Razítka ve světě Scrapbookingu a jiném papírovém tvoření

Razítka jsou perfektním pomocníkem při vytváření jakýchkoliv scrapbookových stránek, přáníček, krabiček, visaček, Art journálových deníků, prostě je využijete při tvorbě všech možných projektů.
Při scrapbookingu a jiném papírovém tvoření je mnoho způsobů, jak s razítky pracovat a jak může Váš finální projekt vypadat.
Pro lepší orientaci v jednotlivých druzích razítek a jejich využití jukněte do článku Nekonečný svět razítek.

Tady je malá ukázka, jak se razítka dají různě využít při práci s papírem......

Stačí jen tisknout…..
Pomocí razítek se dá snadno a rychle vytvořit vlastní pozadí neboli background. Prostě jen tisknete razítka, jak se Vám líbí.

Malý velký cestovatel

Na toto přáníčko jsem použila pěnová razítka Aladine Šipkovaná. U těchto razítek je skvělé, že sada se dá krásně kombinovat a můžete si nejprve design projektu poskládat přímo z razítek :-). A teprve pak natiskat. 

   

Motivy razítek jsem poté vybarvila pomocí Distresss markerů (fixů). Hlavní motiv šipky jsem si natiskla ještě jednou a podlepila 3D pěnovými čtverečky. Jednoduché a moderní přání pro "malé i velké cestovatele" je tu :-).

    

Výsledný projekt může mít dalších tisíce tváří.....................můžete si hrát s různými barvami či tiskat dvoubarevně.......nebo můžete jeden motiv natiskat vícekrát a vytvořit tak dojem pnoucí rostlinky, lístečků, květin apod....

   

   

Překrývání a stínování…….
Razítka lze různě překrývat tzn. že poté vypadají jakože za sebou vystupují či jsou v pozadí. Stačí když část překryjete kouskem papíru/výřezem nebo originálem razítka. Na projekt se tedy otiskne jen jeho část. Při vytváření stínů či dojmu např. lánu pole, květin, obilí apod. natiskněte motiv razítka, poté znovu namočte v inkoustu a jednou otiskněte vedle na papír a ihned přes první motiv razítka. Otisk nebude tak silný a bude vytvářet onen dojem. Takto můžete opakovat, dokud nejste spokojeni. 

   

   

Osobité texty a 3D efekty pomocí razítek.......
Velmi efektními jsou různé texty na Vašich přáníčkách či SB stránkách. Určitě využijete razítka s českými texty, popř. různé jiné anglické - já sama se vyžívám v anglických textech :-). Či si text sestavíte z razítek abecedy. Z razítek si můžete vyrobit také 3D efekty. Natiskněte motiv razítka, který poté vystřihnete popř. vyříznete pomocí Big shotu a nalepíte 3D pěnovými čtverečky či páskou nebo gelovými kapkami

    

    

Razítka a inkousty....
Snadno a rychle si pomocí inkoustových polštářků a razítek vyrobíte originální designy. Více v těchto článcích Distress inkousty a inkoustové polštářky, Adirondack inkoustová poduška, Inkoustový polštářek StazOn. Nebo v těchto návodech – Přání haló JARO či Jak na vybarvování s inkousty.

   

Zrcadlení....
Pomocí fólie si můžete vytvořit odraz razítka na „vodní hladině“. Stačí jeden motiv natisknout na fólii a pak ho zrcadlově otisknout pod hlavní motiv razítka.

Pomerančový háj 

Pomocí válečku a distress inkoustových polštářků (Spiced marmalade, Broken china) si natřete pozadí. A narazítkujte motiv černým inkoustovým polštářkem (Archival). 

   

Jeden motiv razítka natiskněte na průhlednou fólii, kterou poté zrcadlově otiskněte pod svůj motiv. Otisk z fólie není ostrý a tím imituje odraz motivu razítka na hladině :-). Přáníčko jsem dále podlepila hnědým papírem Mi-Teintes Tobacco a dozdobila razítkem.

   

Další projekty pomocí techniky zrcadlení...

   

3D efekty s razítky......
Natiskněte si razítko na 3 vrstvy, které pak jednoduše "zmenšete" a navrstvěte na sebe. Motiv razítka vypadá takto velmi efektně.

