vše o tvoření s ke tvoření... kreativní pomůcky a materiál, kurzyod roku 2009

Kontakty

Petra Nemravová

Nemravka.cz - provozovna

Nemravka.cz
(areál Autocentra Vojkov)
K nemocnici 50
251 62 Tehovec-Vojkov
Přečtěte si, jak se k nám dostanete.

e-mail: info@nemravka.cz
+420 602 479 542

Provozní doba:
po 8.30 – 14.00

čt 8.30 –  14.00 

OSOBNÍ VYZVEDNUTÍ OBJEDNÁVEK A NÁKUP U NÁS PO DOMLUVĚ. VOLEJTE, PIŠTE NA NÍŽE UVEDENÉ KONTAKTY.

Informace o objednávkách
objednavky@nemravka.cz
+420 602 479 542

Obecné informace
info@nemravka.cz

Informace ostatní
petra@nemravka.cz

Jak vybrat správnou řezačku

Ať už jste začátečník nebo pokročilý scrapbookový a nebo jinak „papírový“ tvořivec, určitě denně stříháte spoustu papírů či kartonů. Jednou to je křivé, po druhé to zase není ono, nakonec to vzdáte. Ale jde to i rychleji a přesněji. A to se skvělým pomocníkem alias řezačkou papíru. Taky jsem si kdysi dávno na svém scrapbookovém začátku říkala, že je to „drahá“ pomůcka a že ji nepotřebuji, prostě nůžky jsou nůžky. Až jsem se přece jen nechala zlákat a řezačku si pořídila. Od té doby jí nedám z ruky. To co jsem předtím stříhala „hodiny“, mám za vteřinku hotové a hlavně rovné a přesné. A to je to hlavní! Řezačka Vám ušetří spoustu času, který můžete využít k další tvorbě. 

Na trhu najdete několik značek řezaček jako např. Fiskars, Tonic studio, Dahle apod. Řezačky mají rozdílnou kvalitu, velikost a jsou z různých materiálů.

Řezačky se rozdělují do kategorií podle druhu řezání:

 •  Řezačky s jezdcem – tyto řezačky jsou nejvhodnější pro kreativní činnost. Mají ostrý břit schovaný uvnitř jezdce, se kterým se snadno manipuluje. Tupí jezdec se dá také vyměnit. Součástí řezačky může být i tzv. rýhovací jezdec, jinak si jej musíte dokoupit.

 •  Řezačky kotoučové – mají jedno kolečko, kterým jedete po papíru a tím se provádí řez. Tyto řezačky jsou také vhodné pro scrapbooking, ale řez nemusí být úplně přesný díky menší výchylce řezacího kolečka. Tyto řezačky mají delší životnost. Jsou vhodné také pro práci na tvořivých kurzech (samy ji používáme). 

 • Řezačky pákové – tyto řezačky mají jeden velký nůž, který vypadá jako páka. Díky velkému noži mohou nařezat větší počet papírů najednou. Jsou vhodné i do kanceláří.

Na co „koukat“ při výběru řezačky:

 • Nejdůležitější je výběr té správné řezné délky. Musíte vědět, jak velkou řeznou délku budete při svém tvoření potřebovat. Jestli pracujete se scrapbookovými papíry, určitě si vyberte řezačku s délkou 31cm (někteří výrobci uvádí u těchto řezaček velikost A4).
 • Jestli pracujete s řezačkou každý den, určitě nešetřete a kupte si kvalitní řezačku, která Vám dlouho vydrží. Ano tyto řezačky jsou dražší, ale uvidíte, že se Vám prvotní investice brzo vrátí. 
 • Zjistěte si, jestli je možné dokoupit náhradní řezací jezdce k vámi vybrané řezačce. Když s řezačkou pracujete často, jezdec se časem ztupí a řez nebude už tak přesný.
 • To stejné platí také pro rýhovacího jezdce. Některé řezačky mají rýhovacího jezdce jako součást řezačky. U jiných si ho musíte dokoupit (většinou v sadě s náhradním řezacím jezdcem). Rýhovací jezdec Vám stačí jeden, časem se nijak neponičí. Jeho úlohou je pouze rýhovat tzn. vytvářet různé záhyby, ohyby a hrany na vašich projektech. S rýhovacím jezdcem si snadno a rychle vyrobíte základ pro přání, krabičku, album apod.

Kdybyste měli jakékoliv dotazy ohledně výběru řezačky, neváhejte se na nás obrátit na e-mailu scrapbooking@nemravka.cz. Když budeme vědět, rády Vám poradíme. 

Přejeme šťastnou ruku při výběru té správné řezačky!

Kačka PupiVložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše

Kontaktní formulář
   
   
S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.
 • Moje páková řezačkaRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Děkuji moc za cenné rady. Dlouho jsem se trápila každodenním stříháním papíru v ruce. I díky vašim radám, jsme si našla tuhle pákovou řezačku https://www.obalove-materialy.cz/rezacka-papiru-a4-pakova-profi-kobra-360-em. Jsme s ní nad míru spokojená a konečně domů nechodím s bolavými prsty. Asi nepatří mezi ty nejlepší, ale za mě ano.

  Reagovat25.05.2017 10:14 od Michala
  • Re: Moje páková řezačka

   Dobrý den,
   to jsme rády, že jste u nás našla šikovné rady. :-) Ať se vám daří.
   Prima den,
   Nemravka.cz

   Reagovat25.05.2017 13:11 od Nemravka.cz (správce)