vše o tvoření s ke tvoření... kreativní pomůcky a materiál, kurzyod roku 2009

Kontakty

Petra Nemravová

Nemravka.cz - provozovna

Nemravka.cz
(areál Autocentra Vojkov)
K nemocnici 50
251 62 Tehovec-Vojkov
Přečtěte si, jak se k nám dostanete.

e-mail: info@nemravka.cz
+420 602 479 542

Provozní doba:
po 8.30 – 14.00

čt 8.30 –  14.00 

OSOBNÍ VYZVEDNUTÍ OBJEDNÁVEK A NÁKUP U NÁS PO DOMLUVĚ. VOLEJTE, PIŠTE NA NÍŽE UVEDENÉ KONTAKTY.

Informace o objednávkách
objednavky@nemravka.cz
+420 602 479 542

Obecné informace
info@nemravka.cz

Informace ostatní
petra@nemravka.cz

Embossovací kapsy do Big Shotu a Distress inkousty

Máme tu volné pokračování našeho seriálu o mašince Big Shot. Jak už jsem několikrát psala, tak to opravdu není jen točení kličkou. Je to mnohem víc...

V tomto článku bych vám ráda ukázala, jak snadno lze embossovací kapsy kombinovat s inkousty Distress.

  • Připravte si bílou či krémovou kartičku dle rozměru embossovací kapsy. Já jsem zvolila bílý fotokarton a embossovací kapsu ze sady Waves and Bubbles. Vnitřní část kapsy má vždy dva motivy - pozitiv a negativ. Osahejte si dobře, kterou část kapsy potřebujete přetřít inkousty. Pak ji jemně přetírejte inkoustovým polštářkem. Skvěle se pracuje s Distress mini inkousty

   

  • Takto přetřenou část kapsy postříkejte vodou z rozprašovače.

   

  • Vložte do kapsy kartičku (vždy 2 mm od vrchního okraje kapsy) a můžete projet Big Shotem. Embossovaný motiv zůstane bílý. Stále se opakuji, když říkám, že na gramáži a barvě papíru záleží. Na druhé fotce jsou vidět 3 různé druhy papírů, na kterých byla použita stejná technika. 

   

  • Jestli-že použijete druhou stranu kapsy (embossovanou část), výsledný efekt bude jiný. Když se vám inkoust dostane mimo embossované části, stačí je odstranit vatovými tyčinkami. 

   

  • Tentokrát bude barva na embossovaném motivu. V mém případě na bublinkách. Hotovou kartičku využijete pro různé projekty. Třeba jako podklad pod fotku. 

   

Vícebarevný efekt...

  • Přetřete embossovací kapsu více barvami inkoustů. Já jsem použila celou škálu ze sady mini Distress inkoustů 1 a embossovací kapsu chevron. Opět jsem ji postříkala vodou z rozprašovače. Výsledný akvarelový efekt je nádherný. Přáníčko je doladěno razítkem ze sady Technique Tuesday Good Time. 

   

  • Můžete si také pohrát jen s detaily motivů embossovacích kapes. Přetřete jen některé části, které vyřízněte a použijte na váš projekt. Na přáníčko byl použit text ze sady razítek BoBunny Sentiment

   

Distress inkousty jako takové skrývají nepřeberné množství možností, jak s nimi můžete pracovat. Nové sady mini inkoustů Distress mají navíc krásné barvičky a díky své malé velikosti se s nimi velmi dobře pracuje. 

Zkuste to, je to opravdu hračka...

Krásné babí léto!

Kačka Pupi Vložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše

Kontaktní formulář
   
   
S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.