Embossovací kapsy do Big Shotu - Foťáčky

A jsme tu s naším "seriálem" o Big Shot mašince. Mnozí z vás "mazlika Big Shota" už mají a nemůžou si ho vynachválit. Ostatní třeba zvažují, jestli si ho pořídit.  

Na výstavě Kreativita - Hobby jste mě během demo ukázek na tuto mašinku žádali, abychom udělali nějaké články s různými tipy a triky, jak s mašinkou pracovat. A tak nyní začínáme...

Základní údaje o mašince Big Shot najdete v našem článku - Big Shot aneb jak zatočit kličkou.

Blíží se konec školního roku a jestli doma máte tak šikovného prvňáčka jako já, tak určitě stojí za to, ho/jí nějak odměnit za určitě moc pěkné vysvědčení. Můžete vyrobit třeba i přáníčko nebo nějakou obálku a do ní vložit dáreček či penízky za tu krásnou řadu jedniček. 

A tady je malá ukázka, jak použít snadno motiv embossovací kapsy na několik projektů najednou:

1. Já jsem si vybrala krásnou embossovací kapsu foťáčků (design od Amy Tangerine mám opravdu tuze ráda). Nejprve jsem si na bílý tonkarton naembosovala její motiv (pro práci s kapsami mrkněte dolů pod návod na pár rad). Embossovaný motiv jsem si rozstříhala na několik částí.

   

2. K ruce jsem si vzala Distress inkoustové polštářky Black Soot a Tea Dye a také nanášecí houbičku. Jednotlivé foťáčky jsem poté lehce přetřela inkoustem. Nemusíte moc tlačit, aby se inkoust dostal hlavně na "vystouplé" embossované prvky. 

   

3. Takto připravené dekorace se skvěle hodí pro zdobení scrapbookové stránky či jako prvek na kartičce v deníku. 

   

4. Ze zbytku embossované části jsem vyrobila rychlé přáníčko. Z jednobarevného scrapbookového papíru (tyrkysový) jsem si vyrobila základ pro přáníčko. Pak jsem přidala žlutý tonkarton a foťáčkový papír ze sady papírů Plus One (motiv je stejný jako na embossovací kapse), protože vrstvení je základ.   A vše jsem přilepila oboustrannou lepenkou. Nakonec jsem přidala razítko KETA "Jsi nejlepší" a chipboard šipky. Razítko jsem podlepila 3D pěnovými čtverečkami a chipoard lepidlem Glossy Accents. Rychlé a pěkné přáníčko pro mého prvňáčka je na světe...

   

5. K embossování jsou také určené papíry ColorCore. Jsou to papíry s odlišně zbarveným jádrem. Fígl je v tom, že embossované prvky stačí lehce přesmirkovat, aby vynikla barva jádra papíru. Takový dvoubarevný efekt. Při používání těchto papírů je důležité mít strukturovanou stranu papíru správně vloženou do embossovací kapsy. Vrchní stranu embossovací kapsy poznáte dle nápisu na kapse (jméno kapsy či výrobce) a nebo stačí osahat vnitřek kapsy a tak poznáte, která strana se má protlačit. 

Já jsem si vyrobila pomocí ColorCore papíru kartičku do svého Project life deníku. Nejprve jsem naembossovala motiv, který jsem přejela smirkovým papírem. Pro vyříznutí tvaru kartičky jsou skvělé vyřezávací šablonky Technique Tuesday. Já jsem použila šablonku Story Card. Nakonec jsem kartičku dozdobila textem pomocí sady samolepek Simple Stories z kolekce DYI Typeset. Čárku nad i jsem dopsala bílým gelovým perem. A už jen zasunout do kapsičky...

   

Pár rad pro práci s embossovacími kapsami:

  • Nikdy nevkládejte papír až do hrany kapsy. Časem se může stát, že hrana praskne a kapsa už nebude fungovat, tak jak má. Vkládejte papír cca 2mm od okraje. 
  • Embossovací kapsy dokáží naembossovat papíry také s vyšší gramáží např. fotokarton 300g/m2. U nízké gramáže papíru (kancelářský) se snadno může stát, že embossovaný motiv popraská. Týká se to hlavně více členitých motivů. 
  • Embossovat můžete různé druhy papírů. 
  • Embossované prvky můžete dále upravovat inkousty, barvami apod. nebo je dále vyříznout pomocí vyřezávacích šablonek (více se dozvíte v našich dalších článcích).

Big Shot je stále mým "mazlikem". I když se tvoření  posouvá i do více technických parametrů, tak mě točení kličkou stále baví. Je to rychlé a velmi efektní...

Tak pěkné "točení"....!!!

Kačka PupiVložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše

Odběr novinek

Kalendář

/ 22.11.2017 /

A JE TU ZNOVA – PŘECE SPIRÁLA!

Čtyřhodinový kurz tvorby z polymerové hmoty s lektorkou Evou Haškovou s oblíbeným tématem spirály ve dvou nových provedeních.

/ 28.11.2017 /

BUNCH náušnice

Čtyřhodinový kurz tvorby z polymerové hmoty s lektorkou Evou Haškovou s tématem „Bunch“ náušnic.

/ 29.11.2017 /

Vánoční SCRAPBOOKING

Vánoce se kvapem blíží a je tedy nejvyšší čas se alespoň trochu připravit. Pojďte si s námi vánočně scrapbookově zatvořit. Vyrobíte si přáníčka, krabičky, visačky, adventní mini album či jiné mini album jako dárek. 

/ 03.12.2017 /

Skládané korále a spirálkový náramek / náhrdelník

Dopoledne budeme pomocí mé autorské techniky vyrábět spirálky, ze kterých pak může vzniknout náhrdelník nebo náramek (rychlíci zvládnou oboje) a jistě zbyde i na naušnice. Odpoledne pak vytvoříme skládané korále, ke kterým mě inspirovala skvělá origami/polymerová umělkyně Izabela Nowak.  

/ 27.01.2018 /

Kurz Ebru - textil

Techniku malby na vodní hladině jsem studovala v Istanbulu v atelieru Feride Dayanc a Nesime Kantar. Ráda bych se s vámi podělila o mé zkušenosti, které jsem zde získala. V dnešní době má tato technika mnoho podob a vy se s ní můžete seznámit na tomto kurzu Ebru - textil.

/ 28.01.2018 /

Kurz Ebru - textil

Techniku malby na vodní hladině jsem studovala v Istanbulu v atelieru Feride Dayanc a Nesime Kantar. Ráda bych se s vámi podělila o mé zkušenosti, které jsem zde získala. V dnešní době má tato technika mnoho podob a vy se s ní můžete seznámit na tomto kurzu Ebru - textil.  

... celý kalendář zde

Kontakty

 

Nemravka.cz
e-mail: info@nemravka.cz
+420 734 742 604

Přijďte si k nám nakoupit

nebo vyzvednout své objednávky.

Provozní doba:

po, st a pá 8 - 14

Jiné dny dle předchozí domluvy:

objednavky@nemravka.cz

+420 734 742 604

PROVOZOVNA:

nemravka.cz

(areál Autocentra Vojkov)

K nemocnici 50

251 62 Tehovec-Vojkov

Jak se k nám dostanete,

najdete zde

Osobní odběry svých

objednávek si můžete vyzvednout 

také na Blanické 6, Praha2

Více info zde

 

Obecné informace:

info@nemravka.cz

Velkoobchod:

velkoobchod@nemravka.cz

Informace o scrapbookingu:

scrapbooking@nemravka.cz

facebook