Vánoční tipy - dárkové visačky

Vánoce se blíží opravdu mílovými kroky. A nikdy není dost brzy se na ně připravit. Už jste začali? Já jsem si letos řekla, že nenechám nic náhodě a pokusím se udělat si "strýčka" aneb letos začnu včas a ne až v prosinci (držte mi pěsti). 

Můžete se těšit na mini seriál článků, kde vám přineseme nějaké tipy a triky pro přípravu vánočních projektů.

Jako první jsem vybrala visačky. Osobní visačka na krásně zabaleném dárku udělá radost určitě každému. Navíc ji potom obdarovaný může použít třeba jako záložku do nové knížky. 

A jak na to?

Vystřihněte si či vyřízněte pomocí vyřezávací šablony na Big Shotu visačky (možná je nejvyšší čas napsat si o Big Shot Ježíškovi).  Barevnosti se mezi nekladou. Já jsem zvolila sněhově bílé z fotokartonu. 

  • Visačku si můžete ozdobit pomocí třpytivých moosgummi pěnovek. Nakreslete si na druhou stranu hvězdu, kterou vystřihněte. Moosgummi se dá také vyřezávat na Big Shotu (do výsekových raznic se bohužel nevejde). Hvězdičku poté přilepte na visačku. K doladění můžete použít různá razítka s textem o Vánocích. A nebo PF 2016

   

Tip: K razítkování můžete využít nový černý velký inkoustový polštářek Archival. S polštářkem se snadno manipuluje. Je vhodný také pro backgroundová (pozaďová) razítka. Je otvírací. Vřele doporučuji! 

  • Další visačku si můžete ozdobit pomocí vlnité lepenky, kterou vystřihněte do tvaru stromečku. Jednoduchý trojúhelník vypadá velmi efektně. Jako detail můžete použít vánoční washi pásky. Stačí přelepit přes stromeček, doplnit razítkem a visačku máte hotovou.

   

Tip 2: Pro lepení můžete použít také silikonové lepidlo (za studena). Určitě se bude hodit při tvorbě vánočních dekorací. Už nebudou popálené prstíky o tavnou pistoli.  Lze s ním lepit mnoho materiálů (dřevo, papír, karton, polystyren apod.) a drží opravdu pevně. 

  • K dekorování další visačky využijte třeba metalické spreje Finish Izink. Stačí ji přestříkat a nechat zaschnout (či vyfoukat horkovzdušnou pistolí). Metalické spreje mají hustou konzistenci. Dají se ředit vodou, i když díky metalickým pigmentům je lepší je používat neředěné. Před použitím dobře protřepejte lahvičkou. Kousek plochy papíru si polepte washi páskou a vystřihněte stromeček. Opět nalepte a doplňte text. 

    

Visačky pak stačí ozdobit nějakou dekorační šňůrkou či stužkou a originální dekorace pro vaše dárky máte hotové.

Materiál pro své vánoční tvoření najdete zde

Jestli máte nějaké své tipy pro vánoční tvorbu, pošlete nám fotku na e-mail scrapbooking@nemravka.cz. My ji zveřejníme na Facebooku Nemravky jako inspiraci pro ostatní.

Všem pohodový téměř předvánoční čas!

Kačka Pupi Vložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše

  • Vánoční dárkyRozbalit (reakcí: 0)Sbalit (reakcí: 0)

    Huh, tak to je nádherný, to určitě vyzkouším :) Zatím jsem teprve u vybírání vánočních dárků, primárně hledám inspiraci (rozhodně doporučuji http://www.vanocni-darky.cz/ ). No, asi to bude dost práce, co? Měla bych teda začít pomalu objednávat, ať můžu vyrábět :D

    Reagovat20.10.2015 22:26 od Johanka Dlouhá

Odběr novinek

Kalendář

/ 15.05.2018 /

Kurz výroby šperku s cínovaným komponentem

Seznámíte se s technikou výroby originálního šperku, kde propojíte techniku popraskaného efektu na polymerech a cínování neboli měkké pájení a patinování cínu s lektorkou Janou Svobodovou!

/ 15. – 16.09.2018 /

Transforming Clay and Decollage / Christine Dumont

Jak docílit lehkosti, průhlednosti a různých vzorů na polymerových hmotách nás v září na dvoudenním workhsopu naučí úžasná Christine Dumont , která vyniká osobitým - uměleckým i technickým přístupem k umění práce s polymerovou hmotou.

... celý kalendář zde

Kontakty

Nemravka.cz
e-mail: info@nemravka.cz
+420 734 742 604

Přijďte si k nám nakoupit

nebo vyzvednout své objednávky.

Provozní doba:

po, st a pá 8 - 14

Jiné dny dle předchozí domluvy:

objednavky@nemravka.cz

+420 734 742 604

PROVOZOVNA:

nemravka.cz

(areál Autocentra Vojkov)

K nemocnici 50

251 62 Tehovec-Vojkov

Jak se k nám dostanete,

najdete zde

Osobní odběry svých

objednávek si můžete vyzvednout 

také na Blanické 6, Praha2

Více info zde

 

Obecné informace:

info@nemravka.cz

Velkoobchod:

velkoobchod@nemravka.cz

Informace o scrapbookingu:

scrapbooking@nemravka.cz

facebook