Motiv razítka Čas jsem si natiskla 3x na papír pomocí černého inkoustového polštářku Archival. Poté jsem je zmenšila a navrstvila na sebe (s černým fotokartonem). Okraje jsem napatinovala Distress ink.polštářkem Peeled paint. Dozdobila kytičkou a samolepící perličkou

   

Razítka jsou "všemocná", proto je snadno využijete při práci s různými médii např. s inkousty (jak zmíněno výše), akrylovými barvami, Color wash, Gessem, pigmentovými pudry a embossovacími prášky apod.

Razítka a Color wash .....

   

Razítka a barvy.........

   

O práci s razítky a Gessem se dozvíte více info v tomto článku. Stejně tak jako o práci s pigmentovými pudry a embossovacími prášky zase v tomto článku

Při práci s razítky vám na doladění detailů pomohou i tyto "věcičky" jako např. lepidlo a lak v jednom Glossy Accents - můžete použít jako lepidlo, ale ještě lépe jako lak, jemný detail motýlka či kytičky natřete, nechte zaschnout a budete mít krásný lesklý efekt. Nebo k vytváření detailů razítek použijte 3D médium neboli 3D enamel (černé a bílé). Stačí opět detail razítka lehce zvýraznit, nechat zaschnout a je to. 

Technik je velmi mnoho, uvidíte, že když je vyzkoušíte, přijdete na spoustu variací a možností. Různé techniky si také můžete vyzkoušet na našem kurzu Scrapbooking aneb hrátky s razítky. Kdybyste měli nějaký dotaz, neváhejte se na nás obrátit - scrapbooking@nemravka.cz, rády Vám poradíme. 

Přejeme veselé "hraní" s razítky!Vložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše

Odběr novinek

Kalendář

/ 22.11.2017 /

A JE TU ZNOVA – PŘECE SPIRÁLA!

Čtyřhodinový kurz tvorby z polymerové hmoty s lektorkou Evou Haškovou s oblíbeným tématem spirály ve dvou nových provedeních.

/ 28.11.2017 /

BUNCH náušnice

Čtyřhodinový kurz tvorby z polymerové hmoty s lektorkou Evou Haškovou s tématem „Bunch“ náušnic.

/ 29.11.2017 /

Vánoční SCRAPBOOKING

Vánoce se kvapem blíží a je tedy nejvyšší čas se alespoň trochu připravit. Pojďte si s námi vánočně scrapbookově zatvořit. Vyrobíte si přáníčka, krabičky, visačky, adventní mini album či jiné mini album jako dárek. 

/ 03.12.2017 /

Skládané korále a spirálkový náramek / náhrdelník

Dopoledne budeme pomocí mé autorské techniky vyrábět spirálky, ze kterých pak může vzniknout náhrdelník nebo náramek (rychlíci zvládnou oboje) a jistě zbyde i na naušnice. Odpoledne pak vytvoříme skládané korále, ke kterým mě inspirovala skvělá origami/polymerová umělkyně Izabela Nowak.  

/ 27.01.2018 /

Kurz Ebru - textil

Techniku malby na vodní hladině jsem studovala v Istanbulu v atelieru Feride Dayanc a Nesime Kantar. Ráda bych se s vámi podělila o mé zkušenosti, které jsem zde získala. V dnešní době má tato technika mnoho podob a vy se s ní můžete seznámit na tomto kurzu Ebru - textil.

/ 28.01.2018 /

Kurz Ebru - textil

Techniku malby na vodní hladině jsem studovala v Istanbulu v atelieru Feride Dayanc a Nesime Kantar. Ráda bych se s vámi podělila o mé zkušenosti, které jsem zde získala. V dnešní době má tato technika mnoho podob a vy se s ní můžete seznámit na tomto kurzu Ebru - textil.  

... celý kalendář zde

Kontakty

 

Nemravka.cz
e-mail: info@nemravka.cz
+420 734 742 604

Přijďte si k nám nakoupit

nebo vyzvednout své objednávky.

Provozní doba:

po, st a pá 8 - 14

Jiné dny dle předchozí domluvy:

objednavky@nemravka.cz

+420 734 742 604

PROVOZOVNA:

nemravka.cz

(areál Autocentra Vojkov)

K nemocnici 50

251 62 Tehovec-Vojkov

Jak se k nám dostanete,

najdete zde

Osobní odběry svých

objednávek si můžete vyzvednout 

také na Blanické 6, Praha2

Více info zde

 

Obecné informace:

info@nemravka.cz

Velkoobchod:

velkoobchod@nemravka.cz

Informace o scrapbookingu:

scrapbooking@nemravka.cz

facebook