vše o tvoření s ke tvoření... kreativní pomůcky a materiál, kurzyod roku 2009

Menu

Kontakty

Petra Nemravová

Nemravka.cz - provozovna

Nemravka.cz
(areál Autocentra Vojkov)
K nemocnici 50
251 62 Tehovec-Vojkov
Přečtěte si, jak se k nám dostanete.

e-mail: info@nemravka.cz
+420 602 479 542

Provozní doba:
po 8.30 – 14.00

čt 8.30 –  14.00 

OSOBNÍ VYZVEDNUTÍ OBJEDNÁVEK A NÁKUP U NÁS PO DOMLUVĚ. VOLEJTE, PIŠTE NA NÍŽE UVEDENÉ KONTAKTY.

Informace o objednávkách
objednavky@nemravka.cz
+420 602 479 542

Obecné informace
info@nemravka.cz

Informace ostatní
petra@nemravka.cz

Scrapbookově pro děti

Jako dítě jsem chtěla být už dospělá. Těšila jsem se, že až vyrostu, budu moci dělat věci, které děti nemůžou. A když jsem do té dospělosti došla, kolikrát jsem si za tu dobu říkala, že bych byla zase tuze ráda dítětem. 

Proto všem dětem k jejich dnešnímu svátku přejeme, aby byly co nejdéle dětmi!

Děti navíc do toho našeho scrapbookového světa patří. Většina z nás se začne scrapbookignu věnovat v době, kdy se rodina rozroste o malou ratolest. A jestli máte doma větší dítka, můžete je zapojit i do své tvorby. Jak? Pár tipů od nás.

Obrázek z dřívek

   

   

  • Můžete je nechat v původní barvě dřeva a nebo je děti mohou pomalovat barvami. Nakonec stačí vlepit fotografii, ozdobit písmenky a šňůrkou. Takový dárek se určitě bude líbit nejen kamarádům, ale i babičkám, tetám a všem členům rodiny. 

   

  • Tyto jednoduché obrázky zvládne každé dítko. 

   

Koláž

  • Krásnou koláž s dětmi vyrobíte pomocí washi pásek. Pásky budou sloužit jako maskovací páska. Děti je mohou nalepit různými směry na plátno či karton. 

   

  • Pak si děti mohou vzít barvičky a volné plochy pomalovat. 

   

  • Když je barva suchá, pásky se opatrně odlepí. Takto připravené pozadí můžou děti použít opět pro nalepení fotek či jako obrázek do svého pokoje. 

   

Přáníčko

  • Během roku je mnoho příležitostí k oslavě. Narozeniny, svátky apod. I děti rády obdarují své kamarády vlastnoručně vyrobeným přáníčkem. Stačí přehnout karton či papír a vyrobit si základ pro přání (či si můžete pořídit již hotové základy přáníček). Poté si šikovné děti mohou vystřihnout vlastní tvar nebo rodiče pomůžou. Třeba srdíčko, které poslouží jako maskovací prvek. 

  • Doma určitě najdete tužku s gumou. Guma má kulatý tvar a s její pomocí děti vyrobí krásné puntíky. Stačí namáčet gumu do inkoustového polštářku a tiskat kolem srdíčka. My jsme si k ruce vzali inkoustový polštářek Adirrondack, který má pěknou hustou konzistenci. 

   

  • Nakonec tvar odstraňte. Puntíky můžete potiskat ještě kolem třeba jako rámeček. Přáníčko mohou děti doplnit nějakým textem či do srdíčka namalovat obrázek. Takové dětské přání udělá radost všem. 

   

Užijte si dětský den!

Kačka Pupi Vložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše

Kontaktní formulář
   
   
S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.