Jak použít transparentní papír

Jako novinku na našem e-shopu najdete krásný transparentní papír. Je to krásný doplněk pro výrobu originálních svatebních či jiných přáníček.

Tady je malá ukázka, jak za 20 minut vyrobit svatební nebo zamilované přáníčko :-).

1. Výhodou transparentního papíru je jeho nízká gramáž a průhlednost. Tudíž bude krásně vidět barva papíru, kterou použijete na základ přáníčka. Já jsem použila růžový tonkarton, ze kterého jsem si vyrobila kartičku přáníčka. Můžete také použít už hotové kartičky na přáníčka. Rozměr mého přání je 10,5 x 15 cm. Z transparentního papíru jsem si uřízla část 10 x 14,5 cm (tedy o 0,5 mm menší než je základ přáníčka). 

2. Pomocí PVA lepidla jsem transparentní papír přilepila - pozor jen v rohách popř. uprostřed na stranách. Díky lehkosti papíru stačí opravdu je trošku lepidla. PVA lepidlo má tu výhodu, že po zaschnutí zprůhlední a nebude vidět. Místa s lepidlem jsem dobře přejela prstem, abych vyrovnala nerovnost, kterou mi lepidlo na transparentním papíru způsobilo. 

3. Spodní část přáníčka jsem ozdobila samolepící stužkou. Chvíli trvá než najdete místo, kde stužku odlepit, ale věřte mi, jde to :-). Přilepila jsem ji na spodní část přáníčka. Na svatebním přáníčku nesmí samozřejmě chybět srdíčko. Majitelé mazlika Big Shota si ho mohou vyříznout pomocí vyřezávací šablony srdíček. Kdo mašinku nemá, může si ho sám namalovat a vystřihnout. Použila jsme smetanový tonkarton.

    

4. Pro nápis z lásky jsem zvolila techniku horkého embossingu. Bílý embossovací prášek vypadá velmi pěkně a skvěle se hodí na svatební přáníčka. Horký embossing je vcelku jednoduchá technika. Razítko s textem Z lásky jsem namočila do embossovacího bezbarvého polštářku, ihned otiskla na připravený papír (růžový tonkarton) a posypala embossovacím práškem. Přebytečný prášek snadno nasypete zpět do lahvičky. Pomocí horkovzdušné pistole jsem zafixovala nápis Z lásky. Pozor na prstíky při práci s horkovzdušnou pistolí! Není to určitě vhodná pomůcka pro děti. 

   

5. Nápis a srdíčko jsem napatinovala hnědým inkoustem. Použila jsem Distress ink. polštářek Tea dye. Skvělé jsou také mini polštářky, které se snadno drží v ruce. Nápis Z lásky jsem ještě podlepila čokoládovo-hnědý tonkarton. 

6. Srdíčko jsem nazdobila hnědou a růžovou kytičkou. Doprostřed jsem nalepila samolepící perličku. Skvělé jsou také samolepící kamínky různých barev a velikostí. 

7. Srdíčko i nápis jsem podlepila 3D pěnovými čtverečky pro 3D efekt. Nakonec jsem přáníčko dozdobila samolepícími perličkami v rohách přání a u nápisu. Za nápis jsem vlepila rozpůlenou růžovou kytičku. A originální jednoduché svatební přání je na světě :-). 

Transparentní papír můžete také použít na celou plochu přáníčka. Stačí ho v půlce ohnout a v ohybu přilepit lepidlem. Určitě ho využijete také na menší detaily nebo jen některé části svých projektů. Fantazii se prostě meze nekladou. 

Krásné tvoření! Vložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše

Odběr novinek

Kalendář

/ 14.04.2018 /

Scrapbookový dýchánek u Nemravky

Scrapbook-paříte? Pojďte si posedět, pokecat a zatvořit si společně se stejně nadšenými "scrap-maniaky". 

/ 24.04.2018 /

Kurz výroby šperku s cínovaným komponentem

Seznámíte se s technikou výroby originálního šperku, kde propojíte techniku popraskaného efektu na polymerech a cínování neboli měkké pájení a patinování cínu s lektorkou Janou Svobodovou!

/ 15. – 16.09.2018 /

Transforming Clay and Decollage / Christine Dumont

Jak docílit lehkosti, průhlednosti a různých vzorů na polymerových hmotách nás v září na dvoudenním workhsopu naučí úžasná Christine Dumont , která vyniká osobitým - uměleckým i technickým přístupem k umění práce s polymerovou hmotou.

... celý kalendář zde

Kontakty

Nemravka.cz
e-mail: info@nemravka.cz
+420 734 742 604

Přijďte si k nám nakoupit

nebo vyzvednout své objednávky.

Provozní doba:

po, st a pá 8 - 14

Jiné dny dle předchozí domluvy:

objednavky@nemravka.cz

+420 734 742 604

PROVOZOVNA:

nemravka.cz

(areál Autocentra Vojkov)

K nemocnici 50

251 62 Tehovec-Vojkov

Jak se k nám dostanete,

najdete zde

Osobní odběry svých

objednávek si můžete vyzvednout 

také na Blanické 6, Praha2

Více info zde

 

Obecné informace:

info@nemravka.cz

Velkoobchod:

velkoobchod@nemravka.cz

Informace o scrapbookingu:

scrapbooking@nemravka.cz

facebook