Jak vybrat správnou řezačku

Ať už jste začátečník nebo pokročilý scrapbookový a nebo jinak „papírový“ tvořivec, určitě denně stříháte spoustu papírů či kartonů. Jednou to je křivé, po druhé to zase není ono, nakonec to vzdáte, protože je to přece ruční práce :-). Ale jde to i rychleji a přesněji. A to se skvělým pomocníkem alias řezačkou papíru. Taky jsem si kdysi ze začátku říkala, že je to „drahá“ pomůcka a že ji nepotřebuji, prostě nůžky jsou nůžky. Až jsem se přece jen nechala zlákat a řezačku si pořídila. Od té doby jí nedám z ruky. To co jsem předtím stříhala „hodiny“, mám teď za vteřinku hotové a hlavně rovné a přesné. A to je to hlavní, řezačka Vám ušetří spoustu času, který můžete využít k další tvorbě :-).

Na trhu najdete několik značek řezaček jako např. Fiskars, Tonic studio, Dahle apod. Řezačky mají rozdílnou kvalitu, velikost a jsou z různých materiálů.

Řezačky se rozdělují do kategorií podle druhu řezání:

 •  Řezačky s jezdcem – tyto řezačky jsou nejvhodnější pro Vaši kreativní činnost. Mají ostrý břit schovaný uvnitř jezdce, se kterým se snadno manipuluje. Jezdec se dá snadno vyměnit za nový. Součástí řezačky může být i tzv. rýhovací jezdec, jinak si jej musíte dokoupit.

 •  Řezačky kotoučové – mají jedno kolečko, kterým jedete po papíru a tím se provádí řez. Tyto řezačky jsou také vhodné pro scrapbooking, ale řez nemusí být úplně přesný díky menší výchylce řezacího kolečka. Tyto řezačky mají delší životnost. Jsou vhodné pro práci na tvořivých kurzech (samy ji používáme). 

 • Řezačky pákové – tyto řezačky mají jeden velký nůž, který vypadá jako páka. Díky velkému noži mohou nařezat větší počet papírů najednou. Jsou spíše vhodné do kanceláří.

Na co „koukat“ při výběru řezačky:

 • Nejdůležitější je výběr té správné řezné délky. Musíte vědět, jak velkou řeznou délku budete při svém tvoření potřebovat. Jestli pracujete se scrapbookovými papíry, určitě si vyberte řezačku s délkou 31cm (někteří výrobci uvádí u těchto řezaček velikost A4).
 • Jestli pracujete s řezačkou každý den, určitě nešetřete a kupte si kvalitní řezačku, která Vám dlouho vydrží. Ano tyto řezačky jsou dražší, ale uvidíte, že se Vám prvotní investice brzo vrátí :-).
 • Zjistěte si, jestli je možné dokoupit náhradní řezací jezdce k Vámi vybrané řezačce. Když s řezačkou pracujete často, jezdec se časem ztupí a řez nebude už tak přesný.
 • To stejné platí také pro rýhovacího jezdce. Některé řezačky mají rýhovacího jezdce jako součást řezačky. U jiných si ho musíte dokoupit (většinou v sadě s náhradním řezacím jezdcem). Rýhovací jezdec Vám stačí jeden, časem se nijak neponičí. Jeho úlohou je pouze rýhovat tzn. vytvářet různé záhyby, ohyby a hrany na Vašich projektech. S rýhovacím jezdcem si snadno a rychle vyrobíte základ pro přání, krabičku, album apod.

Kdybyste měli jakékoliv dotazy ohledně výběru řezačky, neváhejte se na nás obrátit na e-mailu scrapbooking@nemravka.cz. Když budeme vědět, rády Vám poradíme :-).

Přejeme šťastnou ruku při výběru té správné řezačky!Vložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše

 • Moje páková řezačkaRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Děkuji moc za cenné rady. Dlouho jsem se trápila každodenním stříháním papíru v ruce. I díky vašim radám, jsme si našla tuhle pákovou řezačku https://www.obalove-materialy.cz/rezacka-papiru-a4-pakova-profi-kobra-360-em. Jsme s ní nad míru spokojená a konečně domů nechodím s bolavými prsty. Asi nepatří mezi ty nejlepší, ale za mě ano.

  Reagovat25.05.2017 10:14 od Michala
  • Re: Moje páková řezačka

   Dobrý den,
   to jsme rády, že jste u nás našla šikovné rady. :-) Ať se vám daří.
   Prima den,
   Nemravka.cz

   Reagovat25.05.2017 13:11 od Nemravka.cz (správce)

Odběr novinek

Kalendář

/ 22.11.2017 /

A JE TU ZNOVA – PŘECE SPIRÁLA!

Čtyřhodinový kurz tvorby z polymerové hmoty s lektorkou Evou Haškovou s oblíbeným tématem spirály ve dvou nových provedeních.

/ 28.11.2017 /

BUNCH náušnice

Čtyřhodinový kurz tvorby z polymerové hmoty s lektorkou Evou Haškovou s tématem „Bunch“ náušnic.

/ 29.11.2017 /

Vánoční SCRAPBOOKING

Vánoce se kvapem blíží a je tedy nejvyšší čas se alespoň trochu připravit. Pojďte si s námi vánočně scrapbookově zatvořit. Vyrobíte si přáníčka, krabičky, visačky, adventní mini album či jiné mini album jako dárek. 

/ 03.12.2017 /

Skládané korále a spirálkový náramek / náhrdelník

Dopoledne budeme pomocí mé autorské techniky vyrábět spirálky, ze kterých pak může vzniknout náhrdelník nebo náramek (rychlíci zvládnou oboje) a jistě zbyde i na naušnice. Odpoledne pak vytvoříme skládané korále, ke kterým mě inspirovala skvělá origami/polymerová umělkyně Izabela Nowak.  

/ 27.01.2018 /

Kurz Ebru - textil

Techniku malby na vodní hladině jsem studovala v Istanbulu v atelieru Feride Dayanc a Nesime Kantar. Ráda bych se s vámi podělila o mé zkušenosti, které jsem zde získala. V dnešní době má tato technika mnoho podob a vy se s ní můžete seznámit na tomto kurzu Ebru - textil.

/ 28.01.2018 /

Kurz Ebru - textil

Techniku malby na vodní hladině jsem studovala v Istanbulu v atelieru Feride Dayanc a Nesime Kantar. Ráda bych se s vámi podělila o mé zkušenosti, které jsem zde získala. V dnešní době má tato technika mnoho podob a vy se s ní můžete seznámit na tomto kurzu Ebru - textil.  

... celý kalendář zde

Kontakty

 

Nemravka.cz
e-mail: info@nemravka.cz
+420 734 742 604

Přijďte si k nám nakoupit

nebo vyzvednout své objednávky.

Provozní doba:

po, st a pá 8 - 14

Jiné dny dle předchozí domluvy:

objednavky@nemravka.cz

+420 734 742 604

PROVOZOVNA:

nemravka.cz

(areál Autocentra Vojkov)

K nemocnici 50

251 62 Tehovec-Vojkov

Jak se k nám dostanete,

najdete zde

Osobní odběry svých

objednávek si můžete vyzvednout 

také na Blanické 6, Praha2

Více info zde

 

Obecné informace:

info@nemravka.cz

Velkoobchod:

velkoobchod@nemravka.cz

Informace o scrapbookingu:

scrapbooking@nemravka.cz

facebook