vše o tvoření s ke tvoření... kreativní pomůcky a materiál, kurzyod roku 2009

Menu

Kontakty

Petra Nemravová

Nemravka.cz - provozovna

Nemravka.cz
(areál Autocentra Vojkov)
K nemocnici 50
251 62 Tehovec-Vojkov
Přečtěte si, jak se k nám dostanete.

e-mail: info@nemravka.cz
+420 602 479 542

Provozní doba:
po 8.30 – 14.00

čt 8.30 –  14.00 

OSOBNÍ VYZVEDNUTÍ OBJEDNÁVEK A NÁKUP U NÁS PO DOMLUVĚ. VOLEJTE, PIŠTE NA NÍŽE UVEDENÉ KONTAKTY.

Informace o objednávkách
objednavky@nemravka.cz
+420 602 479 542

Obecné informace
info@nemravka.cz

Informace ostatní
petra@nemravka.cz

Tipy z různých scrapbookových koutů

Přejeme parádní scrapbookový svátek všem!!! 

A jsme tu s naším dalším dárkem. Včera nám všem popřála "polymerová rodina" článkem na téma dekorativních rámečků. A dnes bychom se rádi prostřednictvím dalšího článku podívali do různých scrapbookových koutů. Ten, kdo již ke scrapbooku přičichnul, jistě ví, že scrapookové tvoření je nekonečný oceán možností. 

A my vám nyní pár těch vlnek (v podobě tipů a rad) z nekonečného oceánu zvaného SCRAPBOOKING přinášíme..

Prima čtení...

A nemůžeme začít jinak než....BARVAMI...

Velkým průkopníkem scrapbookových technik není nikdo jiný než Tim Holtz. Jeho velkou novinkou jsou nyní "voskovky" Distress Crayons. My jsme je vyzkoušeli v kombinaci s embossovací kapsou.

 • Vnitřní motiv kapsy stačí lehce pomalovat. Můžete si vybrat, jestli chcete mít barvu nanesenou na vnitřní či vnější části kapsy. Já jsem použila embossovací kapsu Chevron

    

 • Kapsu poté postříkejte lehce vodou a vložte dovnitř papír. 

 • Projeďte Big Shotem a je hotovo. Design, který vám vznikl můžete použít jako vrstvu na stránce, na přání, na kartičku či jen jeho část. Po použití kapsu důkladně umyjte pod tekoucí vodou. 

Inkousty...

Tim Holtz patří jednoznačně též k mistrům rozvíjení inkoustových technik. Kdo objevil scrapbook, objevil určitě i úžasné kouzlo těchto malých krabiček. S jejich pomocí dokážete vyrobit také celý design scrapbookové stránky. Nevěříte? 

 • Vezměte si k ruce inkoustové polštářky různých barev (zde není důležité jejich složení), svá oblíbená razítka a fotografii, pro kterou stránku chcete vyrobit. Když použijete černobílou fotku, barvy inkoustů ještě více vyniknou. Nebojte se též použít nějakou akční fotku (momentku). 

 • Vyberte místo, kde bude fotka umístěná a razítkujte. Střídejte barvy, střídejte razítka. Nebojte se razítkovat jen tak přes sebe. Backgroundová razítka tiskněte bez použití akrylového bločku. Razítkujte vícekrát jeden motiv bez opětovného namočení do inkoustu. Nebojte se též černého inkoustu (doporučuji Archival).

   

 • Narazítkujte si také několik motivů na zvláštní papír a motivy poté vystřihněte. Pomohou vám vyrobit efektní dekorace. 

 • Nakonec dozdobte. Použít můžete např. kousek nitě pod fotku, enamelové tečky, samolepky, výřezy apod. A stránka je hotová (opravdu za pár minut) 

Cardmaking...

...aneb u inkoustů ještě chvíli zůstaneme. Nedá mi to, abych dneska nezmínila báječné inkoustové polštářky Distress (a vidíte opět Tim Holtz). Nedílnou součástí scrapbookingu je totiž také CARDMAKING. Tvorba přáníček. A zde malá ukázka, jak vyrobit rychlé a efektní přání za pomoci Distress inkoustů.

 • Na kartičku si umístěte šablonu. Já jsem použila šablonu Rounded. Inkoust budeme nanášet vždy na jedno kolečko, takže si musíme ostatní místa pořádně zakrýt. Kousky papírů a maskovací páska vám určitě pomohou. Doporučuji také kartičku přilepit k podložce, aby se vám při nanášení inkoustu nehnula. Bublinky různě překrývejte přes sebe.

   

 • Vybírejte různé velikosti koleček, abyste docílili pěkného efektu jejich překrytí.

 • Nakonec stačí kartičku přilepit na nějaký barevný podklad, doplnit text (vyzkoušeli jste už naše nemravkovská razítka?) a krásné barevné přání je hotové. 

Mixed Media...

...jsou dalším scrapbookovým koutem. Možná spíše "mega obřím prostorem", který skrývá nespočetné možnosti technik a materiálů. Pomocí Mixed Media technik dokážete vytvořit tisíce backgroundů (neboli pozadí). A zde opět pár tipů...

 • Zbývá vám doma několik starších samolepek abecedy, které se vám už nelíbí nebo nehodí? Rozhodně je nevyhazujte. Písmenka a číslice se skvěle hodí pro výrobu backgroundu.

 • Polepte si stránku či stránky jednotlivými písmenky. Vše poté přetřete bílým gessem

   

 • Stránku poté dozdobte dle své fantazie a originální projekt je hotový. Já jsem tento background použila ve svém dětském albu ke starým černobílým fotografiím. 

   

A ještě jeden tip! Zkuste rozstříhat fotografii na proužky. Podložte je kousky papírů a mezi proužky také vložte nějaké prvky. Vytvoříte tak opět originální efekt.

   

Project Life...

...další scrapbookový kout, který skýtá mnoho možností a stal se fenoménem novodobých deníků. A jak dostat trochu svátečního lesku na PL kartičky? Pomocí pigmentových pudrů...

   

 • Polštářek Perfect Medium je napuštěný speciálním "lepivým" inkoustem, který na sebe váže pigmentové pudry. Namočte si razítka v polštářku a otiskněte na připravenou kartičku. Doporučuji pracovat rychle. Jemným štětečkem (já jsem použila Perfect Pearls štěteček) naneste pudry na jednotlivé motivy. Pudr ulpí pouze na razítku. Zbylý pudr odstraňte opět štětečkem. 

   

 • Nápisy se tak budou ve světle krásně třpytit. Jestliže tuto techniku použijete na PL kartičky není potřeba fixace. Jestli je použijete na alba či jiná místa, kde by se mohl odírat, doporučuji ho zafixovat pod jemným rozpraškem vody. Stříkněte vodu z rozprašovače do prostoru a projekt pod ní "projeďte". Pudry na sebe váží vodu a tím se zafixují. 

   

Takto bychom mohli pokračovat "doalelůja". A tento článek by mohl být též nekonečný jako je náš milovaný SCRAPBOOKING.

Přejeme, abyste v tomto papírovém světě našli mnoho inspirace a abyste si chvíle při scrapbookingu vždy užívali. Alespoň tak jako MY. 

Přejeme prima tvoření! A užívejte náš společný papírový svátek!

Kačka Pupi a team NemravekVložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše

Kontaktní formulář
   
   
S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.