vše o tvoření s ke tvoření... kreativní pomůcky a materiál, kurzyod roku 2009

Menu

Kontakty

Petra Nemravová

Nemravka.cz - provozovna

Nemravka.cz
(areál Autocentra Vojkov)
K nemocnici 50
251 62 Tehovec-Vojkov
Přečtěte si, jak se k nám dostanete.

e-mail: info@nemravka.cz
+420 602 479 542

Provozní doba:
po 8.30 – 14.00

čt 8.30 –  14.00 

OSOBNÍ VYZVEDNUTÍ OBJEDNÁVEK A NÁKUP U NÁS PO DOMLUVĚ. VOLEJTE, PIŠTE NA NÍŽE UVEDENÉ KONTAKTY.

Informace o objednávkách
objednavky@nemravka.cz
+420 602 479 542

Obecné informace
info@nemravka.cz

Informace ostatní
petra@nemravka.cz

Girlanda album

Chca nechca, jakmile začne září, jsme téměř jednou nohou ve vánočním "bláznění". A nikdy proto není dost brzy, začít přemýšlet o dárcích. A ty vlastnoručně vyrobené potřebují určitě více času. Tudíž (nechci strašit) je nejvyšší čas začít. 

Zde vám ukážeme, jak si vyrobit krásné a jednoduché album, které potěší nejednu maminku, babičku či kamarádku. Navíc, když se hodí též jako dekorace, zabijete dvě mouchy jednou ranou. 

Takže tzv. Girlanda album

  • Nařezejte si stejně velké čtverce (či jiné tvary) z různobarevných scrapbookových papírů. Já jsem zvolila velikost 13 x 13 cm a 8 stránek (hlavní a 7 vnitřních). Když se vejdete do velikosti max 15x15 cm, můžete z jednoho SB papíru vyrobit až 4 stránky.  Vyberte si též fotografie, které se pro dané album hodí. Třeba jen z nějaké procházky či krátkého výletu (já jsem vybrala fotky z jedné pěkné procházky parkem). Jestli jste totiž jako já, chodíte s foťákem prostě všude. Jak si udělat koláže (menší fotky), najdete zde

  • Do dvou protilehlých rohů udělejte dírky pomocí kleští. Vzdálenost od krajů (z obou stran) je 1 cm. Může být i více, ale tohle naprosto stačí.

   

  • A nyní zbývá stránky jen nazdobit. Často se mě ptáte, jak stíhám vyrábět tolik nepřeberných alb, deníků, stránek apod. Pro mě je nejrychlejší a nejefektivnější varianta, když pracuji na více stránkách najednou (platí jak pro alba, deníky apod.) Tzn. že si před sebe položím 3 stránky, umístím fotografie a začnu vrstvit a zdobit všechny tři najednou. Probírám se svou krabicí zbytkových papírů a hle... tenhle kousek se hodí sem, tento sem atd. Tím vlastně šetřím čas. 

   

  • Nezapomeňte nazdobit vrchní stránku.

  • Když jsou stránky nazdobené, stačí vzít dekorační šňůrku či stužku a postupně ji protáhnout dírkami. Stránku protahujte ze předu dozadu.  

   

  • Album poskládejte "cik-cak" na sebe, abyste ho případně mohli zabalit jako dárek. 

   

  • Jestli si ho necháte pro sebe, pověste si ho někam na zeď. Vyzdobte jím třeba dětský pokojík či svou pracovnu. 

   

Opravdu mi věřte, že tohle album vám moc času nezabere a udělá velikou radost! A jestli vyrábíte vlastní adventní kalendáře, tahle verze alba může sloužit též jako adventní kalendář. Stránek by samozřejmě muselo být 24 (pravděpodobně rozdělených do dvou řad) a na zadní stranu můžete schovat dáreček či sladkost. 

Album nemusí být jen čtvercové. Variant je může být mnoho - kulaté, trojúhelníkové, praporkové...Je to jen na vaší fantazii. 

Pojďte si s námi vyrobit své "Mini album tak trochu jinak" na náš říjnový kurz. Více informací zde

Prima babí léto!

Kačka Pupi Vložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše

Kontaktní formulář
   
   
S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.