Kapesní Project Life album

Včera jsme oslavili báječný "Mezinárodní den SCRAPBOOKINGU". V pátek nám prostřednictvím článku popřála naše "polymerová rodina", v sobotu jsme se podívali do "různých koutů scrapbookingu" a dnes? Dnes si společně vyrobíme malé kapesní album, které můžete vyrobit pro sebe do kabelky či darovat kamarádce, rodičům či pro naše maminky k jejich dnešnímu svátku...

  • Scrapbookové kartičkové papíry vám velmi usnadní výrobu tohoto alba. Rozstříhejte si je na proužky. Já jsem použila 3 proužky z papíru Carpe Diem a 1 proužek ze So Fancy (můžete použít i více proužků, ale poté si musíte upravit rozměr alba). Papíry si narýhujte podle kartiček. 

  • Album se skládá tak, že spojíte vzniklé harmoniky. Ale POZOR! Zde si musíte rozmyslet, která strana papíru bude v albu vidět. Harmonika může rovnoměrně navazovat (obrázek 1) nebo můžete kartičky na sebe nalepit opačně (obrázek 2). Na obou koncích vám musí zůstat kartička směrem ven (ne dovnitř) - viz. další kroky. Samozřejmě lze některé kartičky přelepit, když se vám zrovna její motiv nebude líbit. 

   

  • Některé konce přilepte jen po obvodu, aby vám vznikla kapsička, do které můžete zasunout fotku, visačku apod. 

  • Výsledná harmonika musí končit kartičkami ven, aby se dali dobře vlepit do kostry alba. 

  • Hotovou harmoniku dejte stranou a vyrobte si obal na album. Uřízněte si stejný proužek (jako jsou kartičky) z jiného scrapbookového papíru (já jsem použila papír od Studio Calico). Doporučuji si změřit přesný rozměr kratší strany harmoniky. Já jsem si změřila 10,1 cm. Mé rozměry jsou pouze orientační. Důležitá je velikost vašich kartiček. A poté zrýhujte zleva - 7,6 x 1 x 7,6 x 1 cm - pravou část nechte zatím tak, jak je.

   

  • Nyní vlepte konce alba - opět použijte oboustrannou lepící pásku. 

   

  • Kostra alba je nyní téměř hotová. 

   

  • Zde si zkraťte zavírací stránku alba. Jak bude dlouhá záleží jen na vás. Může zůstat rovná, nebo ji na ní můžete udělat bordurku pomocí krajové raznice

   

  • Originální kapesní album je hotové. Stačí přidat fotky...

   

Je to rychlé, věřte mi. 

Krásný zbytek svátečního víkendu! A všem maminkám všechno nej! 

Kačka Pupi a team NemravekVložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše

Odběr novinek

Kalendář

/ 22.11.2017 /

A JE TU ZNOVA – PŘECE SPIRÁLA!

Čtyřhodinový kurz tvorby z polymerové hmoty s lektorkou Evou Haškovou s oblíbeným tématem spirály ve dvou nových provedeních.

/ 28.11.2017 /

BUNCH náušnice

Čtyřhodinový kurz tvorby z polymerové hmoty s lektorkou Evou Haškovou s tématem „Bunch“ náušnic.

/ 29.11.2017 /

Vánoční SCRAPBOOKING

Vánoce se kvapem blíží a je tedy nejvyšší čas se alespoň trochu připravit. Pojďte si s námi vánočně scrapbookově zatvořit. Vyrobíte si přáníčka, krabičky, visačky, adventní mini album či jiné mini album jako dárek. 

/ 03.12.2017 /

Skládané korále a spirálkový náramek / náhrdelník

Dopoledne budeme pomocí mé autorské techniky vyrábět spirálky, ze kterých pak může vzniknout náhrdelník nebo náramek (rychlíci zvládnou oboje) a jistě zbyde i na naušnice. Odpoledne pak vytvoříme skládané korále, ke kterým mě inspirovala skvělá origami/polymerová umělkyně Izabela Nowak.  

/ 27.01.2018 /

Kurz Ebru - textil

Techniku malby na vodní hladině jsem studovala v Istanbulu v atelieru Feride Dayanc a Nesime Kantar. Ráda bych se s vámi podělila o mé zkušenosti, které jsem zde získala. V dnešní době má tato technika mnoho podob a vy se s ní můžete seznámit na tomto kurzu Ebru - textil.

/ 28.01.2018 /

Kurz Ebru - textil

Techniku malby na vodní hladině jsem studovala v Istanbulu v atelieru Feride Dayanc a Nesime Kantar. Ráda bych se s vámi podělila o mé zkušenosti, které jsem zde získala. V dnešní době má tato technika mnoho podob a vy se s ní můžete seznámit na tomto kurzu Ebru - textil.  

... celý kalendář zde

Kontakty

 

Nemravka.cz
e-mail: info@nemravka.cz
+420 734 742 604

Přijďte si k nám nakoupit

nebo vyzvednout své objednávky.

Provozní doba:

po, st a pá 8 - 14

Jiné dny dle předchozí domluvy:

objednavky@nemravka.cz

+420 734 742 604

PROVOZOVNA:

nemravka.cz

(areál Autocentra Vojkov)

K nemocnici 50

251 62 Tehovec-Vojkov

Jak se k nám dostanete,

najdete zde

Osobní odběry svých

objednávek si můžete vyzvednout 

také na Blanické 6, Praha2

Více info zde

 

Obecné informace:

info@nemravka.cz

Velkoobchod:

velkoobchod@nemravka.cz

Informace o scrapbookingu:

scrapbooking@nemravka.cz

facebook