vše o tvoření s ke tvoření... kreativní pomůcky a materiál, kurzyod roku 2009

Kontakty

Petra Nemravová

Nemravka.cz - provozovna

Nemravka.cz
(areál Autocentra Vojkov)
K nemocnici 50
251 62 Tehovec-Vojkov
Přečtěte si, jak se k nám dostanete.

e-mail: info@nemravka.cz
+420 602 479 542

Provozní doba:
po 8.30 – 14.00

čt 8.30 –  14.00 

OSOBNÍ VYZVEDNUTÍ OBJEDNÁVEK A NÁKUP U NÁS PO DOMLUVĚ. VOLEJTE, PIŠTE NA NÍŽE UVEDENÉ KONTAKTY.

Informace o objednávkách
objednavky@nemravka.cz
+420 602 479 542

Obecné informace
info@nemravka.cz

Informace ostatní
petra@nemravka.cz

Co jsou to CHIPBOARDY...

Když se stanete "závislákem" na scrapbookovém tvoření, začnete postupně narážet na mnoho anglických či slangových názvů pro různé materiály. Jedním takovým termínem a úžasným materiálem jsou "CHIPBOARDY". V češtině to vlastně ani pořádně přeložit nejde, aby si člověk pod překladem představil to ONO, co název chipboard v našem kreativním světě představuje (kvůli tomu prostě tu angličtinu miluji ).

Ráda bych vás proto s úžasnými CHIPBOARDY seznámila blíže a ukázala vám, jak snadno s nimi "doladíte" své projekty. A vůbec se nebojím, že byste si je neoblíbili. Ba naopak...

Chipboardy jsou v podstatě dekorace z různých druhů materiálů, které se využívají při jakémkoliv tvoření. Určitě narazíte na chipboardy dřevěné (překližkové), kartonové, papírové apod. Jejich využití je nekonečné a vždy dodají vašemu projektu "šmrnc". 

Tvoříte albíčka, scrapbookové stránky, přáníčka, deníky, Project life, krabičky, taštičky....? Všude tam se dají použít a vždycky to bude prostě ONO. 

Jak je používat?

Chipoboardy jsou většinou menších rozměrů, a proto je práce s nimi občas titěrná. Některé druhy (hlavně kartonové a papírové) jsou samolepící, takže to máte celkem bez práce. U ostatních doporučujeme k jejich lepení používat lepidlo a lak Glossy Accents. Sama na něj nedám dopustit a používám ho na detaily téměř všude. Navíc Glossy Accents můžete použít také na povrchovou úpravu chipboardů - jako lesklý lak. 

Kartonové či papírové chipboardy už nějaký barevný design většinou mají. Nicméně si můžete pohrát s barevností dřevěných (překližkových) chipboardů. K jejich úpravě se hodí např. akrylové barvy Dabber, inkoustové polštářky Distress, ale také alkoholické inkousty, inkoust Izinkmédium Gesso, glitry apod. 

Akrylové barvy Dabber mají aplikátor / houbičku pro snadnou manipulaci. Nepotřebujete žádný štětec, barvu nanášíte přímo houbičkou na lahvičce. Barvu lze jen naťupkat či natřít celou plochu. 

   

Patinu vykouzlíte na chipboardech velmi snadno pomocí Distress inkoustových polštářků. Nanášecí houbičkou na inkousty lehce patinujte okraje chipboardu. Inkoust díky savosti dřeva schne velice rychle. 

   

Vše je rychlé a velmi snadné. Tak si můžete doladit chipboardy ke svému projektu .

A nyní několik ukázek a tipů, kde a jak můžete chipboardy použít...

Dřevěné chipboardy

  • Vytvářejte dekorační prvky na projektu. 

   

  • Kombinujte fotografie s chipboardy - podkládejte je, lepte je na ně či jen částečně apod. 

   

  • Kombinujte chipboardy s razítky či jinými dekoračními prvky.

   

  • Hrajte si s tématem svého projektu vs. s chipboardy.

   

  • Chipboardy můžete také stříhat či jinak upravovat jejich velikost a tím pak vytvořit nezávislé prvky na projektu.

   

   

Kartonové / papírové chipboardy

  • Tyto chipboardy mají tu výhodu, že jsou většinou samolepící. Takže jejich aplikace je "hračka". Jestliže samolepící nejsou, můžete je využít jako 3D prvek a podlepit 3D pěnovými čtverečky či pěnovou páskou. A nebo vezměte do ruky opět Glossy Accents

   

   

"Kupované" chipboardy jsou fantastické, ale leckdy člověk prostě nemá ty "pravé", které by se mu do projektu hodily. A není nic snažšího, než si vyrobit vlastní. 

   

  • Chipboardy z výřezů - vyřízněte si na Big Shot mašince či si nakreslete a vystřihněte své vlastní chipboady, které můžete dále jakkoliv zdobit, razítkovat, popisovat apod. K vystřihování se skvěle hodí některé druhy scrapbookových papírů (např. určené pro tvorbu Project life a deníků). 

   

   

  • Chipboardy z embossovacích kapes - skvělý prvek vytvoříte textovými embossovacími kapsami, kde si můžete jednotlivá slova vystřihnout a napatinovat či jinak obarvit.

   

Prostě a jednoduše = je to s nimi zábava! A využijete téměř "všechno" ...

   

Tak co? Líbí? Že jsou perfektní?

Přeji pěknou zábavu  a směle do toho!

Pupi Vložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše

Kontaktní formulář
   
   
S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.