dauber Garland od Hero Arts. Motiv visících kuliček na provázku má "všemožné" využití. Nejprve jsem si ho několikrát natiskla černým Archivalem na větší bílý papír.

  • Jednotlivé kuličky jsem poté vybarvila pomocí Distresss inkoustů a také skvělých Dauber neonových inkoustových barviček od Hero Arts. Mají tu výhodu, že mají malý aplikátor, se kterým se snadno pracuje (POZOR! Dauberky jsou nyní za výprodejové ceny) . Kuličky jsem vybarvovala za pomoci vodního štětce - water brush (vybrat si můžete s úzkým či plochým štětečkem). 

   

  • Takto hotový background můžete použít jako základ pro svou scrapbookovou stránku (či stránku do alba). Tu pak stačí doladit k obrazu svému. 

   

  • Pomocí tohoto razítka vyrobíte také parádní pozvánky třeba na narozeninovou oslavu. Opět v hlavní roli Hero Arts a dřevěná textová razítka Informal Letters, které se dají také vybarvit. 

Barevný detail 

Barevné detaily hrají též velkou roli při scrapbookovém tvoření. Jak vždy říkám, že bez vrstvení to nejde, tak bez detailů to nejde už vůbec. Barevných inkoustů je celá řada. My vám nyní předvedeme křídové inkousty Color Box.

  • Paletky od Color Boxu jsou perfektní pro tónované ladění detailů. Navíc jdou barvy snadno vyndat a používat jednotlivě. Třeba při nanášení na razítka. Já jsem zvolila sadu Blossom Pastels. A nanesla jsem tři různé odstíny na razítka peříček

   

  • Peříčka jsem vystřihla a přilepila jako jemný detail na svou stránku. Křídové inkousty od Color Box nyní u nás zakoupíte za prima výprodejovou cenu. 

   

  • Křídové inkousty lze skvěle použít také pro práci s polymery. Více se dozvíte v tomto článku Peti Nemravky. 

Barevný motiv

Tématem vašeho projektu může být také nějaký barevný motiv, který bude hrát větší roli. Mohou to být třeba tématická razítka, které si upravíte k obrazu svému. Motiv může být jen jeden, ale jeho varianty a konečná vizáž je ve vašich rukou. 

   

  • Obrázek může vždy vypadat jinak a použít se dá opět jakkoliv. Já jsem ho použila jako ústřední motiv scrapbookové stránky pro svou dcerku, které trápily neštovice. Záměrně jsem použila černobílé fotografie, aby nebyla tak "tečkovaná" a hlavně, aby měla radost, jak my holky vypadáme krásně i s pupínky...

   

  • Úvodní motiv se dá využít také na přání.

Tipy na použité materiály...

Při výrobě stránek se nebojte velkých textů. Skvěle např. vypadá samolepící abeceda Amy Tangerina Plus One. Text LITTLE STAR je poskládaný právě z těchto písmenek. 

   

Pěkné barevné detaily vyrobíte pomocí hotových papírových dekorací. Peříčko a nápis jsem použila ze sady Carpe Diem. 

   

Efektní detail vyrobíte pomocí pěnovky moosgummi. A ty třpytivé vypadají božsky. 

   

Bez barev by to přeci nešlo! 

Přeji prima stále ještě zimní, i když už barevné tvoření!

Kačka Pupi Vložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše

Kontaktní formulář
   
   
S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.