Girlanda album

Chca nechca, jakmile začne září, jsme téměř jednou nohou ve vánočním "bláznění". A nikdy proto není dost brzy, začít přemýšlet o dárcích. A ty vlastnoručně vyrobené potřebují určitě více času. Tudíž (nechci strašit) je nejvyšší čas začít. 

Zde vám ukážeme, jak si vyrobit krásné a jednoduché album, které potěší nejednu maminku, babičku či kamarádku. Navíc, když se hodí též jako dekorace, zabijete dvě mouchy jednou ranou. 

Takže tzv. Girlanda album

  • Nařezejte si stejně velké čtverce (či jiné tvary) z různobarevných scrapbookových papírů. Já jsem zvolila velikost 13 x 13 cm a 8 stránek (hlavní a 7 vnitřních). Když se vejdete do velikosti max 15x15 cm, můžete z jednoho SB papíru vyrobit až 4 stránky.  Vyberte si též fotografie, které se pro dané album hodí. Třeba jen z nějaké procházky či krátkého výletu (já jsem vybrala fotky z jedné pěkné procházky parkem). Jestli jste totiž jako já, chodíte s foťákem prostě všude. Jak si udělat koláže (menší fotky), najdete zde

  • Do dvou protilehlých rohů udělejte dírky pomocí kleští. Vzdálenost od krajů (z obou stran) je 1 cm. Může být i více, ale tohle naprosto stačí.

   

  • A nyní zbývá stránky jen nazdobit. Často se mě ptáte, jak stíhám vyrábět tolik nepřeberných alb, deníků, stránek apod. Pro mě je nejrychlejší a nejefektivnější varianta, když pracuji na více stránkách najednou (platí jak pro alba, deníky apod.) Tzn. že si před sebe položím 3 stránky, umístím fotografie a začnu vrstvit a zdobit všechny tři najednou. Probírám se svou krabicí zbytkových papírů a hle... tenhle kousek se hodí sem, tento sem atd. Tím vlastně šetřím čas. 

   

  • Nezapomeňte nazdobit vrchní stránku.

  • Když jsou stránky nazdobené, stačí vzít dekorační šňůrku či stužku a postupně ji protáhnout dírkami. Stránku protahujte ze předu dozadu.  

   

  • Album poskládejte "cik-cak" na sebe, abyste ho případně mohli zabalit jako dárek. 

   

  • Jestli si ho necháte pro sebe, pověste si ho někam na zeď. Vyzdobte jím třeba dětský pokojík či svou pracovnu. 

   

Opravdu mi věřte, že tohle album vám moc času nezabere a udělá velikou radost! A jestli vyrábíte vlastní adventní kalendáře, tahle verze alba může sloužit též jako adventní kalendář. Stránek by samozřejmě muselo být 24 (pravděpodobně rozdělených do dvou řad) a na zadní stranu můžete schovat dáreček či sladkost. 

Album nemusí být jen čtvercové. Variant je může být mnoho - kulaté, trojúhelníkové, praporkové...Je to jen na vaší fantazii. 

Pojďte si s námi vyrobit své "Mini album tak trochu jinak" na náš říjnový kurz. Více informací zde

Prima babí léto!

Kačka Pupi Vložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše

Odběr novinek

Kalendář

/ 15.05.2018 /

Kurz výroby šperku s cínovaným komponentem

Seznámíte se s technikou výroby originálního šperku, kde propojíte techniku popraskaného efektu na polymerech a cínování neboli měkké pájení a patinování cínu s lektorkou Janou Svobodovou!

/ 15. – 16.09.2018 /

Transforming Clay and Decollage / Christine Dumont

Jak docílit lehkosti, průhlednosti a různých vzorů na polymerových hmotách nás v září na dvoudenním workhsopu naučí úžasná Christine Dumont , která vyniká osobitým - uměleckým i technickým přístupem k umění práce s polymerovou hmotou.

... celý kalendář zde

Kontakty

Nemravka.cz
e-mail: info@nemravka.cz
+420 734 742 604

Přijďte si k nám nakoupit

nebo vyzvednout své objednávky.

Provozní doba:

po, st a pá 8 - 14

Jiné dny dle předchozí domluvy:

objednavky@nemravka.cz

+420 734 742 604

PROVOZOVNA:

nemravka.cz

(areál Autocentra Vojkov)

K nemocnici 50

251 62 Tehovec-Vojkov

Jak se k nám dostanete,

najdete zde

Osobní odběry svých

objednávek si můžete vyzvednout 

také na Blanické 6, Praha2

Více info zde

 

Obecné informace:

info@nemravka.cz

Velkoobchod:

velkoobchod@nemravka.cz

Informace o scrapbookingu:

scrapbooking@nemravka.cz

facebook