vše o tvoření s ke tvoření... kreativní pomůcky a materiál, kurzyod roku 2009

Menu

Kontakty

Petra Nemravová

Nemravka.cz - provozovna

Nemravka.cz
(areál Autocentra Vojkov)
K nemocnici 50
251 62 Tehovec-Vojkov
Přečtěte si, jak se k nám dostanete.

e-mail: info@nemravka.cz
+420 602 479 542

Provozní doba:
po 8.30 – 14.00

čt 8.30 –  14.00 

OSOBNÍ VYZVEDNUTÍ OBJEDNÁVEK A NÁKUP U NÁS PO DOMLUVĚ. VOLEJTE, PIŠTE NA NÍŽE UVEDENÉ KONTAKTY.

Informace o objednávkách
objednavky@nemravka.cz
+420 602 479 542

Obecné informace
info@nemravka.cz

Informace ostatní
petra@nemravka.cz

Selfie album

Zbývají vám doma fotky, které se vám nepodařilo nikam uplacírovat? Mě tedy ano. A co selfie? Děláte? Já tedy ano.  Když není v okolí, kdo by nás vyfotil, nezbývá nic jiného, než si udělat selfíčko. 

A aby tyto fotky neležely jen tak v krabici, můžete si vyrobit rychlé a jednoduché album. Ideální též jako dárek či album z jednodenního výletu.

Já jsem ho nazvala "Selfie album". Celé je vyrobené ze scrapbookových kartičkových papírů a různých zbytků. Využila jsem hlavně báječnou letošní letní kolekci Simple Stories Sunshine and Happiness

A jak na to?

  • Vystříhejte si kartičky - malé 10 x 7 cm i větší 10 x 15 cm a poskládejte si album na sebe, tak jak chcete, aby šlo za sebou.

  • Já jsem jako vrchní dekorační prvek použila cedulku z dětského oblečení, kartonový rámeček a malou kartičku s první selfie fotkou. 

  • Fotky na malých kartičkách mohou také přesahovat kartičku, nemusí být nutně přilepené přesně na ní. Dekorace mohou také jen vykukovat z pod fotky či kartičky.

   

  • Využijte textu na kartičkách a fotky nalepte jen ze stran. K připevnění použijte také dekorační šňůrky či kancelářskou sešívačku. 

  

  • Vložte si do alba jen kartičky. Zejména textové ho parádně vyladí. Já jsem použila kartičky od 7 Dots z kolekce Verano Azul. Také transparentní papír vypadá efektně. 

  • Vyrobte si originální stránku s paprskovým efektem. Vezměte si k ruce nějakou starou kartičku 10 x 15, kterou nevyužijete a udělejte si z ní šablonu. Rozstříhejte si ji na paprsky, které se vám líbí. Poté stačí obkreslit a vystřihnout z různých motivů papírů. Přilepit na nějaký podklad (já jsem ji přilepila na bílý tonkarton). Na závěr ji můžete prošít na stroji, nalepit fotku a nazdobit. 

   

  • Svázání alba je velmi jednoduché. Stačí udělat dírku uprostřed kartiček (tam kde chcete) pomocí děrovacích či nýtovacích kleští a svázat knihařským kroužkem. Knihařský kroužek má tu výhodu, že ho můžete zavírat a otvírat, jak chcete. Můžete tedy přidávat další stránky.
  • Nakonec si vyrobte originální ozdůbku z bavlnek. Stačí si kousek namotat na ruku a na jedné straně rozstřihnout. Tak trochu jsem se vrátila do dětských let k vyrábění bambulek (tedy bez celého procesu). Vrchní část spojte spojovacím kroužkem a zavažte třeba dekorační šňůrkou. Nakonec navlékněte na knihařský kroužek. 

   

  • Album je hotové (výběr několika stránek). 

   

Tak co, pustíte se do toho?

Prima skoro letní tvoření!

Kačka Pupi Vložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše

Kontaktní formulář
   
   
S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.