vše o tvoření s ke tvoření... kreativní pomůcky a materiál, kurzyod roku 2009

Menu

Kontakty

Petra Nemravová

Nemravka.cz - provozovna

Nemravka.cz
(areál Autocentra Vojkov)
K nemocnici 50
251 62 Tehovec-Vojkov
Přečtěte si, jak se k nám dostanete.

e-mail: info@nemravka.cz
+420 602 479 542

Provozní doba:
po 8.30 – 14.00

čt 8.30 –  14.00 

OSOBNÍ VYZVEDNUTÍ OBJEDNÁVEK A NÁKUP U NÁS PO DOMLUVĚ. VOLEJTE, PIŠTE NA NÍŽE UVEDENÉ KONTAKTY.

Informace o objednávkách
objednavky@nemravka.cz
+420 602 479 542

Obecné informace
info@nemravka.cz

Informace ostatní
petra@nemravka.cz

Valentýnské tipy

Oblíbený svátek všech zamilovaných (a nejen jich) je již za dveřmi. Valentýn určitě nesmí chybět v žádném Project Life deníku, albu či jako přání pro naše drahé polovičky. 

Dnes pro vás máme pár tipů pro valentýnské (srdíčkové) tvoření...

Valentýnka jako kartička do PL či jiných deníků...

  • Stačí jen razítko. Nařezejte si kartičku dle potřebných rozměrů a ozdobte ji textem českého razítka. Třeba pomocí toho našeho nemravkovského (srdeční záležitost). Jako inkoust doporučuji velký černý Archival. Já jsem na svou kartičku natiskla také motiv samostatného srdíčka. Prostě jsem nanesla inkoustem jen srdíčko. Nakonec jsem ho vybarvila pomocí barviček Twinkling H2O. Pro tvorbu jednobarevných kartiček používám Tonkartony

   

  • Papírová "mozaika". Poskládejte si pomocí drobných kousků papírů motiv srdíčka. Já jsem si ho nejprve tužkou namalovala na velkou kartičku 10 x 15 cm a poté jsem pomocí silikonového lepidla poskládala mozaiku. Text "MY" pochází z pěnové abecedy Amy Tangerine. Obtáhnout ho můžete např. gelovým perem.

   

Valentýnka jako přáníčko

  • Při těchto příležitostech určitě oceníte sady přáníček. Hotovou kartičku totiž stačí jen nazdobit a je to. Já jsem si vyřízla na Big Shotu (lze také namalovat a vystřihnout) srdíčka. Menší velikost srdíčka jsem si vyřízla 2x kvůli 3D efektu. Srdíčka jsem přilepila silikonovým lepidlem. Pro výše zmíněný 3D efekt jsem jedno srdíčko uprostřed zrýhovala a přilepila pouze jeho střed. Nakonec jsem zavázala na bok přáníčka dekorační šňůrku a natiskla mezi srdíčka plusík. 

   

  • Přáníčko si můžete ozdobit také pomocí washi pásek. Další jemný detail vytvoříte, když si vyříznete či vystřihnete srdíčko, které po stranách proříznete pomocí skalpelového nožíku. Ze srdíčka se tak stane "ozdobná sponka". Přání můžete také na straně trochu seříznout. Nemusí být obě strany stejně dlouhé. Pak stačí připevnit srdčíkovou sponku a dozdobit. Já jsem opět použila oblíbené razítko alá Nemravka.

    

   

TIP: Washi páskou můžete ozdobit i vnitřní stranu přáníčka.

K Valentýnu bezpochyby srdíčka patří. Já je používám běžně při jakémkoliv svém tvoření. Hodí se na scrapbookové stránky, alba, deníky, Project Life, přáníčka, krabičky, visačky, prostě všude...

TIPY:

  • Originální dekorace srdíček si můžete vyrobit z polymerové hmoty Soufflé. Více v tomto článku

  • Srdce může být hlavním motivem vaší stránky v albu. Nakreslete si ho, vybarvěte, vyšijte (ručně či na stroji), vydoodlete apod. 

  • Srdce může tvořit také jednu z vrstev na stránce v albu. Můžete ho přilepit či přišít na stroji pomocí cik-caku. 

  • Textové srdíčko je také originálním prvkem na scrapbookové stránce. 

Užijte si svůj zamilovaný den (třeba tvořením)!

Krásného Valentýna!

Kačka PUPIVložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše

Kontaktní formulář
   
   
S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.