Selfie album

Zbývají vám doma fotky, které se vám nepodařilo nikam uplacírovat? Mě tedy ano. A co selfie? Děláte? Já tedy ano.  Když není v okolí, kdo by nás vyfotil, nezbývá nic jiného, než si udělat selfíčko. 

A aby tyto fotky neležely jen tak v krabici, můžete si vyrobit rychlé a jednoduché album. Ideální též jako dárek či album z jednodenního výletu.

Já jsem ho nazvala "Selfie album". Celé je vyrobené ze scrapbookových kartičkových papírů a různých zbytků. Využila jsem hlavně báječnou letošní letní kolekci Simple Stories Sunshine and Happiness

A jak na to?

  • Vystříhejte si kartičky - malé 10 x 7 cm i větší 10 x 15 cm a poskládejte si album na sebe, tak jak chcete, aby šlo za sebou.

  • Já jsem jako vrchní dekorační prvek použila cedulku z dětského oblečení, kartonový rámeček a malou kartičku s první selfie fotkou. 

  • Fotky na malých kartičkách mohou také přesahovat kartičku, nemusí být nutně přilepené přesně na ní. Dekorace mohou také jen vykukovat z pod fotky či kartičky.

   

  • Využijte textu na kartičkách a fotky nalepte jen ze stran. K připevnění použijte také dekorační šňůrky či kancelářskou sešívačku. 

  

  • Vložte si do alba jen kartičky. Zejména textové ho parádně vyladí. Já jsem použila kartičky od 7 Dots z kolekce Verano Azul. Také transparentní papír vypadá efektně. 

  • Vyrobte si originální stránku s paprskovým efektem. Vezměte si k ruce nějakou starou kartičku 10 x 15, kterou nevyužijete a udělejte si z ní šablonu. Rozstříhejte si ji na paprsky, které se vám líbí. Poté stačí obkreslit a vystřihnout z různých motivů papírů. Přilepit na nějaký podklad (já jsem ji přilepila na bílý tonkarton). Na závěr ji můžete prošít na stroji, nalepit fotku a nazdobit. 

   

  • Svázání alba je velmi jednoduché. Stačí udělat dírku uprostřed kartiček (tam kde chcete) pomocí děrovacích či nýtovacích kleští a svázat knihařským kroužkem. Knihařský kroužek má tu výhodu, že ho můžete zavírat a otvírat, jak chcete. Můžete tedy přidávat další stránky.
  • Nakonec si vyrobte originální ozdůbku z bavlnek. Stačí si kousek namotat na ruku a na jedné straně rozstřihnout. Tak trochu jsem se vrátila do dětských let k vyrábění bambulek (tedy bez celého procesu). Vrchní část spojte spojovacím kroužkem a zavažte třeba dekorační šňůrkou. Nakonec navlékněte na knihařský kroužek. 

   

  • Album je hotové (výběr několika stránek). 

   

Tak co, pustíte se do toho?

Prima skoro letní tvoření!

Kačka Pupi Vložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše

Odběr novinek

Kalendář

/ 22.11.2017 /

A JE TU ZNOVA – PŘECE SPIRÁLA!

Čtyřhodinový kurz tvorby z polymerové hmoty s lektorkou Evou Haškovou s oblíbeným tématem spirály ve dvou nových provedeních.

/ 28.11.2017 /

BUNCH náušnice

Čtyřhodinový kurz tvorby z polymerové hmoty s lektorkou Evou Haškovou s tématem „Bunch“ náušnic.

/ 29.11.2017 /

Vánoční SCRAPBOOKING

Vánoce se kvapem blíží a je tedy nejvyšší čas se alespoň trochu připravit. Pojďte si s námi vánočně scrapbookově zatvořit. Vyrobíte si přáníčka, krabičky, visačky, adventní mini album či jiné mini album jako dárek. 

/ 03.12.2017 /

Skládané korále a spirálkový náramek / náhrdelník

Dopoledne budeme pomocí mé autorské techniky vyrábět spirálky, ze kterých pak může vzniknout náhrdelník nebo náramek (rychlíci zvládnou oboje) a jistě zbyde i na naušnice. Odpoledne pak vytvoříme skládané korále, ke kterým mě inspirovala skvělá origami/polymerová umělkyně Izabela Nowak.  

/ 27.01.2018 /

Kurz Ebru - textil

Techniku malby na vodní hladině jsem studovala v Istanbulu v atelieru Feride Dayanc a Nesime Kantar. Ráda bych se s vámi podělila o mé zkušenosti, které jsem zde získala. V dnešní době má tato technika mnoho podob a vy se s ní můžete seznámit na tomto kurzu Ebru - textil.

/ 28.01.2018 /

Kurz Ebru - textil

Techniku malby na vodní hladině jsem studovala v Istanbulu v atelieru Feride Dayanc a Nesime Kantar. Ráda bych se s vámi podělila o mé zkušenosti, které jsem zde získala. V dnešní době má tato technika mnoho podob a vy se s ní můžete seznámit na tomto kurzu Ebru - textil.  

... celý kalendář zde

Kontakty

 

Nemravka.cz
e-mail: info@nemravka.cz
+420 734 742 604

Přijďte si k nám nakoupit

nebo vyzvednout své objednávky.

Provozní doba:

po, st a pá 8 - 14

Jiné dny dle předchozí domluvy:

objednavky@nemravka.cz

+420 734 742 604

PROVOZOVNA:

nemravka.cz

(areál Autocentra Vojkov)

K nemocnici 50

251 62 Tehovec-Vojkov

Jak se k nám dostanete,

najdete zde

Osobní odběry svých

objednávek si můžete vyzvednout 

také na Blanické 6, Praha2

Více info zde

 

Obecné informace:

info@nemravka.cz

Velkoobchod:

velkoobchod@nemravka.cz

Informace o scrapbookingu:

scrapbooking@nemravka.cz

facebook