Kouzlo patiny při Scrapbookingu

Je spoustu druhů technik a různých možností, jak svému projektu dodat šmrnc. Občas mám sama pocit, že tomu něco chybí......a v mnoha případech je to právě obyčejná PATINA

Patina sama o sobě má mnoho podob a je mnoho způsobů, jak jí docílíte. A tak jsme tu opět s několika zajímavými tipy, jak na ni....

Co je to patina?

Patina je způsob úpravy povrchu projektů za použití různých druhů médií. Při vytvoření patiny projekt získá starší či Vintage vzhled. Přitom zde vůbec nehraje roli barva patiny. 

Jaká média lze pro vytvoření patiny použít? 

Patiny

Můžete použít sady patin určených přímo pro tento proces. Tyto druhy patin jdou většinou používat na různé materiály a vy si tak můžete "postaršit" různé projekty. Patiny se nanáší přímo na projekt. Jednotlivé odstíny můžete mezi sebou míchat. Pro závěrečný efekt je ještě leckdy vhodné použít smirkový papír. V kombinaci inkoustových patin je vhodné používat také patinovací glazuru, která celý projekt zafixuje. 

Ukázka, jak používat patiny:

http://www.youtube.com/watch?v=k0QZtHIB8nQ

Inkousty

Obyčejné inkousty vám pomůžou velmi snadno vytvořit Vintage efekt. Stačí je nanášet na svůj projekt. Nejvíce používaná je hnědá patina na okraje projektů či jejich částí. K vytvoření patiny jsou vhodné inkousty na bázi vody - Distress inkousty. K jejich nanášení použijte nanášecí houbičky. Můžete však použít i jiné druhy inkoustů

Ukázka, jak vytvořit patinu pomocí inkoustů: 

http://www.youtube.com/watch?v=UV-8nWHplaY

   

Akrylové barvy

Také pomocí akrylových barev - zejména metalických odstínů - dosáhnete zajímavého efektu patiny. Skvěle se k tomu hodí Dabber akrylové barvy, protože mají houbičku = aplikátor, který slouží k nanášení barvy na projekt. Navíc si neumažete své prstíky (i když...). 

Nakoukněte také do tohoto návodu, kde jsou použité dekorace kytiček s Dabber patinou. 

Ukázka, jak vytvořit patinu pomocí dabber akrylek: 

http://www.youtube.com/watch?v=vutIjVOFBeo

   

Občas to bez PATINY prostě nejde ! Můžete se také inspirovat článkem "Jak udělat z plastu kov...a dále!

Kačka PupiVložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše

Odběr novinek

Kalendář

/ 22.11.2017 /

A JE TU ZNOVA – PŘECE SPIRÁLA!

Čtyřhodinový kurz tvorby z polymerové hmoty s lektorkou Evou Haškovou s oblíbeným tématem spirály ve dvou nových provedeních.

/ 28.11.2017 /

BUNCH náušnice

Čtyřhodinový kurz tvorby z polymerové hmoty s lektorkou Evou Haškovou s tématem „Bunch“ náušnic.

/ 29.11.2017 /

Vánoční SCRAPBOOKING

Vánoce se kvapem blíží a je tedy nejvyšší čas se alespoň trochu připravit. Pojďte si s námi vánočně scrapbookově zatvořit. Vyrobíte si přáníčka, krabičky, visačky, adventní mini album či jiné mini album jako dárek. 

/ 03.12.2017 /

Skládané korále a spirálkový náramek / náhrdelník

Dopoledne budeme pomocí mé autorské techniky vyrábět spirálky, ze kterých pak může vzniknout náhrdelník nebo náramek (rychlíci zvládnou oboje) a jistě zbyde i na naušnice. Odpoledne pak vytvoříme skládané korále, ke kterým mě inspirovala skvělá origami/polymerová umělkyně Izabela Nowak.  

/ 27.01.2018 /

Kurz Ebru - textil

Techniku malby na vodní hladině jsem studovala v Istanbulu v atelieru Feride Dayanc a Nesime Kantar. Ráda bych se s vámi podělila o mé zkušenosti, které jsem zde získala. V dnešní době má tato technika mnoho podob a vy se s ní můžete seznámit na tomto kurzu Ebru - textil.

/ 28.01.2018 /

Kurz Ebru - textil

Techniku malby na vodní hladině jsem studovala v Istanbulu v atelieru Feride Dayanc a Nesime Kantar. Ráda bych se s vámi podělila o mé zkušenosti, které jsem zde získala. V dnešní době má tato technika mnoho podob a vy se s ní můžete seznámit na tomto kurzu Ebru - textil.  

... celý kalendář zde

Kontakty

 

Nemravka.cz
e-mail: info@nemravka.cz
+420 734 742 604

Přijďte si k nám nakoupit

nebo vyzvednout své objednávky.

Provozní doba:

po, st a pá 8 - 14

Jiné dny dle předchozí domluvy:

objednavky@nemravka.cz

+420 734 742 604

PROVOZOVNA:

nemravka.cz

(areál Autocentra Vojkov)

K nemocnici 50

251 62 Tehovec-Vojkov

Jak se k nám dostanete,

najdete zde

Osobní odběry svých

objednávek si můžete vyzvednout 

také na Blanické 6, Praha2

Více info zde

 

Obecné informace:

info@nemravka.cz

Velkoobchod:

velkoobchod@nemravka.cz

Informace o scrapbookingu:

scrapbooking@nemravka.cz

facebook