Formy Penni Jo a scrapbookové dekorace

Scrapbooking a Mixed Média techniky hýbou světem... Základní složkou scrapbookingu a Mixed Média technik je určitě zdobení a důraz na detail. Bez kytiček, mašliček, knoflíků, kovových dekorací a dalšího materiálu se určitě neobejdete. Máte samozřejmě možnost si veškerý dekorační materiál koupit. Ale....můžete si ho vlastnoručně vyrobit a my vám ukážeme jak...

K výrobě dekoračních prvků můžete využít gumové formy Penni Jo. Mají zajímavé motivy, stačí si jen vybrat (nyní jsou navíc za AKČNÍ CENY...).

A jak na to?

  • Vyberte si formu Penni Jo s motivem, který se vám bude na projekt hodit. Já jsem si k ruce vzala formu vánoční motivy. Na svůj projekt budu totiž potřebovat lístečky a ptáčka. Pro výrobu dekorací na scrapbookové projekty používejte jednoznačně odlehčené materiály. Já jsem zvolila polymerovou hmotu SOUFFLÉ. Je to unikátní odlehčená polymerová hmota vhodná pro tvorbu šperků, dekorací apod. Kousek hmoty jsem lehce zpracovala v ruce. Hmota je měkká, takže není nutné dlouhé zpracování a vtlačila jsem ji do vybraného motivu formy. 

   

  • Když budete šikovní, odhadnete množství hmoty, kterou pro motiv potřebujete. Když použijete více hmoty, stačí vzít ostrý nožík a přebytečnou hmotu seříznout. Formy Penni Jo nemusíte vlhčit vodou, stačí vzít do ruky a lehce zmáčknout, aby šel motiv dobře vyndat. 

    

  • Položte ho na dlaždičku a vložte do trouby na 110 stupňů na 30 minut. 

   

  • Dekorace jsem vyrobila z bílého SOUFFLÉ Igloo. Ale samozřejmě můžete vybírat z široké škály barev. Bílou jsem zvolila záměrně, protože jsem chtěla povrch upravit. Pomocí inkoustu IZINK Topaz jsem natřela povrch lístečků. Stačilo mi pouze lehké přetření, jelikož jsem nechtěla výraznou barvu. Jak správně pracovat s inkousty IZINK a polymerovými hmotami, najdete v článku Peťi Nemravky - IZINKování. Pro další využití ve scrapbookingu mrkněte do článku IZINKování ve světě scrapbookingu

   

  • Inkousty IZINK dodají dekoraci jemně třpytivý efekt. Lístečky jsem nechala chvíli zaschnout a dekorace je připravená...

  • Lístečky, ptáčka a další motivy jsem použila při tvorbě Mixed Média obrázku. Projekt je vytvořený na plátně, takže ho snadno můžu pověsit na zeď. Polymerové dekorace můžete přilepit pomocí gelových teček či čtverečků. Větší dekorace bych přilepila spíše tavnou lepící pistolí, aby dobře držely a neměly tendenci padat. 

   

    

Výhodou tvorby dekorací z polymerových hmot je, že jejich povrch můžete dále upravovat...

Vždy si to můžete "vyladit" k obrazu svému...

Přeji pěkné tvoření!

Kačka Pupi Vložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše

Odběr novinek

Kalendář

/ 22.11.2017 /

A JE TU ZNOVA – PŘECE SPIRÁLA!

Čtyřhodinový kurz tvorby z polymerové hmoty s lektorkou Evou Haškovou s oblíbeným tématem spirály ve dvou nových provedeních.

/ 28.11.2017 /

BUNCH náušnice

Čtyřhodinový kurz tvorby z polymerové hmoty s lektorkou Evou Haškovou s tématem „Bunch“ náušnic.

/ 29.11.2017 /

Vánoční SCRAPBOOKING

Vánoce se kvapem blíží a je tedy nejvyšší čas se alespoň trochu připravit. Pojďte si s námi vánočně scrapbookově zatvořit. Vyrobíte si přáníčka, krabičky, visačky, adventní mini album či jiné mini album jako dárek. 

/ 03.12.2017 /

Skládané korále a spirálkový náramek / náhrdelník

Dopoledne budeme pomocí mé autorské techniky vyrábět spirálky, ze kterých pak může vzniknout náhrdelník nebo náramek (rychlíci zvládnou oboje) a jistě zbyde i na naušnice. Odpoledne pak vytvoříme skládané korále, ke kterým mě inspirovala skvělá origami/polymerová umělkyně Izabela Nowak.  

/ 27.01.2018 /

Kurz Ebru - textil

Techniku malby na vodní hladině jsem studovala v Istanbulu v atelieru Feride Dayanc a Nesime Kantar. Ráda bych se s vámi podělila o mé zkušenosti, které jsem zde získala. V dnešní době má tato technika mnoho podob a vy se s ní můžete seznámit na tomto kurzu Ebru - textil.

/ 28.01.2018 /

Kurz Ebru - textil

Techniku malby na vodní hladině jsem studovala v Istanbulu v atelieru Feride Dayanc a Nesime Kantar. Ráda bych se s vámi podělila o mé zkušenosti, které jsem zde získala. V dnešní době má tato technika mnoho podob a vy se s ní můžete seznámit na tomto kurzu Ebru - textil.  

... celý kalendář zde

Kontakty

 

Nemravka.cz
e-mail: info@nemravka.cz
+420 734 742 604

Přijďte si k nám nakoupit

nebo vyzvednout své objednávky.

Provozní doba:

po, st a pá 8 - 14

Jiné dny dle předchozí domluvy:

objednavky@nemravka.cz

+420 734 742 604

PROVOZOVNA:

nemravka.cz

(areál Autocentra Vojkov)

K nemocnici 50

251 62 Tehovec-Vojkov

Jak se k nám dostanete,

najdete zde

Osobní odběry svých

objednávek si můžete vyzvednout 

také na Blanické 6, Praha2

Více info zde

 

Obecné informace:

info@nemravka.cz

Velkoobchod:

velkoobchod@nemravka.cz

Informace o scrapbookingu:

scrapbooking@nemravka.cz

facebook