Embossovací kapsy do Big Shotu a Distress inkousty

Máme tu volné pokračování našeho seriálu o mašince Big Shot. Jak už jsem několikrát psala, tak to opravdu není jen točení kličkou. Je to mnohem víc...

V tomto článku bych vám ráda ukázala, jak snadno lze embossovací kapsy kombinovat s inkousty Distress.

  • Připravte si bílou či krémovou kartičku dle rozměru embossovací kapsy. Já jsem zvolila bílý fotokarton a embossovací kapsu ze sady Waves and Bubbles. Vnitřní část kapsy má vždy dva motivy - pozitiv a negativ. Osahejte si dobře, kterou část kapsy potřebujete přetřít inkousty. Pak ji jemně přetírejte inkoustovým polštářkem. Skvěle se pracuje s Distress mini inkousty

   

  • Takto přetřenou část kapsy postříkejte vodou z rozprašovače.

   

  • Vložte do kapsy kartičku (vždy 2 mm od vrchního okraje kapsy) a můžete projet Big Shotem. Embossovaný motiv zůstane bílý. Stále se opakuji, když říkám, že na gramáži a barvě papíru záleží. Na druhé fotce jsou vidět 3 různé druhy papírů, na kterých byla použita stejná technika. 

   

  • Jestli-že použijete druhou stranu kapsy (embossovanou část), výsledný efekt bude jiný. Když se vám inkoust dostane mimo embossované části, stačí je odstranit vatovými tyčinkami. 

   

  • Tentokrát bude barva na embossovaném motivu. V mém případě na bublinkách. Hotovou kartičku využijete pro různé projekty. Třeba jako podklad pod fotku. 

   

Vícebarevný efekt...

  • Přetřete embossovací kapsu více barvami inkoustů. Já jsem použila celou škálu ze sady mini Distress inkoustů 1 a embossovací kapsu chevron. Opět jsem ji postříkala vodou z rozprašovače. Výsledný akvarelový efekt je nádherný. Přáníčko je doladěno razítkem ze sady Technique Tuesday Good Time. 

   

  • Můžete si také pohrát jen s detaily motivů embossovacích kapes. Přetřete jen některé části, které vyřízněte a použijte na váš projekt. Na přáníčko byl použit text ze sady razítek BoBunny Sentiment

   

Distress inkousty jako takové skrývají nepřeberné množství možností, jak s nimi můžete pracovat. Nové sady mini inkoustů Distress mají navíc krásné barvičky a díky své malé velikosti se s nimi velmi dobře pracuje. 

Zkuste to, je to opravdu hračka...

Krásné babí léto!

Kačka Pupi Vložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše

Odběr novinek

Kalendář

/ 22.11.2017 /

A JE TU ZNOVA – PŘECE SPIRÁLA!

Čtyřhodinový kurz tvorby z polymerové hmoty s lektorkou Evou Haškovou s oblíbeným tématem spirály ve dvou nových provedeních.

/ 28.11.2017 /

BUNCH náušnice

Čtyřhodinový kurz tvorby z polymerové hmoty s lektorkou Evou Haškovou s tématem „Bunch“ náušnic.

/ 29.11.2017 /

Vánoční SCRAPBOOKING

Vánoce se kvapem blíží a je tedy nejvyšší čas se alespoň trochu připravit. Pojďte si s námi vánočně scrapbookově zatvořit. Vyrobíte si přáníčka, krabičky, visačky, adventní mini album či jiné mini album jako dárek. 

/ 03.12.2017 /

Skládané korále a spirálkový náramek / náhrdelník

Dopoledne budeme pomocí mé autorské techniky vyrábět spirálky, ze kterých pak může vzniknout náhrdelník nebo náramek (rychlíci zvládnou oboje) a jistě zbyde i na naušnice. Odpoledne pak vytvoříme skládané korále, ke kterým mě inspirovala skvělá origami/polymerová umělkyně Izabela Nowak.  

/ 27.01.2018 /

Kurz Ebru - textil

Techniku malby na vodní hladině jsem studovala v Istanbulu v atelieru Feride Dayanc a Nesime Kantar. Ráda bych se s vámi podělila o mé zkušenosti, které jsem zde získala. V dnešní době má tato technika mnoho podob a vy se s ní můžete seznámit na tomto kurzu Ebru - textil.

/ 28.01.2018 /

Kurz Ebru - textil

Techniku malby na vodní hladině jsem studovala v Istanbulu v atelieru Feride Dayanc a Nesime Kantar. Ráda bych se s vámi podělila o mé zkušenosti, které jsem zde získala. V dnešní době má tato technika mnoho podob a vy se s ní můžete seznámit na tomto kurzu Ebru - textil.  

... celý kalendář zde

Kontakty

 

Nemravka.cz
e-mail: info@nemravka.cz
+420 734 742 604

Přijďte si k nám nakoupit

nebo vyzvednout své objednávky.

Provozní doba:

po, st a pá 8 - 14

Jiné dny dle předchozí domluvy:

objednavky@nemravka.cz

+420 734 742 604

PROVOZOVNA:

nemravka.cz

(areál Autocentra Vojkov)

K nemocnici 50

251 62 Tehovec-Vojkov

Jak se k nám dostanete,

najdete zde

Osobní odběry svých

objednávek si můžete vyzvednout 

také na Blanické 6, Praha2

Více info zde

 

Obecné informace:

info@nemravka.cz

Velkoobchod:

velkoobchod@nemravka.cz

Informace o scrapbookingu:

scrapbooking@nemravka.cz

facebook