vše o tvoření s ke tvoření... kreativní pomůcky a materiál, kurzyod roku 2009

Menu

Kontakty

Petra Nemravová

Nemravka.cz - provozovna

Nemravka.cz
(areál Autocentra Vojkov)
K nemocnici 50
251 62 Tehovec-Vojkov
Přečtěte si, jak se k nám dostanete.

e-mail: info@nemravka.cz
+420 602 479 542

Provozní doba:
po 8.30 – 14.00

čt 8.30 –  14.00 

OSOBNÍ VYZVEDNUTÍ OBJEDNÁVEK A NÁKUP U NÁS PO DOMLUVĚ. VOLEJTE, PIŠTE NA NÍŽE UVEDENÉ KONTAKTY.

Informace o objednávkách
objednavky@nemravka.cz
+420 602 479 542

Obecné informace
info@nemravka.cz

Informace ostatní
petra@nemravka.cz

Cedulkové Soufflé

Neopomenutelnou součást při tvorbě scrapbookových projektů jsou různé detaily. Projekt sám o sobě lépe vypadá, když je některý detail tzv. 3D. Různými způsoby jakoby vystupuje z projektu. 

Na klasické 3D efekty jsou vhodné 3D pěnové čtverečky či pásky. Ty se hodí všude tam, kde chcete "zvednout" fotku, nějakou vrstvu či detail projektu.

Ovšem 3D detaily si můžete vyrobit také vlastnoručně. A jak? Je to naprosto jednoduché...

  • Stačí si pořídit bílou či jinou barvu polymerové hmoty. Doporučuji Soufflé, neboť se jedná o odlehčenou polymerovou hmotu. Pak už jen stačí vybrat si ta správná razítka

  • Hmotu si zpracujte na nejširší či druhé nejširší nastavení na strojku (jestli nevlastníte strojek, pomůže vám též váleček). A motiv razítka do hmoty otiskněte. Některé druhy silikonových či cling razítek mohou ke hmotě přilnout. Stačí je před otištěním postříkat lehce vodou z rozprašovače či přetřít vlhčeným ubrouskem (pozor ale na jemné chloupky). Doporučuji také, zejména jestli budete pracovat s bílou hmotou, otisknout razítko nejprve do nějakého zbytku hmoty. Razítka od černého inkoustu mohou lehce barvit. 

   

  • Vytvořený detail pak ořízněte na potřebnou cedulku. Pomocí bodáčku můžete též vyrobit dírku na její uchycení třeba dekoračními hřebíčky. Česká razítka vypadají na cedulkách též parádně. Já jsem využila naše nemravkovské razítko HIP HIP HURÁ...

   

  • Kromě textových razítek (které vypadají opravdu parádně...) můžete otisknout jakékoliv motivy...třeba srdíčko, rámeček, kytičku apod. Na oříznutí detailů je vhodný skalpelový nožík. Toto srdíčko pochází ze sady Hero Arts Brush Strokes. 

   

  • Vytvořené cedulky si poskládejte na dlaždičku či malý plech a dejte péct do trouby dle instrukcí na vámi zvolené polymerové hmotě. 

  • Hotové cedulky stačí už jen umístit na váš projekt...

   

   

Je to snadné, viďte? Navíc polymerovou hmotu můžete také dále barvit - inkousty, pigmentovými pudříky, barvami, pastami apod. 

Tož pěkné tvoření!

Kačka Pupi Vložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše

Kontaktní formulář
   
   
S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.